Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7569-439-0
Autor: Ulrike Raiser
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Rafael

Wprowadzenie do książki

Lecznicza siła aloesu

    Lecznicze działanie aloesu znane było już w wielu cywilizacjach starożytnych. w których roślinę tę traktowano na równi z bóstwem i przypisywano jej cudowną, niemal magiczną moc uzdrawiania z każdej choroby. jednak dopiero w ostatnich dziesięcioleciach rozpoczęto naukowe badania nad rzeczywistymi właściwościami tej rośliny, dziś tak powszechnie stosowanej przy produkcji środków leczniczych oraz kosmetyków.
   Aloes jest obecnie jedną z najbardziej znanych roślin, a swą popular- ność zawdzięcza naukowcom oraz badaczom spoza nurtu medycyny naukouej, którzy na jego temat zdążyli już powiedzieć i napisać bardzo wiele.    „Cudowna roślina" lub „naturalny uzdrowiciel", jak często bywa określa ny aloes, dzięki swym zdolnościom adaptacyjnym wytrzymuje w warunkach, w których inne rośliny nie byłyby w stanie przetrwać. Nie stanowi z pewnością panaceum na wszelkiego rodzaju dolegliwości, jednak sok z tej rośliny, czy to świeży, stosowany bezpośrednio po wyciśnięciu z liści, czy też poddany odpowiedniej obróbce i stabilizowany, posiada niezwykłe właściwości terapeutyczne, skuteczne zarówno w przypadku ludzi, jak i zwierząt.
   Po początkowej fazie nieufności, jaką aloes wzbudzał wśród propagatorów konwencjonalnej medycyny, obecnie prowadzi się wiele badań mających n.i celu umożliwienie stosowania tej rośliny w leczeniu chorób tak poważnych jak nowotwory czy AIDS.
   Preparaty na bazie aloesu są dziś szeroko reklamowane. Coraz powszechniej zachęca się do stosowania tej byliny w profilaktyce chorób ze względu na dobroczynne działanie zawartych w niej substancji czynnych.    Hodowcy wśród uprawianych przez siebie roślin cenią aloes szczególnie wysoko, rozmaite przedsiębiorstwa zaś zajmują się sprzedażą preparatów zawierających wyciągi z aloesu.
    To powtórne odkrycie aloesu należałoby rozpatrywać w szerszym kontekście, jako efekt dominującej w ostatnich dziesięcioleciach tendencji do ponownego docenienia naturalnych środków leczniczych, które mogą stanowić przeciwwagę dla leków syntetyzowanych chemicznie.
   W społeczeństwie masowym, takim jak nasze, żyjącym w szalonym tempie i w stresie, człowiek musi ponownie zacząć dbać o swe ciało za pomocą naturalnych metod, znać swój organizm i umieć się wsłuchiwać we własne I potrzeby oraz poznać drzemiącą w nim siłę witalną, prowadzić zrównoważony tryb życia, przestrzegać prawidłowej, dobrze zbilansowanej diety i powrócić do życia w harmonii ze środowiskiem, które go otacza.
   Lecznicze dobrodziejstwa aloesu będą większe, gdy każdy z nas zasadzi i będzie hodował na własny użytek tę roślinę, nawiąże z nią emocjonalną więź, by z czasem miłość do rośliny przerodziła się w miłość do samego siebie..

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Urlike Raiser

 • Tytuł oryginału: 

  Aloe. Vera proprietà e impiego terapeutico

 • Liczba stron: 

  79

 • Wymiary: 

  150x210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7569-439-0

 • Tłumacz: 

  Anna Set

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...