Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60215-85-2
Autor: Robin Elise Weiss
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: K. E. Liber

Wprowadzenie do książki

150 porad dla młodej mamy

   Skoro sięgnęłaś po tę książkę, oznacza to, że najwyraźniej szykujesz się do jednego z najbardziej ekscytujących, ambitnych i odmieniających doświadczeń danych człowiekowi: będziesz mamą! Być może poczujesz się zaniepokojona, zatroskana lub uradowana, ewentualnie doświadczysz wszystkich tych trzech emocji na raz. Kiedy już twoje dziecko się urodzi, doznasz jeszcze kilku innych uczuć, z których wiele związanych jest z hormonami. Jedno jest pewne: ciąża i poród to burzliwy okres!
    Mam dla ciebie dobrą wiadomość - kiedy przygotowujesz się do bycia rodzicem, uczucia niepokoju i troski są całkowicie normalne. Ta książka cię uspokoi, bo znajdziesz w niej wszystkie podstawowe i praktyczne informacje, potrzebne w chwili, gdy pojawia się dziecko. Są tu rady, jak wybrać pieluszki i butelki, wskazówki dotyczące pożywienia i karmienia, sposoby radzenia sobie ze spaniem i krocie innych pomocnych wskazówek. Nie znajdziesz tu jednak -ani w innych książkach - recepty określającej styl wychowania i cele wychowawcze, jakie chcesz osiągnąć. To są sprawy bardzo osobiste, twoje i twojego partnera, jako rodziców. Powinnaś się nad nimi poważnie zastanowić zanim pojawi się dziecko.
     Gdy tylko twój brzuch zacznie się powiększać, będziesz prawdopodobnie dostawała przeróżne rady ze wszystkich stron. W czasie ciąży łatwo sobie poradzić z nadmiarem takich rad, ponieważ nie ma jeszcze dziecka. Kiedy jednak już się ono urodzi, bardziej prawdopodobne jest, że będziesz się martwić. Pamiętaj tylko, żeby słuchać rad, które wydają się praktyczne. Zastanów się, jak by to było, gdyby odnosiły się to do twojego życia. Czy mają sens? Jakbyś się czuła, gdybyś się do nich zastosowała? Czy nie kłócą się z którymkolwiek z twoich głównych przekonań na temat rodzicielstwa? Jeśli pomysł spełnia wszystkie twoje wymagania, rozważ wypróbowanie go. Pamiętaj, że zawsze możesz się z niego wycofać, jeśli nie będzie dawał efektów.
    Cokolwiek będą ci mówić inni, twój styl wychowania musi zostać wypracowany przez ciebie w dłuższym okresie czasu. Możesz sięgnąć po istniejące metody wychowawcze, nawet takie, które wydają się przelotną modą, albo skorzystać z rad przyjaciół bądź rodziny. Czyń to jednak z odrobiną sceptycyzmu - niektóre z tych metod mogą się sprawdzić, a niektóre nie. Po prostu bądź otwarta na różne sugestie i rozważ indywidualne cechy swojego dziecka, kiedy będziesz podejmować decyzje.
   Nade wszystko pamiętaj, że rodzicielstwo jest podróżą. Nie znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania w pierwszym tygodniu, w pierwszym miesiącu ani nawet w pierwszym roku. Będziesz stopniowo dowiadywała się coraz więcej o sobie, swoim partnerze i dziecku, w miarę powiększania się i rozwoju twojej rodziny. Tak długo, jak będziecie razem pracowali jako zespół, pamiętając o dobru dziecka, nie popełnicie błędu. Gratuluję ci macierzyństwa i życzę powodzenia! Ciesz się tym magicznym doświadczeniem!

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Robin Elise Weiss

 • Tytuł oryginału: 

  150 tips and tricks for new moms

 • Liczba stron: 

  202

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-60215-85-2

 • Tłumacz: 

  Aleksandra Wejchert-Spodenkiewicz

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...