Wczytuję dane...
KOD: 978-83-89624-84-0
Autor: Stephen Crane Hauser
EAN: 9788389624840
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Mada

Wprowadzenie do książki

Zdrowy układ pokarmowy

   Działanie układu trawiennego wydaje się łatwe do zrozumienia. Wkładamy do ust pożywienie, które rozkłada się w żołądku, aby wszystkie składniki odżywcze zostały wchłonięte, a zbędne produkty przemiany materii usunięte z organizmu.    Wydaje się to proste, prawda? W rzeczywistości jednak układ trawienny jest niezwykle skomplikowany - to zarówno środek transportu jak i zakład przetwórczy, który wymaga sprawnego działania wielu różnych narządów, aby mógł przekształcać wszystko, co jemy i pijemy, w rodzaj paliwa zapewniającego nam zdrowie. Nietrudno sobie wyobrazić, jakie problemy mogą się pojawić w jego funkcjonowaniu.
   W niniejszej książce znajdują się informacje ważne dla czytelnika. Całkiem prawdopodobne, że czujesz się czasami źle z powodu zgagi, biegunki, zaparć, mdłości lub nadmiaru gazów. Wszyscy mamy od czasu do czasu takie dolegliwości.   Możliwe też, że zmagasz się z powszechnie występującymi problemami trawiennymi, takimi jak refluks żołądkowo-przełykowy, wrzody trawienne lub kamienie żółciowe. Może szukasz pomocy, by poradzić sobie z chorobami przewlekłymi w rodzaju nietolerancji laktozy lub choroby Crohna (zwana również chorobą Leśniowskiego-Crohna - przyp. tłum.). W tej książce poruszamy wiele tematów dotyczących układu trawienia, poświęcając szczególną uwagę temu, co potrzebne, by utrzymać go w zdrowiu, oraz objawom pojawiającym się wtedy, gdy coś zaczyna szwankować.
    Opisujemy liczne oznaki i objawy, przyczyny chorób, badania diagnostyczne oraz sposoby leczenia większości często występujących schorzeń, a także metody im zapobiegania. Ludzie często czekają zbyt długo, zanim zwrócą się o pomoc do lekarza. Na ogół im wcześniej zajmiemy się problemem, tym łatwiej zapobiegniemy temu, by przerodził się w poważną chorobę.
   Mamy nadzieję, że ta książka pomoże wszystkim poprawić jakość życia i cieszyć się nim, nie doświadczając zbyt wielu dolegliwości związanych z działaniem układu pokarmowego. Życzymy wszystkim dobrego trawienia!

dr Stephen Crane Hauser

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Stephen Crane Hauser

 • Tytuł oryginału: 

  Mayo Clinic on Digestive Health: Enjoy Better Digestion with Answers to More than 12 Common Conditions

 • Liczba stron: 

  264

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-89624-84-0

 • Tłumacz: 

  Barbara Grabska Siwek, Grzegorz Siwek

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...