Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-522-0
Autor: Coen van der Kroon
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788373775220
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Złota fontanna

KOMPLETNY PRZEWODNIK PO URYNOTERAPII

    Książka Złota fontanna oraz opisana w niej terapia nie mają na celu stanowić zamiennika dla jakiejkolwiek medycznej metody leczenia, którą stosujesz lub być może będziesz stosować.
    Informacje zawarte w tej książce oparte są na doświadczeniach autora oraz faktach opisywanych w licznych publikacjach. Rozpocznij kurację konkretnego schorzenia, tylko jeśli uważasz, że masz wyczerpujące informacje na ten temat, i co ważne, jesteś pod profesjonalną opieką.
   Jeśli planujesz stosowanie urynoterapii, postępuj ostrożnie. Niezwykle ważne jest, abyś był świadom działania terapii naturalnych.
     Terapie naturalne działają „od wewnątrz na zewnątrz”, przenikają ciało na wylot. Objawy, które wcześniej były stłumione dzięki stosowaniu leków konwencjonalnych, mogą tymczasowo powrócić. Leczenie takie sprawia, że ciało się oczyszcza, i w związku z tym może pojawić się kilka, czasem dość nieprzyjemnych, reakcji.
    Nie zaleca się stosowania urynoterapii w połączeniu z przyjmowaniem leków medycyny konwencjonalnej lub innych środków. Terapia opisana w książce Złota fontanna przeznaczona jest dla tych, którzy pragną wziąć pełną odpowiedzialność za swoje własne zdrowie i procesy leczenia, a tym samym mają odwagę zaufać sile własnego ciała.

   Urynoterapia dzieli się na dwie części: aplikację wewnętrzną (np. picie moczu) oraz aplikacją zewnętrzną (np. masaż uryną). Oba aspekty wzajemnie się uzupełniają i są ważne dla uzyskania optymalnych rezultatów. Podstawowa zasada urynoterapii jest całkiem prosta: pijesz i wcierasz urynę. Tak czy inaczej, istnieje mnóstwo różnych sposobów stosowania urynoterapii, a najważniejsze z nich są omówione poniżej. Po pierwszych eksperymentach będziesz w stanie określić, która metoda aplikacji odpowiada ci najbardziej.

   Zanim zdecydujesz się wypić pierwszą szklankę uryny, wiele myśli może przemknąć ci przez głowę. Wszyscy doskonale znamy wszelkie tabu otaczające temat „sikania”, a wiele z nich jest w nas o wiele silniej zakorzenionych, niż sądzimy. Nawet jeśli jesteś w pełni przekonany, że picie moczu może być dobre dla twego zdrowia, być może nie dasz rady przemóc się, by wypić ten pierwszy łyk. Do niczego się nie zmuszaj; bądź dla siebie łagodny i daj swemu ciału i odczuciom czas, by przyzwyczaić się do tej idei i praktykowania urynoterapii. Podczas jej stosowania wsłuchuj się w swoje ciało i odczucia.

    Jednak wciąż nie możemy sobie wyobrazić picia moczu. Jak już wcześniej wspomniano, świeży mocz zawiera te same związki, które znajdują się we krwi. To, co w jednej chwili zostało wydzielone jako uryna, kilka minut wcześniej było częścią twojej krwi i przepływało przez całe twoje ciało, prawdopodobnie także przez język. Wszystko to nie jest ani trujące, ani wstrętne, kiedy znajduje się we krwi, ale gdy staje się uryną, nagle okazuje się być obrzydliwe?
Jeżeli nie chodzi o kolor (a raczej nie chodzi, ponieważ pijamy wino, piwo i soki owocowe tej samej barwy) ani o zapach (w końcu spożywamy sery, które pachną o wiele gorzej), ani o temperaturę, to może chodzi o smak. Ilu znacie ludzi, którzy wypili na tyle dużo moczu, by wiedzieć, jak dokładnie smakuje? Prawdopodobnie niezbyt wielu. Ci, którzy regularnie piją mocz, mówią, że smakuje łagodnie i wcale nie nieprzyjemnie – lekko słonawo, jak bulion lub woda morska.
Dobrym sposobem, aby uwolnić się o tych zakorzenionych reakcji, jest przepłukiwanie ust świeżą uryną. Smak, konsystencja i całe to odczucie stanie się znajome, a wstręt, jaki żywiłeś względem tego płynu, odejdzie w niepamięć.

    Jak możesz przezwyciężyć awersję do picia swego złotego eliksiru? Zacznij od wypijania kropli, potem łyka, każdego dnia nieco więcej, aż powoli dojdziesz do pełnej szklanki moczu. To najwygodniejszy sposób, by pozwolić swemu ciału, umysłowi i duszy na oswojenie się z tą terapią.
    Inną metodą, którą stosowałem osobiście, jest rozpoczęcie kuracji od kilkudniowego postu. Uryna jest wówczas tak uwodniona, że dopiero po drugiej szklance poczujesz delikatny słony posmak, który sprawi, że o wiele łatwiej będzie ci wyzbyć się poglądu, że mocz jest obrzydliwy i tak też smakuje.
   Jeśli nadal nie możesz przekonać się do picia czystego moczu, zmieszaj odrobinę uryny z sokiem owocowym lub wodą i miodem. Wówczas stopniowo zwiększaj jej stężenie, aż dojdziesz do picia samego moczu.
    Niektórzy ludzie preferują picie czystej uryny popitej później szklanką wody lub innego zdrowego płynu. Jeszcze inni wolą od razu po wypiciu wyszorować zęby.
     Zatem uczyń to dla siebie łatwym i przyjemnym, tak jak to tylko możliwe, zwłaszcza jeżeli dopiero zaczynasz urynoterapię. Twoje ciało i umysł zasługują na cierpliwość i miłość podczas przystosowywania się do czegoś, co nadal możesz uważać za dziwne lub odpychające.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Coen van der Kroon

 • Tytuł oryginału: 

  Golden Fountain: The Complete Guide to Urine Therapy

 • Liczba stron: 

  288

 • Wymiary: 

  148x210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-522-0

 • Tłumacz: 

  Katarzyna Szewczuk

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...