Wczytuję dane...
KOD: 978-83-66237-94-0
Autor: Monika Sobkowiak
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788366237940
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Samo Sedno

Książka autorki bloga Pani Monia, któremu zaufało prawie 40 tysięcy nauczycieli i rodziców

Wiek przedszkolny to najlepszy czas na to, by wspierać wszechstronny rozwój dziecka. A zabawa to naturalna forma działania, dzięki której przedszkolaki uczą się, poznają świat, radzą sobie z trudnościami i odkrywają swoje zainteresowania – przekonuje Monika Sobkowiak – autorka bloga Pani Monia, inspirującego nauczycieli w ich codziennej pracy.

Autorka tej książki prezentuje zabawy i aktywności, które pozwolą wszechstronnie i harmonijnie wspierać przedszkolaki we wszystkich obszarach rozwoju: poznawczym, społeczno-emocjonalnym i psychomotorycznym. Zachęca do kształtowania u dzieci kompetencji przyszłości, takich jak: umiejętność analitycznego myślenia, kreatywność, znajomość podstaw programowania, zdolność do komunikowania się w prosty i bezpośredni sposób czy inteligencja emocjonalna. Pokazuje również, jak ogromne znaczenie dla kształtowania pewności siebie i poczucia sprawczości ma rozwój pasji i próbowanie swoich sił w różnorodnych działaniach, np. komponowaniu własnych piosenek, programowaniu czy układaniu tanecznej choreografii.

"To, co sprawia dziecku radość, będzie dla niego inspiracją, motywacją do działania i dalszego rozwoju. Dorosły, który chce wspierać rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, powinien nieustannie budzić jego zainteresowanie – proponować intrygujące zabawy, umożliwiać mu samodzielną aktywność oraz przygotowywać proste, a zarazem interesujące pomoce i akcesoria."

Monika Sobkowiak

Dzięki lekturze książki:

dowiesz się, jak rozbudzać ciekawość i samodzielność przedszkolaka
pomożesz dziecku przygotować się do nauki czytania i pisania
zaproponujesz przedszkolakowi zabawy matematyczne rozwijające myślenie analityczne i zdolność do rozwiązywania problemów
odkryjesz aktywności stymulujące twórcze myślenie i umiejętność eksperymentowania
wprowadzisz przedszkolaka w świat nowych technologii i podstaw programowania
poznasz gry poprawiające pamięć, spostrzegawczość i koncentrację
nauczysz się, jak wspierać dziecko w rozwoju społeczno-emocjonalnym i psychofizycznym

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Monika Sobkowiak

 • Liczba stron: 

  240

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-66237-94-0

 • Rok wydania: 

  2022

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...