Siedem Duchowych Praw Superbohaterów
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-73775-11-4
Autor: Deepak Chopra, Gotham Chopra
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Siedem duchowych praw superbohaterów

   Książka Siedem duchowych praw superbohaterów jest ewolucją, kulminacją i połączeniem wszystkiego, o czym wyżej wspomniałem. W pracy Gothama i współpracujących z nim twórców widzę kwintesencję własnych ideałów, poszukiwań, prób zrozumienia świadomości i tworzenia historii. Napawa mnie nieopisaną dumą to, że - jak wiele lat wcześniej - znów rozpoczynam historie i widzę, jak mój syn i inni młodzi ludzie wybijają je na nieosiągalny dla mnie poziom. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że prawdziwe mity i istniejące w nich postacie nigdy nie są dziełami jednego twórcy. Są one pozyskiwane z tych uniwersalnych pokładów ludzkości, na których przez eony lat wyrosły owoce ludzkich snów, aspiracji, obaw i wyobrażeń. Wszystkie te historie są poddawane ciągłej transformacji i ewolucji.
   Książka Siedem duchowych praw superbohaterów to historia współczesnego tworzenia mitów i tworzenia nowych superbohaterów, którzy będą wykraczali daleko poza ramy identyfikacji narodowej bądź etnicznej. Są oni nam potrzebni, by rozwiązać kryzysy współczesnego świata wypełnionego konfliktem, terrorem, wojną, degradacją środowiska naturalnego oraz społeczną i ekonomiczną niesprawiedliwością. Postacie i umiejętności opisane w tej książce są unikatowe i pionierskie. Są one syntezą moich refleksji i - co najważniejsze - są w pełni zrozumiałe dla pokolenia Gothama, które ma szansę naśladować tych superbohaterów. Od Wschodu do Zachodu. Od Buddy do Batmana.
   Publikacja Siedem duchowych praw odmiany losu została zainspirowana książką Siedem duchowych praw sukcesu6. Starałem się przenieść kwintesencję tamtej książki do publikacji przeznaczonej dla nowego pokolenia duchowych poszukiwaczy. Jest to jednocześnie książka o mojej podróży duchowej, podczas której nauczyłem Gothama wiele o bohaterach z Indii, a on w zamian nauczył mnie wiele o superbohaterach Ameryki. Przez ostatnie lata bardzo często rozmawialiśmy na te tematy. Podejmowaliśmy także dyskusje z innymi osobami zainteresowanymi tematyką komiksów, zupełnie jak podczas wspomnianego konwentu fanów komiksów w San Diego, gdzie mieliśmy okazję spotkać się z wieloma twórcami mitów, w tym także z legendarnym Stanem Lee, twórcą uniwersum Marvela, oraz Grantem Morrisonem, najpłodniejszym obecnie pisarzem komiksowego rynku.
   Nowi superbohaterowie muszą wyrażać siebie w języku naszego czasu i przemawiać do nowej generacji. Nikt z nas nie może ich ograniczać ani uważać ich za swoją własność. Żyjemy w niebezpiecznych czasach i znaleźliśmy się na rozdrożu. Z jednej strony ryzykujemy, narażając się na wymarcie, ponieważ nasza planeta jest zdewastowaną kombinacją pierwotnych zwyczajów plemiennych i nowoczesnych technologii, które wystarczyłyby do kilkukrotnego uśmiercenia całego życia na ziemi. Z drugiej strony mamy system nerwowy, dzięki któremu rozumiemy wszechświat. Mamy możliwość stworzenia zupełnie nowego świata, w którym przetrwanie najlepiej przystosowanego możemy zamienić na przetrwanie najmądrzejszego. Droga, którą wybierzemy, zdecyduje o tym, jaka nas czeka przyszłość. Wybór będzie się wyrażał tym, jakich cech będziemy pożądać oraz z jakimi wartościami będziemy się identyfikować, co przedstawimy w formie herosów i heroin, którzy będą występowali w popularyzowanych przez nas legendach. Legendach, które pozwolą naszej cywilizacji przetrwać obecne czasy.
   Nie przez przypadek superbohaterowie zagarnęli dla siebie takie pole w naszej wyobraźni jak nigdy przedtem. Gdziekolwiek spojrzymy, superbohaterowie i nadprzyrodzone moce są elementem naszych kulturowych konwersacji. Są oni przepełnieni magicznymi mocami, które zmieniają czas i przestrzeń. Oferują nam tym samym wizję świata, który może być poddany zmianom. Przekraczają granice energii i świadomości, pozwalając nam tym samym zrozumieć siebie i własny potencjał. Z tego też powodu stwierdzenie, że superbohaterowie mogą pomóc nam ocalić planetę, jest bardzo prawdziwe. Najważniejsze jest jednak to, że sami możemy się nimi stać. Na kolejnych stronach starałem się połączyć pradawną mądrość wynikającą z tradycji w takiej formie, w jakiej sam ją postrzegam przez pryzmat swojego życia, ze współczesnymi superbohaterami naszych obecnych mitologii. W Batmanie dostrzegam podobne wartości jak w Buddzie. Superman ma wiele takich cech, jakie definiują Sziwę. Poza tym istnieje wiele nowych granic, które powinniśmy przekroczyć. Musimy nie tylko identyfikować się z tuzinami postaci, które reprezentują bliskie nam wartości, lecz czuwać nad nimi dzięki potędze swojej woli, intencji i działań. Dzięki temu powstaną nowe postacie.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Deepak Chopra, Gotham Chopra

 • Tytuł oryginału: 

  The Seven Spiritual Laws of Superheroes

 • Liczba stron: 

  185

 • Wymiary: 

  148x210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-73775-11-4

 • Tłumacz: 

  Mariusz Warda

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...