Wczytuję dane...
KOD: 978-83-66200-00-5
Autor: Daniel Keown
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Purana

Wprowadzenie do książki

Iskra w maszynie Jak nauka akupunktury wyjaśnia tajemnice zachodniej medycyny

  Kiedy miałem trzy lata obciąłem sobie kciuk składanym krzesłem. Nic pamiętam tego zdarzenia, z pewnością pełnego krwi i bólu, ale moja matka je pamięta. Zapakowała amputowany czubek palca w pojemnik z lodem i popędziła ze mną na pogotowie, gdzie chirurg przyszył mi go z powrotem. Nadal mam na tym kciuku bliznę, biegnącą równolegle do podstawy paznokcia.
   Mama nie wiedziała, podobnie jak nadal nie wie tego większość lekarzy, że mój kciuk prawie na pewno odrósłby bez żadnego leczenia. Zregenerowałby się w taki sam sposób, jak ogony lub łapy niektórych płazów - z kością, paznokciem, nerwami, naczyniami krwionośnymi i całą resztą. Wystarczyło delikatnie oczyścić ranę, założyć nieprzywierający opatrunek i dać mi lizaka - dla ukojenia skołatanych nerwów trzylatka.
  Okazuje się, że części ciała mogą odrastać ludziom, ale dotyczy to tylko czubków palców i tylko u dzieci, które nadal mają silne qi (jeszcze do tego wrócimy).
   W coraz większym stopniu nauka uświadamiamy sobie, że elektryczność rządzi nie tylko tym, jak funkcjonujemy, ale także tym formujemy. Wykazano, że to elektryczność mówi komórkom macierzystym, gdzie się mają przemieścić a to jest jednym z najważniejszych problemów embriologii. Przejawem tego zjawiska jest zdolność elektryczności do leczenia złamań, bo zrastanie się kości stanowi przykład regeneracji i naszej możliwości tworzenia się na nowo. W samym środku tego elektrycznego świata siedzi kolagen, wszechobecny i łączący się ze wszystkim. Zachodnia medycyna uznaje go za kluczowy składnik tkanki łącznej, wspierający ciało swoją silą. Ponieważ kolagen jest zarówno półprzewodnikiem, jak i generatorem piezoelektryczności, jego wysoka pozycja w organizmie może wykraczać poza wytrzymałość mechaniczną. Należałoby go postrzegać jako elektryczną supersubstancję, półprzewodzącą, piezoelektryczną biohelisę przechowującą i generującą elektryczność organizmu, a nawet sterującą nią.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  dr Daniel Keown

 • Tytuł oryginału: 

  The Spark in the Machine: How the Science of Acupuncture Explains the Mysteries of Western Medicine

 • Liczba stron: 

  328

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-66200-00-5

 • Tłumacz: 

  Roman Palewicz

 • Rok wydania: 

  2018

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...