Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7856-178-1
Autor: Witalis Kobus
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Poligraf
'

Wprowadzenie do książki

Skuteczne uzdrawianie metodą Domančicia

   Czy kiedykolwiek doświadczyliście na sobie lub byliście świadkami prawdziwego cudu? Nie musicie wierzyć, nie musicie nic robić, wystarczy, żebyście nie przeszkadzali, a zostaniecie uzdrowieni. Bez dodatkowych leków, bez środków chemicznych, ziół czy magicznych przedmiotów oraz całkowicie za darmo. Jeśli to nie jest cudem, to co nim jest? Piszę tę książkę, będąc żywym świadectwem tego, że cuda się zdarzają, piszę jako terapeuta niosący ulgę będącym w potrzebie oraz jako pacjent, który kilkakrotnie doświadczył na sobie wyjątkowej mocy tej nieskomplikowanej i niezwykle skutecznej metody.
    Zastanawiałem się nad tym, czym właściwie jest metoda Domanći-cia na tle innych, podobnych metod i co stanowi o jej niezwykłej wartości. Od początku czułem, że u jej podstaw tkwi jakiś fenomen, teraz już wiem, że tym fenomenem jest człowiek - Zdenko Domanćić. Jego życiowa droga nie jest drogą typowego męczennika, który swoim cierpieniem, bólem, dramatem, wyrzeczeniem wzniósł się na szczyt dostępnych poziomów świadomości. Zdenko Domanćić doświadczył wszystkiego: cierpienia i szczęścia, upokorzenia i wielkiego uznania, niewoli i wolności, pustki intelektualnej oraz potęgi wiedzy. Wszystko to było mu potrzebne, wszystko było przewidziane na drodze, którą kroczy.
Im bardziej zagłębiałem się w kolejne wątki jego życia, im więcej miałem pytań w sprawie jego metody, tym bardziej przekonywałem się, że udzielenie kompletnej odpowiedzi nie będzie sprawą prostą, jeśli w ogóle możliwą. Z czasem przekonałem się, że odpowiedź na każde z pytań nie jest konieczna, aby dobrze funkcjonować, cieszyć się życiem i nieść pomoc innym. Spośród wielu ciekawych i ważkich wątków związanych z metodą Domanćicia można wybrać najważniejsze, metodycznie je opisać, usystematyzować i tak przygotowaną wiedzę udostępnić szerzej. Zwłaszcza czytelnikom w Polsce, gdzie ta, niemal nieznana, metoda funkcjonuje od pięciu lat, podczas gdy na świecie jest znana od ponad trzydziestu.
    Oczywiście książka ta nie jest i nie może być poradnikiem stosowania metody Domancicia w praktyce i nie może zastąpić udziału osoby zainteresowanej w odpowiednich szkoleniach i seminariach, ale może być w nich pomocna. Nie jest ona również poradnikiem uzdrawiania, ale obszerną i bardzo konkretną informacją o metodzie Domancicia.
   Poradników stosowania różnych metod terapii jest na rynku bardzo wiele, ale wszystkie one - jak podpowiada doświadczenie - mogą jedynie „otworzyć temat”, a właściwa nauka musi odbywać się bezpośrednio pod okiem dobrego nauczyciela. Tak też jest w przypadku metody Domancicia. Mogę tu zapewnić, na podstawie własnego doświadczenia, że Zdenko Domanćić jest znakomitym nauczycielem.
   Dla wszystkich, którzy wstąpili na ścieżkę duchowego rozwoju, jest jasne, że nauka w tym obszarze to głównie doświadczanie wszystkiego, przeżywanie, poznawanie w ramach własnej osobistej częstotliwości, własnej percepcji, własnej wibracji. Dlatego ta książka w znacznej części jest zapisem mojego osobistego odbioru treści oraz doświadczania praktyk odbywanych pod okiem twórcy i na miejscu działania Mistrza, uzupełnionym o szersze tło, na którym metoda funkcjonuje. Tym tłem jest system energetyczny człowieka, działanie w nim energii życia, a także medycyna naturalna, w kręgu której funkcjonuje metoda Domancicia.
