Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8168-254-1
Autor: Joachim Bauer
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788381682541
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Vital

Jak uzdrowić geny i uwolnić się od dziedzicznych chorób, złych doświadczeń oraz wspomnień

Geny nie tylko sterują, ale i same są sterowane. Wyobrażenie, że geny funkcjonują w sztywno ustalony sposób, zgodnie z którym programują całe życie, jest błędne. Geny raczej podlegają licznym wpływom, które w dużym stopniu regulują ich aktywność. Najbardziej wskazują na to obserwacje i odkrycia dokonane w ostatnich latach na płaszczyźnie badań neurobiologicznych. To one właśnie dojdą do głosu na łamach tej książki.
Aktywność duchowa, ale i uczucia oraz przeżycia w relacjach międzyludzkich skutkują biologicznymi zmianami w mózgu, o których co nieco już wiemy. Gdybyśmy mieli możliwość raz do roku wybrania się w podróż do naszego mózgu i rozejrzenia się w nim za pomocą mikroskopu elektronowego, za każdym razem odkrylibyśmy znacznie zmienione „krajobrazy”. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, iż wydarzenia, przeżycia i style życia kontrolują aktywność genów i zmieniają struktury w mózgu. To, jak do tego dochodzi, jest tematem książki Pamięć komórkowa naszego ciała.
Jaką rolę odgrywają geny? W medycynie w wielu jej obszarach stanowią główną przyczynę wszelkiego zła. Genetyk i biolog molekularny Jens Reich porównał geny, które jak wiadomo są nośnikami naszych cech dziedzicznych, do fortepianu koncertowego. Fortepian sam z siebie nie jest w stanie wydobyć żadnej muzyki. Nie wystarczy instrument, musi być jeszcze ktoś, kto na nim zagra. Kto jednak „gra” na genach? Tej kwestii właśnie poświęcona jest książka Pamięć komórkowa naszego ciała.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Prof. dr med. Joachim Bauer

 • Tytuł oryginału: 

  Das Gedächtnis des Körpers. Wie Beziehungen und Lebensstile unsere Gene steuern

 • Liczba stron: 

  328

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-8168-254-1

 • Tłumacz: 

  Aneta Trybulska

 • Rok wydania: 

  2019

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...