Mapa. Odnajdywanie magii i znaczenia w historii Twojego
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-63046-06-4
Autor: Colette Baron-Reid
EAN: 9788363046064
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: P&G Editors
'

Wprowadzenie do książki

Mapa Odnajdywanie magii i znaczenia w historii Twojego

   Książka Mapa Odnajdywanie magii i znaczenia w historii Twojego bezpowrotnie zmieni twoje spojrzenie na twoje własne życie! Da Ci narzędzia, dzięki którym będziesz w stanie uwolnić się z powtarzalnych wzorców, prześladujących Cię przez całe życie. Da Ci nowe spojrzenie na tarapaty, w które wpadasz i na miraże, jakimi często okazują się być życiowe sytuacje, w których się znajdujesz

   Poznaj wyimaginowane stworzenia, które posiadają klucze do mądrości ukrytej w twej podświadomości: Czarodzieja Świadomości, Łagodną Ogrodniczkę, Zbieraczkę Kości i Duchy psychologicznego terenu, który przemierzasz, które wiedzą, jak odnaleźć skarb w każdym doświadczeniu. Odkryj, jak oswoić swawolnego oszusta Goblina, który zamyka cię w starych nawykach. Każdy z tych aspektów twojej psychiki ma dla ciebie naukę i każdy odpowiada twoim kierunkom, ponieważ to ty zarządzasz swoją własną mapą.

