Ćwiczenia osteopatyczne, dzięki którym samodzielnie usuniesz ból, blokady, napięcia i uzdrowisz powięzi
Przewidywalna długość życia ludzi wyraźnie się zwiększa, ale niestety dotyczy to również tak zwanych chorób cywilizacyjnych. Są to choroby, które pojawiają się w wyniku braku ruchu, złego odżywiania, oddziaływania czynników społecznych i środowiskowych. Do chorób cywilizacyjnych zaliczają się m.in. bóle pleców, choroby serca i krążenia, nadwaga, cukrzyca, alergie i choroby psychiczne, takie jak np. syndrom wypalenia. Wiele klasycznych form terapii jest poddawanych coraz częstszej krytyce i coraz więcej ludzi szuka alternatyw dla strzykawek, leków a nawet operacji. Aktywny, zdrowy ruch, dobry sposób odżywiania, techniki relaksacyjne częściej zdziałają więcej niż preparaty farmakologiczne, które zawsze wiążą się ze skutkami ubocznymi i przyjmowane w kombinacji często jeszcze bardziej zwiększają swoje działanie i są odpowiedzialne za wysoki współczynnik zgonów. Przyjmowanie różnych leków co roku zabiera tyle osób, ile jest w stanie pomieścić stadion piłkarski (20 tys. – 85 tys. osób, zgodnie z badaniem). Sprawdź to kiedyś w Internecie wpisując: Przypadki śmiertelne spowodowane przyjmowaniem leków.
W naszym systemie opieki zdrowotnej niestety nadal rządzą szybko przepisywana pigułka, zastrzyk i rady zachęcające do poddania się operacji. W żadnym kraju w Europie nie przeprowadza się ich tyle co w Niemczech.
Liczne badania dowodzą, że ruch ma działanie lecznicze w przypadku wielu chorób takich jak: otyłość, stany lękowe, choroba zwyrodnieniowa stawów, astma, rak piersi, depresja, cukrzyca, niewydolność serca, zaburzenia hormonalne, osteoporoza i bóle pleców.
Ruch zaostrza myślenie i pomaga w nauce oraz zapamiętywaniu informacji oraz redukuje stres. Poprawia wyniki krwi i polepsza nastrój.
To przeświadczenie powoli zaczyna być coraz bardziej uwzględniane w kasach chorych i coraz częściej myśli się o programach prewencyjnych. Sport rehabilitacyjny, psychoterapia, gimnastyka chorych bazująca na korzystaniu z różnych urządzeń, medyczny trening wzmacniający/medyczna terapia treningowa, szkoły pleców i programy zmiany zachowań są finansowane przez kasy chorych, ale bardzo często nie istnieją w świadomości lekarzy, którzy wydają na nie skierowanie, lub zostają przez nich nawet odrzucane, ponieważ po części obciążają budżet i nie przynoszą im żadnych korzyści własnych.