   Uważnemu czytelnikowi nie umknie fakt, że książka jest także wyrazem fascynacji autora metodą Domancicia, jej prostotą i efektywnością, jak również osobowością samego twórcy. Książka ta jest także skromnym wyrazem hołdu dla    Zdenka Domancicia, którego odwaga, pracowitość, konsekwencja, nieograniczona wyobraźnia i nieprzeciętne zdolności pozwoliły mu stworzyć niezwykły instrument, na którym grać mogą wszyscy. Efektem tej pięknej muzyki jest zdrowie i szczęście ludzi, a przede wszystkim życie wielu uzdrowionych osób.
   Moja wielka fascynacja metodą Domancicia ujawniła się niemal bezpośrednio po zapoznaniu z metodą oraz ujrzeniu bezpośrednich rezultatów jej zastosowania w praktyce. Rezultaty szokowały pacjentów, gdy po latach cierpień mogli doświadczyć ulgi, która wcześniej pozostawała tylko niedoścignionym marzeniem. Trudno im było w pierwszej chwili uwierzyć, że ta ulga jest rzeczywista i nieodwracalna. Rezultat}'' działania metody fascynowały także terapeutów. Jest to bowiem niezwykłe, kiedy otrzymuje się tak wspaniałą możliwość niesienia pomocy innym ludziom, a daru tego można używać, mając jedynie otwarte serce i uczciwe, szczere intencje, bądź, jak mówi sam Mistrz, mogą używać jej wyłącznie ci, którzy mają w sobie trochę więcej dobra niż zła.
   Najbardziej zadziwiająca jest jednak prostota stosowania metody Domancicia i jej efektywność. Odnoszę wrażenie, że twórca metody działał przy jej tworzeniu w myśl jednej z sentencji Alberta Einsteina, że wszystko należy upraszczać, jak tylko można, ale nie bardziej.
   Wszystko powyższe spowodowało, że dojrzała we mnie decyzja 0 napisaniu książki o metodzie Domancicia, a sam projekt zaczął nabierać wyraźnych kształtów. Ostatecznie o powstaniu książki przesądziła pogarszająca się sytuacja w polskiej służbie zdrowia i chęć dotarcia z informacją do wielu ludzi, zwłaszcza tych, którzy potrzebują skutecznej pomocy w rozwiązaniu swoich problemów zdrowotnych. Wielu ludzi nie potrafi w ogóle dobrze mówić o publicznej służbie zdrowia. Jedyne, co im się z nią kojarzy, to przewlekła choroba.
   Jeśli spojrzymy na historię współczesnej medycyny, to nie możemy nie zauważyć ogromnego postępu, jaki dokonał się w XX wieku 1 wciąż się dokonuje. Rzecz jednak w tym, że wielkie osiągnięcia medycyny nie są tak spektakularnie widoczne i odczuwalne dla konkretnego pacjenta, jak dokuczliwe są dla niego słabości i bolączki życia w chorobie. Obserwowane na co dzień przypadki niemocy medycyny w najcięższych sytuacjach oraz uporczywa walka z wiatrakami w sferze organizacji systemu usług medycznych zmuszają pacjentów i członków ich rodzin do szukania innych dróg pomocy i alternatywnego rozwiązywania problemów zdrowotnych. Tej pomocy można i trzeba udzielić, dostarczając informacji o innych możliwościach eliminacji problemów. Wśród tych możliwości znaczące miejsce może zająć metoda Zdenka Domancicia. W wielu rejonach Europy i świata takie miejsce już zajmuje, niosąc ludziom ulgę, radość i szczęście.    Najwyższy czas, aby tak było również w Polsce.

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  978-83-7856-178-1

 • Liczba stron: 

  224

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7856-178-1

 • Rok wydania: 

  2013

Napisz opinię
2018-08-14 13:29:13 - Aneta

Lektura obowiązkowa dla wszystkich którzy chcą być zdrowi. Czytam i wciąż polecam innym. Dwa egzemplarze kupiłam na prezenty. Polecam!

Zalety

Cena
Jakość wydania
Wartość merytoryczna
Treść
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...