Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7649-000-7
Autor: Jerzy A. Sikora
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788376490007
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Sekrety biorytmów

   Wiedza o biorytmach fascynuje, skoro, drogi Czytelniku, wziąłeś do ręki niniejszą książkę z zamiarem poznania i wykorzystania własnych biorytmów. Widać i Ty należysz do ludzi, którzy nie potrafią pogodzić się z bezcelowym i bezplanowym upływem życia; na bierne oczekiwanie lepszych czasów, zamiast stworzyć je sobie samemu. Szczęście bowiem tylko w nielicznych przypadkach bywa dziełem ślepego losu - osiąga je ten, kto pozna dokładnie swoje możliwości, kto pamięta, że najbardziej przyjacielską dłoń znajdzie zawsze na końcu własnej ręki.
   Celem niniejszej książki jest szerzenie pomocnej wiedzy. Jeżeli Czytelnicy zechcą użyć narzędzi, jakie ona daje, wówczas mogą się przyzwyczaić do dawania życiu interesujących wyzwań i czerpaniu z niego przyjemności, także erotycznych, łatwego pokonywania negatywnego stresu oraz znalezienia optymalnej drogi podniesienia wydajności zarówno fizycznej, jak i umysłowej.
  Na świecie jest tak, że tylko ten, kto gardzi przyziemnością, potrafi ambitnie wytrwać w zdobywaniu szczytów. Niestety, wielu osobników jest już w pełni usatysfakcjonowanych, jeśli wdrapią się na szczyt „kreciego kopca”.
   Niechętny lopatologii napisałem niniejszą książkę - podkreślam z naciskiem - z myślą o ludziach inteligentnych, zdolnych do samodzielnych dociekań i twórczego myślenia oraz radowania się szczęściem istnienia w przygodzie życia. Dlatego nie powinna się ona dostać w niepowołane ręce - trafić do osobników gnuśnych, tchórzliwych i leniwych umysłowo, gdyż nie chciałbym zakłócać ich braku ochoty do działania.    Stale warto trzymać się maksymy stoickiego filozofa Epikle-tosa, żyjącego na początku naszej ery, który pouczał inteligentnych: Aby dotrzeć do czystej prawdy, zawsze powątpiewaj w to, w co wierzysz (innymi słowy - świętości są póty świętościami, póki nie przyjrzymy się im z bliska). W stosunku do reszty główną zasadą jego etyki było: Toleruj i powstrzymuj się.
  Ponieważ biorytmika jest wiedzą interdyscyplinarną, książka ta nie pretenduje do miana rozprawy naukowej; jestem jak wilk morski, który nikogo nie pragnie uczyć sztuki nawigacji, chce tylko przekazać innym swoją wiedzę o morzu.
    Trafny jest jednakże pogląd Bertranda Russela, który napisał, iż ludzie nauki nie tylko muszą borykać się z wiedzą, lecz także - co zresztą jest daleko trudniejsze - muszą skłonić świat do zapoznania się z tym, co odkryli. Jeżeli to trudne zadanie im się nie powiedzie, człowiek sam siebie wyniszczy swymi połowicznymi umiejętnościami. Już w XIX wieku Lew Tołstoj zauważył, że wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego.
   Jestem przekonany, że wiele zacnych Czytelniczek oraz Czytelników spotka się tutaj z własnymi przemyśleniami, więc będą wertować książkę według własnego zainteresowania.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Jerzy A. Sikora

 • Liczba stron: 

  148

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7649-000-7

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...