Wczytuję dane...
KOD: 83-87025-34-8
Autor: Emma Gonikman
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Medium

Wprowadzenie do książki

Medyczny zodiak chiński

   Symbolika sfery ewolucji - z jej następującymi po sobie cyklami życia i śmierci, wcieleń i przeistoczeń, z cyrkulacją materii-energii we wszechświecie - jest identyczna we wszystkich kulturach czy cywilizacjach świata, wyrasta z tych samych źródeł i korzeni.
   W medycynie chińskiej wpływ gwiazd i związaną z nimi równowagę energetyczną organizmu sprowadza się do układu kanałów energii - tzw. meridianów. Medycyna wschodnia zmierza głównie do przywrócenia prawidłowego obiegu energii w ciele eterycznym człowieka, które jest morzem energii, strukturą czakr oraz dwunastu głównych meridianów.
  Należy zwrócić uwagę na związek i ścisłe współdziałanie energii astralnej, odpowiadającej określonym sektorom nieba, z chińskimi torami energii, tzw. tan-tienami, i hinduskim systemem czakr, czyli wzorcami energetycznymi w ciele eterycznym człowieka.
  Takie podejście umożliwia praktyczne wykorzystanie astrologii medycznej do pomagania cierpiącemu, choremu organizmowi.
   Można usprawnić przepływ energii w meridianach, stosując metodę akupunktury. Skuteczności takiego oddziaływania dowodzą:

 • tysiącletnie doświadczenia medycyny chińskiej;
 • leki homeopatyczne, będące nośnikami informacji energetycznych, stosowane na podstawie precyzyjnego rozpoznania uszkodzeń meridianu;
 • strumienie o określonej długości fali;
 • leczenie kryształami, szeroko stosowane dawniej przez mieszkańców Atlantydy i Syriusza;
 • terapia dźwiękami, której efektywność przeszła wszelkie oczekiwania;
 • uzdrawiający dotyk kochających dłoni, niosących pomocną energię miłości i zdrowia.

  Prowadzony w naszym Instytucie kurs chińskiej medycyny energetycznej znalazł całkowite potwierdzenie w dziesięcioletniej praktyce Ośrodka „Santana” oraz w działalności naszych słuchaczy, których sukcesy są dla nas najcenniejszą nagrodą za nasze wysiłki, jak również w działalności naukowej pierwszego na święcie Instytutu Leczenia Energią Minerałów.
   Placówka ta prowadzi badania, szkoli specjalistów i opracowuje nowe metody leczenia. Chętnie dzielimy się swoim doświadczeniem ze wszystkimi, którzy pragną poznać prawdziwą boską medycynę, leczącą zaburzenia na trzech poziomach energetycznych organizmu człowieka (ciało, dusza i duch).
  Po przyswojeniu sobie tej wiedzy zrozumiecie, że ciało ludzkie jest częścią wszechogarniającego życia, że źródła energii, które powstają i krążą we wszechświecie, rządzą naszym życiem wewnętrznym i że umiejętność kierowania strumieniami energii w organizmie jest najważniejszą i podstawową zasadą każdej niekonwencjonalnej metody leczenia. Wielce poważana przez nas chirurgia jest w gruncie rzeczy terapią bezsilności, a przecież zastosowana w porę korekcja energetyczna może całkowicie wykluczyć konieczność zabiegu chirurgicznego.
  Opracowaliśmy w tym celu model genetyczny, który wskazuje na wrodzone słabe ogniwa energetyczne organizmu i umożliwia przywrócenie im równowagi.
  Życie ludzkie może być przedłużone bądź skrócone wskutek działań, które tak mądrze zostały przedstawione w komentarzach do 28 chińskich gwiazdozbiorów zodiakalnych.
  Praca naszych narządów i układów pozostaje w bezpośrednim związku z energią, która napływa z określonych sektorów nieba i warunkuje następstwo dnia oraz nocy, pór roku, występowanie klęsk żywiołowych, kształtowanie się określonych frontów atmosferycznych.
   Nasze niezmordowane, rytmicznie pracujące serce jest cząstką kosmicznej energii Słońca, pulsuje w zgodnym z nim rytmie, jest jego odbiciem w naszym ciele i podobnie jak cała przyroda podlega jego przewodnictwu i cyklom. Wszystkie zmiany zachodzące na Słońcu natychmiast znajdują odbicie w przyrodzie, w pracy naszego serca i całego układu krążenia. Dlatego też używając naenergetyzowanych promieniami słonecznymi metali, minerałów, roślin, produktów pochodzenia zwierzęcego, możemy zgodnie z Wielkim Prawem Podobieństwa kontrolować słoneczne strumienie energii w tych układach organizmu, które odpowiadają Słońcu. Jesteśmy również powiązani z innymi ciałami niebieskimi. Ziemia należy do olbrzymiej galaktycznej rodziny ciał niebieskich i nie może być wolna od ich wpływów, podobnie jak nie może być wolny od określonych wpływów człowiek żyjący w społeczeństwie i rodzinie.

Autorka omawia i uzasadnia wpływ gwiazd, gwiazdozbiorów oraz znaków Zodiaku na charakter, zdrowie i los człowieka.

Dowiemy się stad miedzy innymi:
co to jest chiński Zodiak księżycowy;

 • jaki jest – istotny dla funkcjonowania organizmu człowieka – związek Księżyca, Słońca i innych ciał niebieskich z porami roku oraz cyklem dobowym; 
 • w jaki sposób wiedza o gwiazdach i gwiazdozbiorach może wpływać na poziom profilaktyki, diagnostyki i leczenia we współczesnej medycynie; 
 • jak wygląda podział nieba na 28 chińskich gwiazdozbiorów zodiakalnych; 
 • w jaki sposób określić gwiazdozbiór, który patronuje naszym narodzinom i całemu życiu; 
 • jaka jest szczegółowa interpretacja astrologiczna każdego z gwiazdozbiorów, dotyczącą losu i charakteru człowieka. 

Ten praktyczny podręcznik pozwoli nam nie tylko poznać zależność naszego życia od gwiazd, ale także uświadomi, w jaki sposób możemy wykorzystać wskazania astrologiczne dla naszego dobra i szczęścia.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Emma Gonikman

 • Tytuł oryginału: 

  Zwiozdnaja medicina Kitaja

 • Liczba stron: 

  333

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka.

 • ISBN: 

  83-87025-34-8

 • Tłumacz: 

  Wiesława Zagórska

 • Rok wydania: 

  2003

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...