Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-530-5
Autor: Otmar Jenner
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN

Fragment książki Medycyna duchowa

   Otmar Jenner urodził się w 1958 roku w Hamburgu i wychował się w protestanckiej rodzinie. Jego matka była wykształconą śpiewaczką i dzięki temu wzrastał otoczony ariami operowymi oraz pieśniami Schuberta. Z pewnością to muzykalne otoczenie spowodowało, że Otmar Jenner pomiędzy dwudziestym a trzydziestym rokiem życia zajmował się głównie muzyką, aż wreszcie jako saksofonista odbył tournee z zespołami rockowymi po całej Europie. Przed końcem tego okresu odkrył dziennikarstwo i ponownie ruszył w świat - tym razem jako korespondent wojenny, gdzie zetknął się z egzystencjalnymi lękami i wielkim ludzkim cierpieniem. Tak powstały warunki dla stania się w późniejszym czasie uzdrowicielem duchowym, choć ziarno tego zasiał w nim już jego ojciec: gdy jedno z jego dzieci bywało chore, kładł na nim swoje dłonie i modlił się. Religijność jego ojca znalazła swoje odbicie także w Otma-rze, w postaci osobistego powiązania z tym, co boskie, oraz wiedzą, jak się w tym odnaleźć Jak konkretna jest ta wiedza, mogłem się przekonać, gdy pomagał mi uzdrawiać duchowo w mojej praktyce. Ta książka otwiera czytelnikowi okno na interesującą i autentyczną istotę świata uzdrawiania duchowego. Pokazuje nam wielkość, do jakiej jesteśmy zdolni, gdy zwrócimy się z miłością do innych.

W jaki dokładnie sposób funkcjonuje duchowe uzdrawianie i jak się je stosuje?
Czy medycyna duchowa może wyleczyć wszystko i każdego?
Jak odróżnić dobrego uzdrowiciela duchowego od szarlatana?
Co czuje pacjent podczas zabiegu wykonywanego przez uzdrowiciela duchowego?
Co czyni uzdrowiciela duchowego uzdrowicielem duchowym?
Czy uzdrawiania duchowego można się nauczyć? Czy każdy może się nauczyć uzdrawiać za pomocą ducha? Także ja, czytelnik książki Medycyna duchowa?

   A wreszcie: czy muszę się bać wizyty u uzdrowiciela duchowego, ponieważ doświadczenie mnie nauczyło, że to wariactwo?
   Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w książce Medycyna duchowa. Znajdziesz także inne pytania i odpowiedzi. Jest to podręcznik.   Zawiera moje doświadczenia, jakie zebrałem podczas pracy jako uzdrowiciel duchowy i prowadzący seminaria na temat podstaw medycyny duchowej, i zachęcam do zastosowania ich w praktyce Z tego powodu podzieliłem go na cztery części.

   W pierwszej części, części A, przedstawiam dwóch lekarzy i jedną lekarkę, którzy najpierw zajmowali się medycyną konwencjonalną, potem odkryli w sobie umiejętności uzdrowiciela duchowego i obecnie pracują w tym zawodzie.
   W części B rozwijam filozofię medycyny duchowej i podaję jej podstawowe zasady.
   W części C opisuję moje metody pracy krok po kroku na podstawie konkretnych przypadków, opowiadam o swoich doświadczeniach oraz o tym, jak stałem się uzdrowicielem duchowym i kim był mój nauczyciel.
   W części D zamieściłem program szkoleniowy dotyczący uzdrawiania duchowego. Lekcje w nim zawarte należy kolejno przećwiczyć.
   Każdą część można przeczytać bez znajomości pozostałych. Książkę Medycyna duchowa można czytać zarówno w takiej kolejności, w jakiej ją napisałem, jak i od końca. Kto tak postąpi, nauczy się myśleć i pojmować całkowicie od nowa, co z pewnością jest bardzo użyteczne. Czy tak też można się nauczyć uzdrawiania duchowego - tego nie mogę ocenić, ponieważ ja nie umiem czytać w ten sposób.   Dobrym pomysłem jest też potraktowanie Medycyny duchowej jak telewizora z wieloma kanałami, na których są emitowane podobne kazania, w jakiś sposób ze sobą powiązane, a w jakiś nie, dzięki czemu można przeskakiwać niektóre strony, albo nawet całe rozdziały, ponieważ czasem wydają się nudne, a czasem niezbyt istotne.
    Ja tak często postępuję z książkami innych autorów. Te pominięte strony i rozdziały są dla mnie wspaniałym treningiem fantazji, szczególnie w przypadku powieści, nieco gorzej jest z książkami o anatomii. Z pewnością jest to więc drugi pod względem przydatności sposób czytania tej książki.
    Nieważne jednak, jak zamierzasz ją czytać - życzę ci wiele radości podczas tej lektury!

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Otmar Jenner

 • Tytuł oryginału: 

  Spirituelle Medizin

 • Liczba stron: 

  327

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-530-5

 • Tłumacz: 

  Kamil Gałczyński

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...