Wczytuję dane...
KOD: 978-83-11-10806-6
Autor: Deborah Cohen
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Jak walczyć z rakiem piersi

   Rak piersi jest doświadczeniem, które otwiera oczy na świat i każe cieszyć się życiem. Być może uważasz, że twoje życie się nie zmieni, że jesteś twarda, że wszystko będzie się toczyło normalnie, tak jakby nic się nie stało. Ale tak nie będzie. Każdy ci to powie i mimo że nie będziesz w to wierzyć, rak piersi zmieni twoje życie w następujący sposób:

• Popatrzysz na życie w całkiem inny sposób, będziesz szczęśliwa, że żyjesz.
• Będziesz doceniać każdy dzień, tylko dlatego, że jest i został ci dany, aby się z niego cieszyć.
• Nie będziesz traktować swojego zdrowia jak rzecz oczywistą i trwałą, bardziej będziesz troszczyć się o swój umysł i ciało, ty będziesz na pierwszym miejscu (nie rodzina, przyjaciele, praca czy inne rzeczy zakłócające spokój).
• Będziesz spokojniejsza, bardziej opanowana... jakieś drobnostki nie będą cię tak bardzo drażniły.
• Nie będziesz się martwić o następny dzień, będziesz żyła dniem dzisiejszym.
• Zbliżysz się do ludzi, którzy coś dla ciebie znaczą i nadają sens twojemu życiu, pozbędziesz się tych, którzy nic do twojego życia nie wnoszą (sytuacje kryzysowe obnażają prawdziwą naturę człowieka).
• Jasno uświadomisz sobie, kim jesteś i czego chcesz od życia.

   Wielu kobietom doświadczenie tej choroby dodało odwagi, aby podjąć wreszcie długo odkładane decyzje życiowe - zakończyć nieudane związki, nawet jeśli wygodniej byłoby tego nie robić, zrezygnować z pracy bez perspektyw, nawiązać kontakt z krewnymi, którzy pozostawali z dala od rodziny. Przede wszystkim, gdy już zachorujesz na raka piersi, nic innego nie będzie ci się wydawać równie złowieszcze i dojmujące.
   To prawda, że nic już nie będzie tak jak dawniej. Teraz zawsze będziesz dzielić życie na „przed i po raku piersi”. Mój ginekolog w czasie wizyty, podczas której omawialiśmy wyniki badań potwierdzające, że nowotwór jest złośliwy, powiedział: „Teraz Pani w to nie uwierzy, ale ten wynik przyniesie pani wiele dobrego”. Gadaj zdrów - pomyślałam wtedy. Ale teraz, po wielu miesiącach, gdy wylałam morze łez, powoli zaczynam mu wierzyć.
   Przede wszystkim jest to książka o optymizmie, o dostrzeganiu dodatnich stron tego doświadczenia życiowego, o skupianiu się na planach życiowych i przetrwaniu jak najdłużej, o zachowaniu poczucia humoru i zdrowego rozsądku, gdy znajdziemy się w środku tego pozornego chaosu. To czego doświadczysz w ciągu sześciu do dwunastu miesięcy diagnozowania, operowania i leczenia, kiedy to specjaliści będą naciskać, nakłuwać i kroić twoje ciało a później udzielać ci rad, w kwestii których każdy będzie miał inne zdanie, może ci się wydawać niekończącym się biegiem, maratonem bez końca, między dwoma szeregami chłoszczących. Ale przejdziesz przez to, a tutaj, na następnych stronach, znajdziesz wskazówki, jak krok po kroku przebrnąć przez ten chaos, katastrofę i zamieszanie związane z rakiem piersi.
   Książka składa się z czterech części opisujących w porządku chronologicznym przebieg choroby - od momentu postawienia diagnozy do „zakończenia” leczenia i dziwnego okresu przejściowego - powrotu do rzeczywistości. Omawiamy następujące zagadnienia:
   • Diagnoza - Reakcja na wiadomość, że mam raka oraz dogłębne zrozumienie co to oznacza, ustalenie w jaki sposób i kiedy poinformować o tym otoczenie; Podjęcie działań umożliwiających wyrobienie sobie własnego punktu widzenia na zebrane informacje, które są ci potrzebne, aby podejmować świadome decyzje, działań, które zapewnią ci wsparcie emocjonalne i uaktywnią mechanizmy obronne, zapewnią najlepszą opiekę medyczną w czasie choroby.

   • Leczenie chirurgiczne - Podjęcie decyzji o poddaniu się operacji - szczegółowe wyjaśnienie, jakie zabiegi chirurgiczne są stosowane, omówienie czynników wpływających na wybór rodzaju zabiegu; Poddanie się operacji - ogólny zarys doświadczeń pooperacyjnych oraz czego spodziewać się po wizycie w szpitalu; Rekonwalescencja po zabiegu chirurgicznym - jak twoje ciało może zareagować na zabieg operacyjny, doznawane emocje i rzeczywiste efekty zabiegów chirurgicznych.

   • Leczenie uzupełniające - Omówienie różnych możliwości leczenia; Chemioterapia i radioterapia — praktyczne wskazówki ułatwiające zarówno przejście procesu leczenia, jak i pokonania stresu związanego z jego przebiegiem oraz jak poradzić sobie z dolegliwościami fizycznymi i dostosować warunki pracy.

  • Powrót do normalnego życia - Zakończenie kuracji - ta część poświęcona jest często zaskakującym problemom, które możesz napotkać wracając do „normalnego” życia (jak kol wiek nigdy nie będzie ono takie samo jak przed chorobą); Zdrowy tryb życia - w jaki sposób odżywianie i medycyna alternatywna mogą korzystnie wpłynąć na twoje siły i samopoczucie.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Deborah Cohen

 • Tytuł oryginału: 

  Just get me through this! : the practical guide to breast cancer

 • Liczba stron: 

  290

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-11-10806-6

 • Tłumacz: 

  Elżbieta Niegowska-Drachal

 • Rok wydania: 

  2007

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...