Zdrowo Młodo I Radośnie Z Ajurwedą
Wczytuję dane...
KOD: 83-905565-9-6
Autor: Andrzej Rakowski
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Zdrowo młodo i radośnie z Ajurwedą

    W swej książce o Ajurwedzie Hans H. Rhyner kroczy klasyczną drogą koncepcji ajurwedycznych, poczynając od filozofii, poprzez aspekty patologiczno-fizjologiczne i kliniczne, aż po ukierunkowane terapie. Autor dostarcza obszernych objaśnień typologicznych z zakresu wiedzy o konstytucji człowieka, wyczerpująco naświetla też zasady żywienia i proponuje zdrowy przebieg dnia dla każdego typu człowieka. Koncepcja ta ma ogromne znaczenie dla współczesnego społeczeństwa obciążonego rozmaitymi stresami i ich następstwami, negatywnymi wpływami środowiska naturalnego i niebezpieczeństwem załamania się norm społecznych. Zintegrowane działanie obejmujące środki prewencyjne i terapeutyczne jest dziś, zwłaszcza w krajach zachodnich, istotne dla zatrzymania eksplozji kosztów w lecznictwie. Współdziałania Ajurwedy w obecnym systemie lecznictwa nie należy postrzegać jako konkurencji dla nowoczesnej medycyny, lecz trzeba widzieć w niej efektywne uzupełnienie działań terapeutycznych w przypadku różnych chorób przewlekłych i psychosomatycznych, które nadal w niezadowalający sposób poddają się leczeniu metodami medycyny konwencjonalnej.
   Niniejsza książka przeznaczona jest nie tylko dla lekarzy, lecz dla wszystkich ludzi, którzy zainteresowani są ajurwedyczną metodą leczenia. Dostarcza ona też impulsu do prowadzenia prac badawczych zarówno w obszarze podstaw, jakimi są na przykład triodosze, jak i ukierunkowanych metod terapeutycznych jak choćby pańczakarman. Koncepcja patofizjologiczna w Ajurwedzie wykazuje duże podobieństwo z procesami funkcjonalnymi towarzyszącymi stresowi i mechanizmowi działania układu odpornościowego. Aktywna współpraca lekarzy ajurwedycznych z lekarzami reprezentującymi medycynę współczesną i z innymi jeszcze przedstawicielami nauk przyrodniczych może dobrze posłużyć zarówno ludziom zdrowym jak i chorym.
   Pierwszym krokiem w tym kierunku jest utworzenie i prowadzenie w sposób naukowy kliniki ajurwedycznej (Ayurveda Clinic) w Walzenhausen/AR w Szwajcarii, gdzie łączy się diagnostyczne aspekty medycyny współczesnej z terapeutycznymi metodami leczenia zgodnymi z Ajurwedą.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Hans H. Rhyner

 • Tytuł oryginału: 

  Gesund, jung und lebensfroh mit Ayurveda

 • Liczba stron: 

  204

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-905565-9-6

 • Tłumacz: 

  Jolanta Herian-Ślusarska

 • Rok wydania: 

  2000

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...