Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-321-9
Autor: Kurt Tepperwein
EAN: 9788373773219
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Od lęku do radości życia

   Bez trudu można dziś znaleźć wiele książek poświęconych *2®c lękowi, w przeciwieństwie do nielicznych mówiących o radości życia. Większość z nich to beletrystyka, co świadczy tylko o nadmiernie rozbudzonej w nas potrzebie mocnych przeżyć, co łatwo zauważyć także w codziennym życiu, choćby w coraz popularniejszych ekstremalnych sportach, jak bungee, train surfing czy też ucieczka w „wyszukane" techniki seksualne.
   Z drugiej strony jednak spotykamy rosnącą liczbę zaburzeń lękowych. Kliniki, prywatne poradnie, różnorodne gmpy wsparcia starają się pomagać wielu cierpiącym na różnego rodzaju fobie, wskazywać kierunek powrotu do normalności, by mogli powrócić do społeczeństwa. Tak, jakby lęk był czymś, jak katar lub grypa, których można się „pozbyć" stosując odpowiednią kurację.
   W lęku tkwi jednak rzadko doceniana szansa - lęk stwarza rzeczywiście swego rodzaju most pozwalający na powrót do normalnego życia, przez nadanie mu sensu i zmianę jego jakości.
   Ta książka ma na celu pomóc zbudować taki most - most wiodący od lęku do prawdziwego i głębokiego uznania Jaźni, która objawia się w życiu iw jego siłach, jako droga stania się jednością ze „wszystkim, co jest". To tylko pozornie nowy pomysł. Jeżeli uświadomimy sobie jednak, że droga życiowa człowieka może prowadzić od łęku życia do radości życia, zrozumiemy, że ta książka dotyczy każdego z nas.
   W przystępny sposób opisane zostały tu znane od dawna, ale i nowe zaburzenia lękowe. Dodatkowy rozdział poświęcony jest lękowi przed szczęściem - beatofobii. Dowiemy się dlaczego ludzie boją się bardziej szczęścia niż nieszczęścia i dlaczego jest to w pełni logiczne. Będziemy też mówić o fobiach mało znanych, współczesnych i ukrytych, choć bardzo starych lękach, np. amorofobii - lęku przed miłością i powiązanym z nią lękiem przed bliskością, wzajemnymi relacjami, uczuciami, bólami rozstań itp. Przebadamy „lęk przed Bogiem" i sprawdzimy, jak obraz Boga był kształtowany w nas już we wczesnym dzieciństwie. Skonfrontujemy się też z erotofobią, lękiem przed seksualnością, co pozwoli nam zrozumieć, dlaczego dziś, w tak bardzo zracjonalizowanej pozornie rzeczywistości, tak często z tego powodu cierpimy. Szereg sprawdzonych technik z zakresu terapii tzw. krótkoterminowej, jak i klasyczne poradnictwo pozwolą Wam odbudować swoje życie i to w każdym obszarze istnienia.
   Ale to wszystko byłoby jednak niczym, gdybyście nie postawili sobie głównego celu - poznanie tego, kim naprawdę jesteście! Badając największe lęki, uwolnicie jednocześnie swoją największą radość - lęk i radość bycia sobą w Jaźni!

Życzę Wam na tej drodze wiele radości!

Wasz Kurt Tepperweia

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Kurt Tepperwein

 • Tytuł oryginału: 

  Von Angst zur Lebensfreude : Ängste verlieren - neue Perspektiven gewinnen!

 • Liczba stron: 

  287

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-321-9

 • Tłumacz: 

  Arkadiusz Głowacki

 • Rok wydania: 

  2008

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...