   Gdzie się teraz znajdujesz? Zamknij oczy i opisz, gdzie czujesz, że jesteś. Czy jesteś'' na Polu Marzeń, gdzie siejesz nasiona twoich intencji i nie możesz się doczekać rezultatów? Czy jesteś'' zagubiona na suchej pustyni, gdzie obfitość cię omija? Czy błąkasz się po Dolinie Straty?
   Ten wewnętrzny krajobraz może zupełnie nie przypominać tego, gdzie naprawdę się znajdujesz w danym czasie i przestrzeni. Możesz siedzieć w nasłonecznionym pokoju, patrząc na piękną przystań, ale czuć, że tkwisz w bezlitosnej i okrutnej krainie, która istnieje wewnątrz ciebie. To, w co wierzysz, ma ogromny wpływ na to, gdzie się znajdujesz, kiedy patrzysz wewnątrz siebie.
    Czy wierzysz, że w życiu może zdarzyć się coś więcej, niż oczekujesz, lub że wypełniają cię wątpliwości , ponieważ nie wiesz, jak zacząć tworzyć coś lepszego? Być może myślisz, że robisz wszystko, co możesz, ale skutki są inne, niż miałaś nadzieję; albo patrzysz na problemy, z którymi mierzą się inni i czujesz się bezradna, nie mogąc uczynić ich życia mniej stresującym lub bolesnym.
   Czy pragniesz spełnienia, znaczenia - nawet magii?
   Zgaduję, że pragniesz ciężko pracować i robić wszystko, aby dotrzeć tam, gdzie chcesz iść: do tego mieniącego się punktu na Mapie, który wabi obietnicami schronienia, obfitości, harmonii i spokoju. Jednak szybkie spojrzenie na ścieżkę, która przywiodła cię do tego punktu, przypomni ci, że podróż nigdy nie jest tak przewidywalna lub możliwa do kontrolowania, jak byś chciała. Ale wszyscy moglibyśmy użyć odrobiny magii, prawda?
   Mówiąc o magii na tych stronach, nie mam na myśli podstępów, iluzji lub manipulacji, które widujesz na „pokazach magii". Rodzaj, do którego nawiązuję, to żywy dowód inteligentnej i dynamicznej tajemniczej esencji, z której stworzona, ukształtowana i ponownie stworzona jest każda substancja. Magia w tej książce zostaje objawiona tobie przez twoją własną zdolność do postrzegania jej i przez twoje pragnienie pracy z wyobraźnią i Duchem.
     Ta magiczna energia zawsze była, jest i będzie na zawsze. Nie możesz zrozumieć jej intelektualnie lub analizować jej logicznie, jednak możesz poznać ją głęboko na poziomie serca i duszy, poprzez swoją intuicję. Ta magia jest kreatywna i niesie życie. Nie jest to coś, co możesz kontrolować, jednak możesz sprzymierzyć się z nią, a nawet płynąć z nią w sposób, w jaki delfiny naśladują twoje ruchy, gdy płyną obok ciebie w oceanie. Jeśli pragniesz wkroczyć w partnerstwo z Duchem i pozwolić, by twoja wyobraźnia została rozbudzona i zainspirowana, będziesz zadziwiona rezultatami. Odnajdziesz swój własny, osobisty związek z magią wychodząc poza liniową, lewo-półkulową myśl i wkraczając w kreatywną dziedzinę intuicji i wyobraźni.
   Dlaczego metaforyczna „Mapa"? Symboliczny język pozwala ci dotrzeć do warstw doświadczenia, które jest przechowywane w podświadomości i często ukryte przed twoją codzienną świadomością. Są to przekonania i myśli, które determinują to, co cię pociąga i co manifestujesz w swoim życiu. Odszyfrowujesz metafory poprzez intuicję, ponieważ to dusza, a nie umysł, może pojąć ich bardziej dokładne, wielowarstwowe znaczenie. Język metaforyczny pozwala ci poruszać się ponad powierzchnią rzeczy i wejść do głębszej rzeczywistości.
Wewnątrz nas wszystkich znajdują się psychologiczne krajobrazy stworzone przez nasze uczucia i myśli - Burzowe Pola, które zamieszkujemy, gdy czujemy się narażeni na atak lub Grząskie Bagno, w które się zanurzamy, gdy jesteśmy przytłoczeni przez nasze obowiązki.
   Gdy zapytam „Gdzie jesteś?", możesz instynktownie odpowiedzieć „Zgubiłam się!" lub „Jestem uwięziona na dnie
głębokiego dołu", „Tkwię w błocie", „Tonę w ruchomych piaskach" lub „Błąkam się po jałowej ziemi niczyjej". Te obrazy są znacznie bardziej przejmujące przy opisie intensywności i głębi twojego dos''wiadczenia, niż zwykła lista okoliczności twojego życia.
    Gdy raz obudzisz się w swoim wewnętrznym krajobrazie, będziesz w stanie świadomie kształtować swój świat poprzez zmianę krajobrazu w sobie, zamiast skupiać się na zewnętrznej rzeczywistości. Gdy rozgonisz wewnętrzne ciemne chmury, odkryjesz, że twoje wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa i spokoju odbije się w zewnętrznych warunkach. Zaczniesz także widzieć wydarzenia w twoim życiu jako część większego obrazu. To wtedy odnajdziesz prawdziwą magię i znaczenie w historii twojego życia - oraz odwagę, siłę i mądrość, by dokonywać słusznych wyborów.
    Posiadasz Mapę, Która fest Magiczna
   Wyobraź sobie przez chwilę, że urodziłaś się z zaczarowaną Mapą, która prowadzić cię będzie w podróży od pierwszego oddechu, przez całą drogę, aż do momentu, gdy nadejdzie czas, by porzucić ciało i powrócić do Ducha. Na Mapie tej umieszczone są wszystkie te miejsca, których prawdopodobnie doświadczysz. Możesz użyć jej, by zorientować się, odnaleźć drogę, gdy zabłądzisz, wytyczyć kurs do wybranego miejsca lub wskazać drogę do domu. Mapa przedstawia pola walki, miejsca odpoczynku, góry do pokonania, oceany do przepłynięcia, ruchome piaski do ostrożnego przejścia i nowe terytoria do odkrycia. Pokazuje możliwe miejsca przeznaczenia i prawdopodobne wydarzenia.
