Wczytuję dane...
KOD: 978-83-89624-81-9
Autor: Sandra Cabot
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Mada

Wprowadzenie do książki

Stłuszczenie wątroby Zapobieganie i leczenie

Stłuszczenie wątroby może:

 • zrujnować zdrowie,
 • być przyczyną nadwagi,
 • uniemożliwiać schudnięcie,
 • powodować rozwój cukrzycy typu II,
 • być przyczyną marskości wątroby i niewydolności tego narządu.

   Książka Stłuszczenie wątroby przedstawia program zawracania procesu stłuszczania wątroby i poprawy funkcjonowania tego narządu oraz odbudowy zdrowia. W okresie 35 lat mojej praktyki medycznej miałam kontakt z pacjentami, którzy wyleczyli się z pozornie nieuleczalnych chorób oraz tuzina powszechnych i chronicznych problemów zdrowotnych, skupiając swoje działania na poprawie funkcjonowania wątroby. Niestety, miałam również takich pacjentów, którzy umierali z powodu niewydolności tego narządu. Trzeba jednak wiedzieć, że w większości przypadków poważnych stanów chorobowych nie rozwijają się one z dnia na dzień. Organizm człowieka wysyła różne sygnały i manifestuje objawy wskazujące na obecność lub rozwój choroby. Problem polega na tym, że ludzie nie wiedzą, jak je interpretować i rozpoznawać na tyle wcześnie, by można było im zaradzić. Najważniejszą rzeczą w chorobie jest to, by nie czekać, aż będzie zbyt późno!
  Nie jestem guru, świętą czy też cudowną uzdrowicielką, ale mogę powiedzieć, że mam duże doświadczenie w leczeniu różnorodnych chorób wątroby za pomocą medycyny żywieniowej. Nie mogę obiecać, że uzdrowię wątrobę każdego, ale pokażę skuteczną metodę wyjścia z trudnej choroby. Na szczęście, spośród wszystkich narządów wątroba wykazuje największe zdolności do samonaprawy i samoodnowy, ale trzeba jej zapewnić odpowiednie warunki; będę to zdanie wciąż powtarzać, podobnie jak i to, że nigdy nie jest za późno na działanie.
   Czy można sobie wyobrazić świat, w którym choroby wynikające ze stłuszczenia wątroby oraz niewydolność tego narządu staną się wielkim, powszechnie poruszanym zagadnieniem, podobnie jak nowotwory, cukrzyca czy też schorzenia serca? Należy zaznaczyć, że stłuszczenie wątroby jest stanem sprzyjającym rozwojowi właśnie tych chorób.
  Stłuszczenie wątroby to kolejna wyłaniająca się epidemia, ale wiedza i edukacja są najlepszymi narzędziami, jakie obecnie mamy, by ją powstrzymać. Niealkoholowe stłuszczenie wątroby występuje u około dwudziestu procent Amerykanów. W 2009 roku oszacowano, że aż do sześciu procent dzieci cierpi na niealkoholowe stłuszczenie wątroby, a jest to stan prowadzący do choroby i potencjalnej niewydolności tego narządu oraz cukrzycy typu II. Amerykańska Fundacja Wątroby (American Liver Foundation) opracowała dla młodzieży w przedziale wiekowym 5-17 lat program edukacyjny „Pokochaj swoją wątrobę".   W ramach tego programu podaje się dzieciom informacje na temat zdrowia wątroby w języku dostosowanym do ich wieku.
  Najpowszechniejszą przyczyną stłuszczenia wątroby jest nieodpowiedni sposób odżywiania się oraz nadmierne spożycie napojów alkoholowych, ale nadużywanie leków przepisywanych na receptę również pnie się na wysoką pozycję na tej liście. Autorzy artykułu opublikowanego w magazynie medycznym „Journal of the American Medical Association" w 1998 roku podają, że leki tego rodzaju są przyczyną zgonów ponad 106 tysięcy Amerykanów rocznie. Ponadto dwa miliony mieszkańców Stanów Zjednoczonych doświadcza poważnych reakcji ubocznych, a proszę pamiętać, że są one wynikiem zażywania leków przepisanych na receptę przez lekarzy! Niezaprzeczalny jest fakt, że to lekarstwa są główną przyczyną uszkodzenia wątroby i niewydolności tego narządu! Uboczne działania farmaceutyków sprawiają, że w Stanach Zjednoczonych leki przepisywane na receptę zajmują czwarte miejsce na liście przyczyn zgonów!
   Nie należy się zatem dziwić, że ludzie zwracają się ku medycynie żywieniowej, która nie tylko jest bezpieczniejsza, ale też skuteczniejsza na dłuższą metę.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Sandra Cabot

 • Tytuł oryginału: 

  Fatty Liver You Can Reverse It

 • Liczba stron: 

  285

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-89624-81-9

 • Tłumacz: 

  Ewa K.Suskiewicz

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...