Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60652-10-7
Autor: Napoleon Hill
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Emka

Wprowadzenie do książki

Magiczna Drabina Do Sukcesu

   W obecnym wydaniu „Drabiny do sukcesu” zamieszczamy obszerne fragmenty pierwotnego tekstu i przedstawiamy je wraz z komentarzem, mającym pobudzić cię do zastanowienia nad ideami Napoleona Hilla. Każdy rozdział rozpoczyna się od bardzo ogólnego streszczenia idei, które są w nim omawiane. Dla tych, dla których idee Napoleona Hilla stanowią nowość, streszczenie to nakreśla z grubsza ramy, które w miarę czytania rozdziału wypełnią się treścią.
   Czytelnicy, którzy znają już idee profesora Hilla, mogą odczuwać pokusę, by te streszczenia opuścić, ale przestrzegamy przed tym. Są tam uwypuklone ważne tematy i sposoby myślenia, które mogą okazać się dokładnie tym, czego ci potrzeba, byś zaczął stosować siedemnaście zasad w sposób, w jaki ich dotychczas nie stosowałeś. Niewiele zyskasz na pośpiechu.
   Sporadycznie zamieszczamy również fragmenty innych dzieł Napoleona Hilla, by szerzej omówić jakąś kwestię albo poruszyć sprawę, którą profesor Hill nie zajął się w oryginale „Drabiny do sukcesu”. Napoleon Hill przez trzydzieści lat po opublikowaniu tej książki działał jako wykładowca i pisarz i przez cały ten czas nie przestawał rozglądać się za tym, co jeszcze mogą implikować jego idee. Po opublikowaniu „Drabiny do sukcesu” odnosił osobiste sukcesy, ale spotykały go również niepowodzenia. Przeżyte doświadczenia tylko wzbogaciły w nim zdolność postrzegania, w jaki sposób ludzie tworzą swoje fortuny.
   Nie zapominaj, że książka ta pisana jest stylem właściwym dla innej epoki. Powtarzanie uznawano wówczas za metodę, która pomoże czytelnikowi zapamiętać to, co przeczytał. Szczodrze posługiwano się kursywą, a proza była bardziej kwiecista. Zdarza się, że ortografia jest odmienna.
   Retoryka tamtych czasów nie obejmowała zaimków uwzględniających zarówno mężczyzn, jak i kobiety, ale sam fakt, że profesor Hill używa męskich form, takich jak np. sprzedawca, nie oznacza, by uważał, że jego idee nie mogą przynieść korzyści kobietom. W swoich biuletynach często zamieszczał artykuły kobiet piszących na temat sukcesu. Profesor Hill doceniał wartość kobiecych pomysłów i podobnie powinni postępować jego czytelnicy.
   Może się okazać, że niektóre z przykładów i sugestii profesora Hilla nie pasują do twoich wyobrażeń o sukcesie, ani do tego, jak się go osiąga. Nam chodzi tu o to, by wykazać, jak szerokie zastosowanie znajdują idee profesora Hilla. Jeżeli o którejś z nich pomyślisz: „Ja inaczej bym to zrobił” - to wspaniale. Jeżeli masz przekonanie, że jesteś coraz bliższy zrealizowania swojego wielkiego pragnienia, możesz zignorować to, co czytasz. Nie istnieje jedna, jedyna, prowadząca do sukcesu ścieżka. Ale prosimy, nie zapominaj, że my nie pokazujemy ci, jak osiągnąć sukces: my po prostu staramy się pobudzić cię do myślenia na ten temat. Powstrzymaj się od myślenia, zaniechaj oceniania tego, co cię spotyka, a wkrótce przekonasz się, że na dobrą sprawę powstrzymałeś się od robienia czegokolwiek.
   Nie oznacza to, że masz przyjmować przedstawiane tu komentarze jak ewangelię. Tylko ty wiesz, czy robisz zadowalające postępy w realizacji twojego życiowego celu. Jeżeli tak, nie wyrzucaj swojego planu po to, by wypróbować idee, o których tu przeczytasz, a które sprzeczne są z twoją intuicją i doświadczeniem. Uważnie rozważ nowe idee i jeżeli dojdziesz do wniosku, że są nie dla ciebie, nie trać czasu na wahania. Coś, co będzie korzystne dla dynamicznego bankiera inwestycyjnego, nie musi być najlepszą opcją dla zawodowego wojskowego czy prawnika otwierającego kancelarię.
   W idealnym układzie nawet te idee, które wyraźnie są nie dla ciebie, pobudzą cię do zastanowienia się nad nowymi możliwościami i do oceny swoich starych zwyczajów. Być może niczego nie robisz źle; chodzi tylko o to, że więcej mógłbyś zrobić dobrze. Wszystko, czego ci trzeba, żebyś zrealizował swoje wizje, to umysł otwarty na to, czym może stać się twoje życie.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Napoleon Hill

 • Tytuł oryginału: 

  The Magic Ladder to Success

 • Liczba stron: 

  211

 • Wymiary: 

  140x200

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-60652-10-7

 • Tłumacz: 

  Anna Wojtaszczyk

 • Rok wydania: 

  2007

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...