   Ta Mapa jest niepodobna do innych, które kiedykolwiek widziałaś. Większość map jest dwuwymiarowa i zrobiona z papieru. Są one płaskie i pokryte rysunkami przedstawiającymi ułożenie terenu. Nie zmieniają się, gdy na nie patrzysz. Gdy odkryjesz nowe terytorium, musisz ponownie narysować mapę i dodać nowe elementy i wcześniej nieznane miejsca. Możesz trzymać ją w dłoniach, ale nie możesz w nią wskoczyć... w sumie mogłabyś, ale skończyłabyś z wielką dziurą w papierze i guzem na głowie!
   Ta Mapa jest zupełnie inna. Jest wielowymiarową mapą stworzoną z myśli, uczuć, przekonań, wspomnień i intencji. Jest stworzona z duchowej esencji kreatywności i wyobraźni.
 Wkrocz w Mapę, a nagle przetransportuje cię ona do krainy, którą wybrałaś, by odkryć. Zastanawiasz się, gdzie jesteś? Skazami Jesteś w krajobrazie, odkrywasz rzeczy dotyczące okoliczności, które były niemożliwe do zobaczenia, gdy byłaś całkowicie pochłonięta przez twoje emocjonalne doświadczenia, niezdolna do spojrzenia na nie obiektywnie.
    Jest jeszcze jedna rzecz warta uwagi: zaczarowana Mapa zmienia się automatycznie razem z tobą. Świeża perspektywa i zmiana w percepcji mogą ją przeobrazić. Jej historia może być przepisana i możesz stworzyć nowe ścieżki i nowe terytoria, gdy będzie się ona rozkładać na twoją przyszłość.
   Ciągle poruszasz się po Mapie, mogąc porzucić swoje ograniczenia i sprawdzić nowe miejsce, kiedy tylko zechcesz. Gdy już znasz miejsce, staje się ono częścią twojego doświadczenia i przez to częścią Mapy. Jesteś już zaznajomiona z terenem, więc jeśli odwiedzisz go ponownie, nie czujesz się tak zagubiona i zdezorientowana. Szybko przypominasz sobie, że masz kompas do pomocy i sprzymierzeńców, którzy zjawią się przy tobie.
   Twój wewnętrzny krajobraz może się zmieniać, gdy najmniej się tego spodziewasz, ale jeśli spróbujesz utrzymać rytm z otoczeniem, możesz rozwinąć zdolność wyczuwania, kiedy grunt pod twoimi nogami ma się zmienić. Możesz wtedy instynktownie przesunąć się, zanim wpadniesz w szczelinę lub ześlizgniesz się z górskiej przełęczy i stoczysz się po kamienistym żlebie.
   Gdy kroczysz ślepo, Mapa odsłania się inaczej niż wtedy, kiedy jesteś rozbudzona i świadoma. Jeśli więc ktoś mówi coś, co cię uruchamia, ale nie możesz od razu tego „rozgryźć", możesz odczekać, opisać krajobraz przy pomocy metafor i symbolu, odnaleźć mądrość i ruszyć dalej bez reakcji. Bądź zawsze świadoma możliwości interakcji z Mapą. Powtarzaj sobie „Dziś nie jestem w krainie katastrofy. Nie muszę tkwić w tym stanie myśli, czucia i przekonania. Odnajdę wyrocznię, a ona pokaże mi wyjście".
    Twoja mapa jest wyjątkowa i nikt inny oprócz ciebie nie będzie jej miał, ponieważ opowiada twoją własną historię. Nie ma takich samych Map dwóch duszy, nawet jeśli terytoria i krajobrazy są takie same, ponieważ nikt nie doświadcza wydarzeń w ten sam sposób. Dwoje ludzi może siedzieć obok siebie i jeden będzie błąkał się samotny i spragniony po pustyni, podczas gdy drugi będzie się radośnie relaksował w oazie.
    Mimo tego wszyscy, którzy odwiedzili Dolinę Straty wiedzą, jak to jest być na dnie, patrzeć na wzgórza, które wydają się zbyt strome, by się na nie wspiąć; zastanawiać się, jak uciec na wyższy teren. Wszyscy staliśmy u podnóża Nieruchomej Góry, patrząc na przeszkodę, która wydawała się blokować naszą drogę.
Wszystko, czym jesteś, byłaś i kiedykolwiek będziesz, jest zilustrowane na tej mapie. Musisz tylko wiedzieć, jak jej użyć, by poprowadziła cię przez meandry przygody jedynej w swym rodzaju podróży życia.
   Mapa staje się widoczna dla ciebie, gdy dokonujesz świadomego wyboru, by być przebudzoną, świadomą czegoś większego, niż ty sama i przyjęcia możliwości wzoru stworzonego przez Ducha, który nie zawsze jesteś w stanie zrozumieć z miejsca, w którym stoisz. Musisz zechcieć dostrzec Ducha we wszystkich rzeczach; zaakceptować, że istnieją miliony niewidzialnych związków we wszystkich wydarzeniach w twoim życiu. Ciągle się one poruszają, wprawione w ruch przez inteligencję, której nigdy w pełni nie zrozumiesz, ale mimo to musisz jej ufać.
   Gdy poddajesz się Duchowi i prosisz o oświecenie, twoja Zaczarowana Mapa objawia się w całej swej chwale i zdajesz sobie sprawę, że masz w kieszeni kompas, który zawsze wskazuje prawdziwą północ: Ducha, którego przewodnictwo nigdy cię nie zawiedzie i którego wysiłki w twoim imieniu nigdy nie ustaną, czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy nie.

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Colette Baron-Reid

 • Tytuł oryginału: 

  The Map: Finding the Magic and Meaning in Your Life!

 • Liczba stron: 

  255

 • Wymiary: 

  154x228

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-63046-06-4

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...