Wczytuję dane...
KOD: 978-83-926969-7-1
Autor: Jan Van Helsing
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Biogeneza

Fragment książki 

Ręce precz od tej książki

   Czemu właściwie wzięliście książkę Ręce precz od tej książki do ręki?
   Czy wyłącznie przez ciekawość?
    No dobrze, więc jesteście ciekawi. Ale czy kieruje Wami podobna ciekawość, kiedy mowa o światopoglądzie innych ludzi, szczególnie ludzi bogatych i wpływowych? Czy naprawdę chcecie wniknąć w ich myśli, żeby zrozumieć, jak myślą, w co wierzą, w jaki sposób patrzą na osiągnięty sukces i otaczający ich splendor? Czy chcielibyście wiedzieć, w jakiego wierzą boga, czy pokornie przed nim klękają, jak czasem Wy? A może wcale tego nie czynią?
   Czy jesteście gotowi przyjąć poglądy przeciwnika - sąsiada, z którym w żaden sposób nie potraficie się porozumieć, albo Waszego kontrahenta? Czy to zawsze Wy macie rację? Czy wszyscy inni zawsze się mylą?
   Jak duża jest Wasza ciekawość? Czy jako chrześcijanie, dzieci Kościoła, jesteście na tyle ciekawi, aby chcieć ujrzeć tajne archiwa watykańskie, by sprawdzić własną wiarę? Przecież gdyby opublikowano wszystko o życiu Jezusa i Świętej Rodziny, nie byłoby potrzeby ukrywania czegokolwiek, nieprawdaż? Czy bylibyście na tyle ciekawi, aby zaryzykować wszystko, w co wierzyliście przez dziesięciolecia, co dawało Wam siłę, co było nieodzowną częścią Waszego życia, każdego przeżytego dnia?
   A judaizm? Dlaczego dysponuje tajemną nauką - kabałą? Jeżeli wszyscy żydzi są równi, dlaczego nie mogą poznać jej wszyscy? Na czym polega tajemnica?
   Jak wygląda to w islamie? Dlaczego sufici uchodzą za „lepszych" muzułmanów i dlaczego to właśnie oni potrafią czynić cuda, podczas gdy inni muzułmanie nie są do tego zdolni? Co takiego wiedzą sufi, czego nie wiedzą zwyczajni wierni? A derwisze? Również oni posiadają tajemną wiedzę pilnie strzeżoną przez tysiąclecia, którą przekazują jedynie wtajemniczonym. Jeżeli jesteście wyznawcami islamu, muszę zadać Wam jedno pytanie: czy nie chcielibyście wiedzieć, co kryją tajemnice tak pieczołowicie skrywane przez derwiszów?
   Czy bylibyście skłonni z czegoś zrezygnować, oddać coś, co jest dla Was ogromnie ważne, tylko po to, aby zdobyć taką wiedzę? Czy moglibyście podać w wątpliwość własny światopogląd i, gdyby okazał się zbyt ograniczony i płytki, bez chwili wahania go zmienić?
   Albo inaczej: załóżmy, że jesteście bankierami lub absolwentami studiów ekonomicznych, doskonale orientującymi się w zawiłościach współczesnych systemów finansowych i kapitałowych. Czy jesteście na tyle ciekawi, aby zgłębić wiedzę wykraczającą poza opanowaną przez Was dziedzinę - poznać system monetarny, który funkcjonuje zupełnie inaczej i znacznie skuteczniej, który być może wykazałby, że ta z trudem zdobywana przez Was wiedza jest bezużyteczna?
   Jeżeli chcecie uzyskać konkretne odpowiedzi na postawione powyżej pytania, jeżeli chcecie odnieść sukces, żyć w zdrowiu i ufnie patrzeć w przyszłość - istnieje taka możliwość.
   Wystarczy po prostu wczytać się w każde słowo książki Ręce precz od tej książki, obserwując przy tym własne reakcje, wysłuchując każdego szeptu duszy. Czy wraz z czytaniem budzi się w Was odwaga i chęć pokierowania własnym życiem, podjęcia ryzyka odnalezienia samego siebie?
   Książka Ręce precz od tej książki, którą właśnie trzymacie w dłoniach, ma Wam w tym pomóc. Właśnie do tego nadaje się najlepiej - do wywrócenia Waszego światopoglądu do góry nogami! Doskonale udało się to już moim poprzednim publikacjom. Czy mogę Wam jednak pomóc w kształtowaniu nowego obrazu świata, opierającego się na faktach i Waszych doświadczeniach, przeżyciach i poglądach - w stworzeniu swoistej mapy, która przez resztę Waszego życia wyznaczać będzie drogi, jakie prowadzić Was będą do trafnych wniosków i słusznych decyzji?
   O to dziś właśnie chodzi - o niezależność. Niezależność od doktryn politycznych, od zamkniętego w kajdanach cenzury spisywania kart historii, od dotychczasowego systemu, od jakiejś organizacji, może partii. Niezależność od zdania rodziców i otoczenia. Krótko mówiąc, chodzi o wolność - wolność wyboru, wolność słowa i - wreszcie - wolność życia!
   Zamiarem moim i leżącej przed Wami książki jest bowiem pokazanie Wam, co oznacza wolność, możliwość sterowania własnym losem - choćby to komuś było nie w smak!
   Brzmi nieźle, prawda? Wręcz zbyt pięknie, by mogło być prawdziwe...
   Czy nie mieliście nigdy ochoty uciec od wszystkiego? Zapomnieć o tradycjach odchodzącego w przeszłość pokolenia, politycznie poprawnej paplaniny, opinii innych ludzi? Czy nie chcielibyście chociaż raz pokazać innym, na co naprawdę Was stać? Czy wciąż odkładacie to na później...?
   Myślicie, że jest już na to za późno?
   Nigdy, przyjaciele, nigdy. Nigdy nie jest za późno! Dziś jest najlepszy dzień, aby stworzyć coś nowego, a ja Wam w tym pomogę.
Zakładając oczywiście, że zignorowaliście moją radę trzymania rąk z dala od książki Ręce precz od tej książki i odnaleźliście w sobie siłę do samodzielnego kierowania własnym życiem. Precz z zależnością od lekarzy, naukowców, organizacji religijnych, partii, klubów sportowych! Precz z zależnością od narzucanych tradycją zobowiązań! Precz z dawną karmą! (Karma! To przecież brzmi jak kram!)
Jedyne, czego od Was wymagam, to wyrzeczenie się dotychczasowych poglądów i pójście za głosem serca. Tylko tyle - nic więcej!
Najgorsze, co może Was spotkać, to taka oto refleksja pod koniec lektury: Nie trzeba było sięgać po książkę Ręce precz od tej książki.
  Nie sądzę jednak, żeby tak się stało.
   No to jak? Jesteście gotowi? Zatem przejdźmy do pytań...

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Jan Van Helsing

 • Tytuł oryginału: 

  Hände weg von diesem Buch!

 • Liczba stron: 

  319

 • Wymiary: 

  165x220

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-926969-7-1

 • Tłumacz: 

  Anna Gierach, Dobrosław Dowiat-Urbańskim Alfred Ostorwski

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...