Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61050-19-3
Autor: Ramtha
EAN: 9788361050193
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Stapis

Fragment książki Ramtha Biała księga

   Lekcje Ramthy zawierają unikatową wiedzę, która wymaga bardzo dokładnej analizy i kontemplacji, aby uchwycić jej pełne znaczenie i głębię. Nauki Ramthy odpowiadają na podstawowe pytania związane z człowiekiem i ludzką egzystencją, naszym pochodzeniem i przeznaczeniem, naturą życia i śmierci, duszą, dobrem i złem, światem, naszymi związkami z innymi, naturą przestrzeni i czasu oraz strukturą rzeczywistości.
    Forma, w jakiej Ramtha przekazuje swoje nauki, jest tak złożona jak samo posłanie. Jego lekcje nie sprowadzają się wyłącznie do rozprawy na różne tematy ani ich intelektualnej analizy. Nie są też jeszcze jedną religią, podstawami nowego kościoła ani głoszeniem prawdy, która wymaga ślepej wiary i posłuszeństwa. Nauki Ramthy to system myślowy, który zawiera w sobie elementy i metody, umożliwiające jednostce zastosowanie go w życiu w celu uzyskania osobistego doświadczenia. To pozwala, aby filozofia czy też przedstawiona idea została doznana przez jednostkę i stała się jej własną mądrością o naturze rzeczywistości.
    Właśnie ta cecha systemu myślowego Ramthy przypomina inicjację do wiedzy tajemnej, praktykowanej w starożytnych, sekretnych szkołach Grecji, Egiptu, Bliskiego Wschodu oraz starożytnych szkół gnostycznych Bliskiego Wschodu i Europy. Ta ważna charakterystyka odróżnia nauki i szkołę Ramthy od konwencjonalnych szkół filozoficznych świata zachodniego.
    Tradycyjne zachodnie rozumienie wiedzy o człowieku i naturze rzeczywistości jest ograniczone przez współczesne metody naukowe, sprowadzające zakres możliwej do uzyskania wiedzy do zjawisk, które mogą być sprawdzone doświadczalnie i obserwowane za pośrednictwem zmysłów fizycznego ciała. Wszystko, co wykracza poza zmysły, jest uznane za paranormalne, mit i folklor. Innymi słowy natura rzeczywistości człowieka jest zredukowana do fizyczności i materialności.
    Psychoanaliza Zygmunta Freuda i jego definicja ludzkiej psychiki są jasnym przykładem takiego podejścia. W naukach Ramthy fizyczne ciało i świat materialny to tylko jeden z aspektów rzeczywistości, będący produktem i efektem jedynego realnego świata, który stanowi świadomość i energia. Świat fizyczny jest tylko jednym z siedmiu poziomów ekspresji świadomości i energii a istota człowieka jest najlepiej oddana jako świadomość i energia, kreująca naturę rzeczywistości. Aby wytłumaczyć swój koncept świadomości i energii, Ramtha używa pojęcia Obserwatora, zaczerpniętego z fizyki kwantowej. On także używa konceptu Boga, aby opisać człowieka jako niezależnego twórcę, będącego świadomością i energią.
    Wiele sektorów dzisiejszego społeczeństwa odrzuca nauki Ramthy, głównie z powodu nietypowego sposobu, w jaki są przekazywane. Na nieszczęście osądzanie posłania w oparciu o formę przekazu, a nie jego zawartość, jest bardzo pospolitą reakcją. Sukces technik reklamowych, ogłoszeń i marketingu jest wspaniałym tego przykładem.
    Niezwykła forma, za pośrednictwem której Ramtha przekazuje swoje nauki, nie jest w najmniejszym stopniu arbitralna ani w żadnym przypadku powierzchowna. Ramtha wytłumaczył bardzo jasno przyczyny, przemawiające za taką właśnie formą przekazu oraz zwócił uwagę na to, że w uchwyceniu istoty jego posłania niesłychanie ważną rolę odgrywa uświadomienie sobie i uwolnienie się od schematycznego myślenia, z góry ustalonych opinii, nieświadomych uprzedzeń i szablonów, za pośrednictwem których zazwyczaj odbieramy i oceniamy rzeczywistość.
