Ziołowa Apteczka Na Dziecięce Choroby T. II
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7401-089-4
Autor: Zbigniew Przybylak
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Ziołowa apteczka na dziecięce choroby t. II

    „Jeżeli komar usiądzie ci na głowie, to na pewno bezpiecznie] zabić go raka niż młotkiem" twierdził jeden ze znanych zielarzy i naturalistów. Dlatego jego zdaniem w kurowaniu pospolitych dolegliwości u dzieci, od katarów, niewysokiej gorączki do 39°C, dolegliwości żołądkowych po katary, chrypki, podrapane kolana, najpierw trzeba stosować bardzo łagodne i niepozostawiające ubocznych skutków metody i leki naturalne. Dopiero potem sięgać po silne farmaceutyki (które często działająjak ten wspomniany wyżej młotek), które aplikować mogą wyłącznie specjaliści. Doświadczenie wielu pokoleń oraz wielu mam, które posiadły elementarną wiedzę o ziołach i naturalnej profilaktyce, potwierdza tę prawdę. W ostatnich kilkudziesięciu latach często jednak o niej zapominaliśmy. Zlekceważyliśmy też naturalną profilaktykę. Zaczęliśmy zaś coraz bardziej wierzyć w reklamy i złudne obietnice wielkich koncernów farmaceutycznych, że najskuteczniejsze l najlepsze są naukowo opracowane sztuczne leki l specyfiki fabryczne... To one miały teraz wzmacniać organizm, chronić go przed chorobami, kurować nawet z drobnych dolegliwości...
   Dzisiaj widać, jak ta fałszywa i oderwana od natury wiara była złud na, jak wiele szkód wyrządziła w zdrowiu dzieci, ale i świadomości ludzi... Ciągłe uderzanie w młode organizmy nienaturalnym „sztucznym chemicznym młotkiem" - od przesadnego stosowania antybiotyków począwszy, na nadmiernym podawaniu sztucznych preparatów witaminowych, nadmiernie przetworzonych pokarmów, odżywek skończywszy - przynosi bardzo opłakane skutki. Zdrowie dzieci w Polsce, ale i na całym świecie, błyskawicznie się pogarsza, ich organizmy stają się coraz wrażliwsze, mato odporne, słabsze. Liczba dzieci uczulonych na różne leki, substancje, ale i pokarmy, rośnie lawinowo.
   W tej sytuacji jedynym ratunkiem pozostaje powrót do metod naturalnych, które propaguje rozwijający się szybko ruch ekologicznej profilaktyki zdrowotnej. Najczęściej zajmuje się on tylko odkurzaniem prostych praktyk znanych l stosowanych od wieków przez nasze mamy l babki. Trzeba na powrót tym naturalnym kuracjom, tym lekom z Bożej Apteki w pełni zaufać. To jest nasza nadzieja.
  l tego zaufania i tej nadziei z serca wszystkim opiekunom dzieci życzę.

ZBIGNIEW PRZYBYLAK

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Zbigniew Przybylak

 • Liczba stron: 

  78

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7401-089-4

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...