Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7774-299-0
Autor: Emilia Chojnowska, Michał Wszelaki
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788377742990
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Literat

Wprowadzenie do książki

Masaż relaksacyjny całego ciała

   Stres, szybkie tempo życia i negatywne przeżycia dnia codziennego działają destrukcyjnie nie tylko na psychikę, ale również na ciało i ogólną sprawność organizmu.

  Przeprowadzenie odpowiedniego masażu - w tym przypadku relaksacyjnego - w znakomity sposób pomaga walczyć naszemu organizmowi ze skutkami stresu i napięć mięśniowych. Relaks w formie masażu ma ukoić układ nerwowy, przygotować do wypoczynku i spokojnego snu, a także uspokoić i uwolnić od nadmiernych napięć układ mięśniowy i całe ciało.

  Masaż relaksacyjny obejmuje specjalistyczne techniki masażu lub konkretną metodę, w której przez bezpośredni, delikatny masaż wpływamy pozytywnie na stan fizyczny osoby masowanej oraz pośrednio na jej stan emocjonalny. Podczas masażu w celu relaksacji wykorzystuje się dodatkowe elementy, takie jak aromatoterapia i muzykoterapia.

   Świeca, aromat, zapach, kadzidełko, pachnące olejki, ciepła pościel to nie tylko obecna moda na relaksację, ale również warunek, aby masaż mógł się w ogóle odbyć. W praktyce terapeutycznej spotykamy się z sytuacjami, kiedy masaż relaksacyjny jest wykorzystywany jako wstęp do innych zabiegów kosmetycznych, a także (ostatnio coraz częściej) jest stosowany w medycynie estetycznej. Relaksacja pozwala na pełniejszą diagnostykę zarówno kondycji tkanek, jak i całego organizmu, wpływa także na zaakceptowanie i pokochanie własnego ciała takim, jakie jest.

   Masaż relaksacyjny wykonuje się w celu uzyskania stanu odprężenia i rozluźnienia. Podstawowym założeniem masażu jest przywrócenie równowagi homeostatycznej organizmu. Poprzez ten rodzaj masażu wpływamy na: wyrównanie ciśnienia krwi, udrożnienie przepływu limfy, uspokojenie pracy autonomicznego systemu nerwowego, wyrównanie pracy układu hormonalnego. Bardzo często wykonuje się go w stanach nadpobudliwości nerwowej, wszelkiego rodzaju nerwicach, nadmiernego stresu i napięcia nerwowego oraz w przypadkach subiektywnego odczuwania psychofizycznego przemęczenia.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Emilia Chojnowska, Michał Wszelaki

 • Liczba stron: 

  32

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7774-299-0

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...