Wczytuję dane...
KOD: 978-83-64818-27-1
Autor: Norah Gedgaudas
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Biały Wiatr

Wprowadzenie do książki

Pierwotne Ciało Pierwotny Umysł

EGZEMPLARZ EKSPOZYCYJNY
Uszkodzenia obejmują:

 • zabrudzenia
 • otarcia i zmatowienia okładki
 • zagięcia i zbicia rogów
 • wgniecenia brzegów okładki

Uszkodzenia nie wpływają na czytelność tekstu.

   W tym życiu główną nagrodą jest zdrowie umysłu i ciała. Dzięki książce Nory Gedgaudas Pierwotne Ciało, Pierwotny Umysł zbliżymy się do tego celu.
   Oto żywieniowa mapa skarbów, która prowadzi do stanu optymalnego zdrowia, jaki przewidziała dla nas Natura. Autorka przedstawia szczegółową dokumentację zasad żywienia i łączy je bezpośrednio z historią ewolucji. Co więcej, zamieszcza jasne zasady dotyczące robienia zakupów i odżywiania się w sposób pozwalający wyeliminować wiele problemów fizjologicznych i psychicznych, oraz przywracający nam naturalne zdrowie i kondycję, dzięki odżywianiu w zgodzie z biologicznym zaprogramowaniem. Od kiedy przestrzegam reguł zawartych w tej książce, zrzuciłem osiemnaście kilogramów i cieszę się o wiele lepszym zdrowiem i samopoczuciem.
   W książce znajduje się mnóstwo łatwych do zrozumienia wyjaśnień oraz rozwiązań połączonych z codziennymi czynnościami i zmianami, jakie każdy może wprowadzić. To podróż w świat biologii, polityki i troski o samego siebie, której nic zapewni ci formalne, akademickie wykształcenie. Pierwotne Ciało, Pierwotny Umysł jest nie tylko prawdziwym klejnotem w sensie żywieniowym i dietetycznym, lecz oferuje także łatwy do zrozumienia wgląd w biochemię zachowań i ochronę interesów konsumenta. Podejście autorki do (paleolitycznych) nawyków żywieniowych - przez tysiąclecia pozwalających ludziom przetrwać bez tabletek, terapii i medycznych mikstur - to naga i długo oczekiwana prawda, przeciwstawiona kłamstwom nieustannie sprzedawanym nam za naszą lojalność i pieniądze.
   Norah Gedgaudas uczy tego, co powinna przekazać ci matka i robi to w sposób mało uciążliwy - bez prawienia kazań czy moralizatorstwa. Jej styl jest elokwentny rzeczowy i bezpośredni. Autorka zamieszcza dużo praktycznych wskazówek, w tym adresy stron internetowych oraz inne przydatne źródła i zasoby. Argumenty i informacje udokumentowuje naukowo, a cały tekst jest dobrze skonstruowany więc łatwo odszukać cytowane źródła.
     Lektura tej książkowej perełki może wprawić cię w pewne zażenowanie na myśl, że tak długo dawałeś się nabierać aż tylu podmiotom, w tym przemysłowi dietetycznemu, farmaceutycznemu i wydawniczemu. Tak czy owak, szybko odczujesz wdzięczność wobec autorki za to, że wyprowadziła cię z dzikiego świata oszustw na temat chorób i trawienia, który podstępnie, za twoje pieniądze, oddalał cię od rzeczywistego dobrego samopoczucia i zachowania wysokiej jakości życia.
   Po przeczytaniu Pierwotnego Ciała, Pierwotnego Umysłu stanie się dla ciebie oczywiste, że autorka autentycznie troszczy się o ciebie, siebie i innych. Wiem o tym z pierwszej ręki, ponieważ Nora jest moją koleżanką, zaangażowaną w kliniczną praktykę neurofeedbacku. Jako neuropsycholog z trzydziestopięcioletnim doświadczeniem i autor dwóch popularnych pozycji o treningu mózgu, sprawności umysłowej oraz zdrowym stylu życia, potwierdzam kompetencje Nory i jej wiedzę specjalistyczną w dziedzinie opieki klinicznej nad ludźmi z wykorzystaniem opisywanych przeze mnie metod naukowych. Należy ona do elity profesjonalistów zdolnych przywrócić zdrowie i promujących rozwój dzięki odpowiedniemu i uważnemu stosowaniu zasad Natury.
   Polecam Pierwotne Ciało, Pierwotny Umysł wszystkim pacjentom i znajomym. Wierzę, że to niezbędna lektura dla każdego, kto poważnie troszczy się o własne zdrowie i samego siebie.

Dr. Mark Steinberg

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Norah Gedgaudas

 • Tytuł oryginału: 

  Primal Body, Primal Mind: Beyond the Paleo Diet for Total Health and a Longer Life

 • Liczba stron: 

  392

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-64818-27-1

 • Tłumacz: 

  Agata Staszewska

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...