Wczytuję dane...
KOD: 83-87863-40-8
Autor: J.H. Brennan
EAN: 8387863408
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Medium

Wprowadzenie do książki

Magia Jak korzystać z mocy by ulepszyć nasz świat

  W książce tej usiłowałem ograniczyć teorię do minimum, ale nie sposób jej całkiem pominąć. Przebrnij jednak przez rozdziały, które zawierają rozważania teoretyczne - zawsze przecież miło jest wiedzieć, co się robi, a także, jak to zrobić. To nie znaczy, że masz traktować zaprezentowane przeze mnie teorie jak dogmat lub boskie objawienie. Jedyną drogą do prawdy, jaką znam, jest doświadczenie i medytacja. Rozmyślaj nad tymi teoriami i wyciągaj własne wnioski. Eksperymentuj i ucz się na swoich błędach.
   Zobaczysz, że w magii dużą rolę odgrywa sugestia i autosugestia. Wspominam o tym na wypadek, gdyby cię kusiło, żeby z tego powodu zlekceważyć wszystkie swoje wyniki. Zanim je całkiem zdyskredytujesz, spróbuj powtórzyć swoje magiczne dokonania za pomocą samej sugestii. Tak jak ja przekonasz się, że jest to niemożliwe.
   Następnie odkryjesz, że znaczna część techniki magii polega na manipulowaniu wyobraźnią (czyli imaginacją). Ma to niekorzystny wydźwięk w czasach, kiedy słowa „imaginacja”, „wyimaginowany” często używane są do określenia czegoś nierzeczywistego czy wręcz bezwartościowego. Po ponad trzydziestu latach doświadczeń w tej dziedzinie, zapewniam cię, że wyobraźnia jest najmniej docenianą i najsłabiej rozpoznaną funkcją ludzkiego umysłu. Zrób mi tę uprzejmość i powstrzymaj się z wydawaniem sądów, dopóki nie spróbujesz.
   Możesz uznać, że moje podejście jest mało sformalizowane, ale mam swoje powody. Po pierwsze, jestem zmęczony napuszonym stylem, którym posługuje się tak wielu autorów piszących o okultyzmie. Po drugie, uważam, że magia może być zabawą.
   I pozostanie zabawą - i to bezpieczną - dopóki tylko będziesz pamiętać, że masz do czynienia z ogromną mocą. Ostatnia uwaga: w całej książce o osobie stosującej magię mówię w formie męskiej. Wynika to jedynie z literackiej konwencji, dzięki której można uniknąć nieporęcznych konstrukcji, takich jak „ona/on” lub -jego/jej”, a nie jest bynajmniej wyznacznikiem płci typowego maga. Z moich doświadczeń wynika, że udział procentowy obu płci wśród praktykujących magów jest mniej więcej równy.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  J.H. Brennan

 • Tytuł oryginału: 

  Magick for Beginners: The Power to Change Your World

 • Liczba stron: 

  320

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-87863-40-8

 • Tłumacz: 

  Magdalena Banszkiewicz

 • Rok wydania: 

  2000

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...