Wczytuję dane...
KOD: 83-86170-45-X
Autor: Dr Peter J. D`Adamo, Catherine Whitney
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Mada

Wprowadzenie do książki

Gotuj zgodnie ze swoją grupą krwi

Od czasu opublikowania książki pt. Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi minęły dwa lata. (W Polsce książka ukazała się w połowie 1998 roku). Przez ten czas komunikowałem się z setkami tysięcy ludzi przez telefon, pocztą, na wykładach, Internetem, za pośrednictwem mojego biura i przez wystąpienia w mediach. Wiele osób zainteresowało się dietą grup krwi, niektórzy odnieśli się do niej sceptycznie, jeszcze inni w nią uwierzyli. Dzięki mojej stronie internetowej wiele osób mogło bardzo szczegółowo podzielić się ze mną swoimi trudnościami w walce z długą chorobą lub z otyłością. Historie tych ludzi miały wiele wspólnych elementów, ale w gruncie rzeczy każda była inna - tak jak różni byli bohaterowie tych historii. Ich zwierzenia sprawiły, że uświadomiłem sobie lepiej niż kiedykolwiek przedtem, jak niepowtarzalni są ludzie.
     Czy stosowanie diety grup krwi rzeczywiście pomaga? Tysiące zaświadczeń medycznych udostępnionych przez moich czytelników i pacjentów udowodniło, że pomaga w 9 na 10 przypadków. Im poważniejszy jest problem, tym szybciej widać rezultaty stosowania diety. Jednak naprawdę ważne pytanie, które każdy musi sobie zadać, brzmi: Czy ta dieta może mi pomóc? Nie chcę, aby moja teoria sprawdzała się „jako-tako" w każdej sytuacji. Ważne jest, aby dieta grup krwi brała pod uwagę odrębność każdego człowieka.
   W rzeczywistości jej stosowanie uczy, jak wyrażać i jak kierować swoim „ja". Właściwie rozumiane ego może stać się bardzo silnym przyjacielem, który uświadomi nam, jaki jest dokładny powód złej lub dobrej kondycji zdrowotnej. Jeśli indywidualne uwarunkowania w danej sytuacji są zignorowane lub zbagatelizowane, możliwość skorzystania z największych osiągnięć nauki jest niemożliwa. Kiedy więc czytasz lub słyszysz o nowych odkryciach naukowych, zawsze zadaj sobie pytanie : „Czy to ma coś wspólnego ze mną?"
   Jak możesz sprawdzić, czy stosowanie diety grup krwi będzie miało na ciebie korzystny wpływ? Przede wszystkim musisz zmienić sposób myślenia o jedzeniu. Przyzwyczajono nas do tego, że odżywianie i medycyna to dwie różne sprawy. Rzadko uświadamiamy sobie, że jedzenie, za pośrednictwem skomplikowanych procesów zachodzącym w organizmie, ma wpływ na każdą komórkę naszego ciała. Próba spojrzenia na te sprawy inaczej, np. zgodnie z założeniami diety grup krwi, może być trudna. Ale gdy zważysz, że niemal cała nasza współczesna wiedza o zasadach odżywiania się ludzi została odkryta w obecnym stuleciu, zdasz sobie sprawę, że dopiero zaczynamy rozumieć wpływ żywności na ludzki organizm.
  Książka Gotuj zgodnie ze swoją grupą krwi jest odpowiedzią na żądania czytelników, którym brakowało praktycznych zasad jej stosowania. Traktuj ją jak przewodnik, który pomoże ci wprowadzić w życie zalecenia dotyczące odżywiania właściwego dla twojej grupy krwi. Dzięki niej będziesz mógł korzystnie wpływać na stan swojego zdrowia, jedząc odpowiednio dobrane dla siebie pożywienie. W książce Gotuj zgodnie ze swoją grupą krwi nie znajdziesz żadnych kategorycznych zaleceń. Dieta grup krwi nie ma nic wspólnego z surowymi nakazami czy zakazami. Jej celem nie jest także osądzanie twojego dotychczasowego sposobu życia. Odżywianie właściwe dla danej grupy krwi oznacza po prostu postępowanie zgodne z wiekowym kodem, zapisanym w komórkach naszego ciała. W ten sposób możemy oddać hołd ludzkiej, indywidualnej naturze.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Dr Peter J. D`Adamo, Catherine Whitney

 • Tytuł oryginału: 

  Cook Right for Your Type

 • Liczba stron: 

  416

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-86170-45-X

 • Tłumacz: 

  Paulina Kmieć

 • Rok wydania: 

  2005

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...