Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60215-76-0
Autor: Stacie Bering, Adie Goldberg
EAN: 9788360215760
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: K. E. Liber

Wprowadzenie do książki

Mamy Córkę! Cudowny okres od ciąży do dwóch lat

   Będąc rodzicami dziewczynki odkryjecie, iż nasza książka została zaplanowana, aby pomóc wam zrozumieć kompleksowość unikalnej struktury mózgu waszej córki.
    Niektóre fakty mogą was zaskoczyć. Na przykład, nasza przyjaciółka Liz przyszła pewnego dnia do pracy sfrustrowana, starając się odkryć, czego chciała jej dziesięciomiesięczna córka Julie. Od samego początku Julie dawała wyraźnie znać, że nie toleruje mokrej pieluchy. Nie przestawała płakać dopóki Liz nie osuszyła jej dokładnie po kąpieli. Tego ranka natomiast pojawiło się nowe zachowanie. Za każdym razem, gdy jej śliniaczek ubrudził się płatkami lub mlekiem, Julie krzyczała dopóki Liz nie przyniosła nowego śliniaka. Po trzeciej wymianie, Julie skończyła jeść, a Liz zaczęła się zastanawiać, gdzie popełniła błąd starając się wychować ustępliwą małą dziewczynkę.
   Nie martwcie się, jeśli i was to spotka. Mamy nadzieję, że nasza książka pomoże wam stać się najlepszymi rodzicami dla waszej córeczki od momentu jej przyjścia na świat. Nie jest naszym zamiarem, aby książka stała się wyrocznią w sprawach wychowania i opieki nad dzieckiem. Chcemy tylko uświadomić rodzicom jak niezwykłe i wyjątkowe jest posiadanie córki. Każdy rozdział naszej książki zawiera autentyczne „Dziewczęce opowieści” oraz „Dziewczęce fakty” zawierające najnowsze naukowe informacje oraz profesjonalne rady.

Zatem wygląda to następująco:

   Rozdział pierwszy przedstawia biologiczną stronę ciąży, dzięki czemu dowiecie się w jaki sposób DNA oraz hormony współdziałają, aby ukształtować rozwój dziewczynki. Odkryjemy tajemnice ludzkich chromosomów, genów i rozwoju mózgu, który tworzy się już w łonie matki. Ponadto, przedstawiamy najnowsze doniesienia dotyczące prawidłowego odżywiania się, efektów hyper-stymulacji płodu, wpływu stresu, alkoholu, narkotyków oraz nikotyny, a także roli ćwiczeń w czasie ciąży.
   Rozdział drugi rozpoczyna się od pobieżnego przeglądu na sposób w jaki biologia oraz środowisko oddziaływują na pierwsze lata życia waszej córki. Każdy bodziec zmysłowy, jaki nowonarodzona dziewczynka doświadcza, kształtuje sposób w jaki jej obwody w mózgu zostają połączone. Za każdym razem, gdy wasza córka doświadcza czegoś nowego, tworzy nowe połączenia w swoim mózgu. Każde doświadczenie, jak sygnał elektryczny, przenosi wiadomość. Im więcej doświadczeń, tym więcej powtórzeń i w końcu powstają ścieżki neuronowe. W ten sposób tworzy się proces uczenia się, a mózg wypełnia się informacją.
   Przez lata ludzie zastanawiali się nad rolą wychowania i naturalnych predyspozycji w kształtowaniu noworodka. Wielu było za przeważającą rolą kształcenia, argumentując, że ludzie są kształtowani przez zewnętrzne bodźce dochodzące do mózgu. Rodzice, którym przyszło zetknąć się z tym poglądem, mogą czuć się przytłoczeni zmagając się z presją otoczenia. Postępy w rozwoju badań w neurologii, dały nam jednakże dowody, że mózg waszej córki ma swoją własną naturę, został zaprogramowany przez geny i ewolucję, aby funkcjonować w określony sposób i wiele rzeczy zdarzy się samo, zatem nie ma tu znaczenia jaki będzie wpływ otoczenia na dziecko.

   W podsumowaniu rozdziału drugiego zamieściliśmy ćwiczenia wpływające na rozwój mózgu waszej córki, porady dla rodziców, streszczenie najważniejszych punktów w rozwoju oraz uwagi końcowe dla ojców.
   Procesy chemiczne działające w mózgu, które zostały wprowadzone w ruch i opisane w poprzednich rozdziałach, nie kończą się na nich. Rozdział trzeci przedstawia możliwości rozciągające się przed małą dziewczynką oraz co wy, jako rodzice, możecie zrobić, aby wspomóc rozwój waszej córki.
   Dlaczego chłopcy i dziewczynki w grupie bawią się inaczej? Wasza córka częściej będzie znajdować się w tej części przedszkola, gdzie będzie mogła współpracować i mniej rywalizować z innymi dziećmi. Chłopcy mogą bardziej poszukiwać fizycznych zabaw. Pierwsza część rozdziału skupia się na pełnym zestawie dziewczęcych zabaw, zabawek i przyjaźni. Nie każda dziewczynka zamienia każdy przedmiot w lalę. Wasza córka równie dobrze może się bawić kopiąc piłkę na podwórku z chłopcami. Pomożemy ci rozróżnić jakie zachowanie mieści się w normie, jakie umiejętności będzie potrzebowała podczas zabawy wasza córka oraz udzielimy rodzicielskich wskazówek pomocnych w budowaniu sukcesu waszego dziecka.
   W ostatniej sekcji rozdziału trzeciego przedstawiamy edukacyjne podejście do rozwoju waszej córki. Rodzice oraz specjaliści rozważają jak wybrać przedszkole lub żłobek oraz jak skoncentrować się na szczególnych wymaganiach rozwojowych waszej córki w latach przedszkolnych.
  Rozdział czwarty pomoże wam uświadomić sobie, że nie jesteście sami. W tym rozdziale pokażemy jak odnaleźć źródła wsparcia i pomocy. Czasem trzeba nam przypomnieć, że nasze relacje z partnerem, dalszą rodziną i nami samymi wymagają takiej samej troski i zrozumienia co nasza mała dziewczynka.
   W końcowej części rozdziału przyjrzymy się jak matki i ojcowie reagują w różny sposób. Wyjaśnimy naukowo dlaczego testosteron krążący w ciele ojców pozwala im spokojnie przyglądać się jak wasza córka podejmuje ryzyko. Umysł matki, nastawiony na bliskość, może sprawić, że będzie chciała chronić córkę.
  W waszym życiu pojawią się różnice. Pojawią się trudności. Pojawi się wielka radość. Gwarantujemy wam, że niezależnie od waszej płci podczas wychowywania waszej córki będziecie się śmiać, płakać i kochać mocniej niż kiedykolwiek.   Mamy nadzieję, że nasza książka pomoże wam obojgu cieszyć się waszą córeczką i docenić niewiarygodne wyzwania jakie stoją przed wami.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Stacie Bering, Adie Goldberg

 • Tytuł oryginału: 

  It's a baby girl! : the unique wonder and special nature of your daughter from pregnancy to two years

 • Liczba stron: 

  144

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-60215-76-0

 • Tłumacz: 

  Marta Łuczak-Janas

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...