Księga Sekretów Deepak Chopra
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61987-04-8
Autor: Deepak Chopra
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788361987048
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Medium

Wprowadzenie do książki

Księga sekretów

   Gdy żyjesz zgodnie z prawdą jednej jedynej rzeczywistości, wtedy każdy sekret objawia ci się sam, bez żadnego twojego wysiłku czy walki.
   Wszystko sprowadza się do odwiecznego wyboru między oddzieleniem a jednością. Czy chcesz być pokawałkowany, skonfliktowany, rozdarty pomiędzy wiecznymi mocami ciemności i światła? Czy może wolisz wyjść z oddzielenia ku całości? Jesteś istotą, która działa, myśli i czuje. Duchowość spaja te trzy sfery w jedną rzeczywistość. Myślenie nie ma władzy nad odczuwaniem, odczuwanie nie trzyma się uparcie wyższego mózgu, a działanie pojawia się wtedy, gdy zarówno umysł, jak i uczucia mówią: „To jest słuszne”. Tę jedyną rzeczywistość możesz poznać, bo już tu jesteś, doświadczasz strumienia życia bez żadnych przeszkód i oporów. W tym strumieniu życia spotykasz inspirację, miłość, prawdę, piękno i mądrość jako naturalne elementy istnienia. Jedyną rzeczywistością jest dusza, a powierzchnia życia to tylko przebranie z tysiącami masek, które nie pozwalają nam zobaczyć tego, co prawdziwe. Tysiąc łat temu to stwierdzenie nie spotkałoby się z żadnym sprzeciwem. To, co duchowe, uznawano powszechnie za rzeczywiste źródło życia. Dzisiaj musimy spojrzeć nowymi oczami na tajemnicę egzystencji, ponieważ jako dumne dzieci nauki i rozumu uczyniliśmy samych siebie sierotami po mądrości.
   Dlatego też książka ta musi funkcjonować na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze, ma cię przekonać, że naprawdę istnieje tajemnica, która tkwi w ukrytych wymiarach życia. Po drugie, ma cię zainspirować do tego, abyś poczuł w sobie pasję i gotowość, by tam dotrzeć. Nie musisz odwlekać tego przedsięwzięcia do chwili, kiedy będziesz gotowy. Byłeś bowiem gotowy aż do dnia, w którym porzuciłeś pytania o to, kim i dlaczego tu jesteś. To smutne, ale większość z nas nie pozwala sobie na tysiące doświadczeń, które przeobraziłyby rzeczywistość. Gdybyśmy nie wkładali tyle wysiłku w to, aby zaprzeczać, stawiać opór i wątpić, nasze życie byłoby nieustającym objawieniem.
   W końcu musisz uwierzyć, że twoje życie warte jest tego, by je z zapałem i poświęceniem analizować. Do tego, aby tę księgę sekretów trzymać stale zamkniętą, potrzebne są setki drobnych decyzji, lecz aby znów ją otworzyć, wystarczy jeden moment.
   Rozumiem dosłownie te oto słowa z Nowego Testamentu: „Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam”. To takie proste. Poznasz każdy sekret dotyczący życia, kiedy uczciwie powiesz: „Muszę wiedzieć.    Nie mogę czekać ani chwili dłużej”. Budda przesiadujący pod figowcem i Jezus walczący na pustyni z demonami symbolizują ten sam dramat duchowy, którego powtarzanie jest celem twoich narodzin na Ziemi. Nigdy nie wątp, że jesteś najważniejszą istotą na świecie, ponieważ na poziomie duchowym to ty jesteś światem. Nie musisz zasługiwać na prawo do tego, aby wiedzieć. Każda twoja kolejna myśl, uczucie lub uczynek mogą stać się początkiem odkrywania najgłębszej duchowej mądrości, której strumień jest tak czysty i swobodny jak wiosenne górskie potoki. Nie jest możliwe, aby ludzkie ja bez końca skrywało samo przed sobą tajemnice, bez względu na to, jak usilnie kazano nam wierzyć, że jest inaczej.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Deepak Chopra

 • Tytuł oryginału: 

  The Book of Secrets: Unlocking the Hidden Dimensions of Your Life

 • Liczba stron: 

  344

 • Wymiary: 

  148x210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-61987-04-8

 • Tłumacz: 

  Wanda Grajkowka

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...