Wczytuję dane...
KOD: 978-83-940520-0-3
Autor: Tsultrim Allione
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788394052003
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: berckana

Wprowadzenie do książki

Nakarmić swoje demony

Starożytna metoda rozwiązywania wewnętrznych konfliktów

   Nakarm demony zamiast z nimi walczyć — to podejście wobec zagrożeń wydaje się sprzeczne z typową postawą człowieka Zachodu. Okazuje się jednak, że właśnie ta droga prowadzi do wewnętrznego spokoju i wyzwolenia.

   Dramatem współczesnego świata jest to, że nieustannie prowadzimy z kimś wojny — walczymy ze sobą i z wrogami zewnętrznymi — co wywołuje postępującą polaryzację duchową i polityczną. Potrzebujemy nowego paradygmatu, świeżego podejścia do problematyki konfliktów. Strategia Maczig, polegająca na karmieniu naszych wewnętrznych i zewnętrznych wrogów, a nie na walce z nimi, stanowi rewolucyjną metodę rozwiązywania konfliktów, prowadzącą do psychologicznej integracji i wewnętrznego spokoju.

   Przez ostatnie dwadzieścia pięć lat — od jakiegoś czasu w ośrodku odosobnień Tara Mandala w Kolorado oraz podczas odosobnień czie i Kapała Training — uczę karmienia demonów, żebyśmy umieli zaprzyjaźniać się z tym, czego najchętniej chcielibyśmy uniknąć.
   Osoby, które zrobiły użytek z tej metody, twierdzą, że ich chroniczne problemy emocjonalne i fizyczne, takie jak na przykład niepokój, objadanie się, ataki paniki czy choroby, zniknęły albo znacznie osłabły.   Pięciostopniowy proces okazał się też pomocny w przypadku doraźnych komplikacji i kłopotów, takich jak zerwanie z partnerem, stres związany z utratą pracy, śmierć bliskiej osoby czy nieporozumienia w pracy i w domu. Czasem pozytywne skutki pojawiały się natychmiast i wręcz zakrawały na cud, a czasem zmiany następowały powoli, subtelnie, prawie niezauważalnie.
  Metoda oparta na zasadach czie jest prostą, złożoną z pięciu kroków praktyką, niewymagającą żadnej wiedzy na temat buddyzmu ani doświadczeń w tybetańskiej praktyce duchowej.

    W książce Nakarmić swoje demony nie zamierzam uczyć praktyki czie w jej oryginalnej formie — wymaga to osobistego przekazu od wykwalifikowanego nauczyciela, używania dzwonków, trąbki z ludzkiej kości udowej oraz śpiewania po tybetańsku. Zamiast tego skupię się na potraktowaniu zasad tej praktyki jako punktu wyjścia dla czegoś, co może mieć zastosowanie we współczesnym
życiu, co pozwala złagodzić cierpienie i przybliża nas do wewnętrznej wolności. Chciałabym, aby moja książka zaznajomiła was w jakimś stopniu z wielką mądrością moich nauczycieli i pokazała, jak żywy może być związek z naukami Maczig Labdron. Oby okazała się pomocna w waszym życiu, oby skutecznie wsparła was w uwalnianiu demonów i oby przyczyniła się do stworzenia bardziej pokojowego świata.

Szczegóły

 • Autor: 

  Tsultrim Allione

 • Tytuł oryginału: 

  Feeding Your Demons: Ancient Wisdom for Resolving Inner Conflict

 • Objętość: 

  237

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  135x205

 • ISBN: 

  978-83-940520-0-3

 • Tłumacz: 

  Elżbieta Smoleńska

 • Rok wydania: 

  2014

 • Tematyka: 

  Psychologia

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...