    Techniki nauczania używane przez Ramthę bardzo często stanowią wyzwanie dla uczniów, ale zarazem są „narzędziami", które umożliwiają im uświadomienie sobie szblonowych opinii, za pośrednictwem których formułują i definiują sposób, w jaki normalnie odbierają rzeczywistość. Celem tego jest stworzenie szerszej perspektywy umysłu, która pozwoliłaby uczniom doświadczyć rzeczywistości w głębszy, bardziej nieograniczony, świadomy, ale także niezwykły sposób, aby otworzyć przez nimi wspanialsze spektrum doświadczeń niż to, w którym obracali się uprzednio.
    Jedną z największych kontrowersji związanych z Ramtha jest jego własne życie i sposób, w jaki uzyskał wiedzę, której naucza. Ramtha deklaruje, że jest nieśmiertelnym Bogiem, który żył w ludzkiej postaci 35 000 lat temu na od dawna już nie istniejącym kontynencie Lemurii. Tłumaczy, że w czasie swojego życia zastanowił się nad pytaniami związanymi z ludzką egzystencją oraz sensem życia. Dzięki obserwacji, refleksji i kontemplacji osiągnął oświecenie, podbił siebie samego oraz stał się mistrzem rzeczywistości fizycznej i śmierci. Naucza, że uświadomił sobie, jak zabrać swoje ciało ze sobą do poziomów umysłu, na których jego prawdziwa esencja, jako świadomość i energia, mogłaby zachować swoją świadomość, być całkowicie wolna i nieograniczona, aby doświadczyć wszystkich poziomów kreacji i kontynuować odkrywanie nieznanego. On nazywa ten proces wniebowstąpieniem. Prezentacja jego filozofii jako opartej na osobistym doświadczeniu prawdy, sugeruje, że on sam jest jej manifestacją i uosobieniem.
    Ramtha przekazuje swoje nauki za pośrednictwem fenomenu, który został nazwany kanałowaniem. Właśnie Ramtha wprowadził to określenie, zanim stało się ono popularne. Za kanał, który pozwala mu nauczać jego filozofii osobiście, służy mu ciało JZ Knight.
    Różnica między kanałem i medium jest taka, że kanał nie funkcjonuje jako pośrednik między używającą go świadomością i słuchaczami. Kanał nie znajduje się w osłupiałym, „zalterowanym" stanie podczas kanałowania, ale opuszcza ciało i pozwala świadomości, której służy, mieć całkowitą władzę nad ruchami i funkcjami ciała. Podczas sesji kanałowania Ramtha jest w stanie otworzyć oczy, chodzić, tańczyć, jeść i pić, śmiać się, mówić, rozmawiać i uczyć. J/Z Knight jest jedynym kanałem, który Ramtha wybrał, aby przekazywać swoje posłanie.
    Ramtha zdecydował kanałować za pośrednictwem ciała kobiety zamiast swojego własnego, żeby zademonstrować w ten sposób, że Bóg i boskość nie są wyłącznym przywilejem mężczyzn, że także kobiety są boskie, posiadają geniusz i są wyrazem Boga, że prawdziwa esencja człowieka nie jest ograniczona do ciała czy określonej płci. Ten wybór sugeruje także, że to co jest ważne w jego filozofii, nie ma nic wspólnego z twarzą czy wizerunkiem lub czczeniem posłańca, ponieważ właśnie to spowodowało w przeszłości wielokrotny, całkowity upadek pojawiających się nurtów oświecenia. Najważniejsze jest posłanie samo w sobie. Dzięki takiemu podejściu fenomen kanałowania nabiera specjalnego znaczenia w ramach systemu filozoficznego Ramthy.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Ramtha: The White Book

 • Tytuł oryginału: 

  Ramtha

 • Liczba stron: 

  351

 • Wymiary: 

  160x240

 • Oprawa: 

  miękka ze skrzydełkami

 • ISBN: 

  978-83-61050-19-3

 • Tłumacz: 

  Aleksandra Paprocka-Nath

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...