Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8168-503-0
Autor: Heike Oellerich, Miriam Wessels
Dostępność: 2 dni
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Vital

Przez długi czas w terapii powięzi na pierwszym planie było wywieranie nacisku, przy czym płyn tkankowy miał być pobudzany za pomocą tak zwanego efektu gąbki. Jednak aby coś mogło płynąć, potrzebuje wystarczającej przestrzeni trójwymiarowej. Dlatego widząc po raz pierwszy silikonowe bańki chińskie, natychmiast dostrzegłyśmy potencjał tych nowoczesnych akcesoriów. W międzyczasie bańki te zostały kompleksowo przetestowane w praktyce i stanowią duże ubogacenie obszaru terapeutycznego, ale też w zakresie samoleczenia. A co najlepsze: całkowicie abstrahując od wielu pozytywnych efektów dla stanu zdrowia, bańki chińskie niemalże nie wywołują skutków ubocznych, są łatwe w użytkowaniu, a do tego jeszcze przystępne cenowo. W rozdziale wstępnym tego poradnika wyjaśnimy, czym jest klasyczne stawianie baniek, jak działają innowacyjne bańki chińskie do terapii powięziowych i co powięzi mają z tym w ogóle wspólnego. W części praktycznej znajdziecie wiele dokładnych instrukcji dotyczących możliwości leczenia dolegliwości codziennych i tych uwarunkowanych pracą za pomocą baniek chińskich. Podczas pisania wspierał nas tym razem terapeuta tradycyjnej medycyny chińskiej i ekspert do spraw akupunktury Peter Holthausen z Hamburga. Dodatkowo dorzucił wskazówki dotyczące masażu bańką chińską, koncentrujące się specjalnie na punktach kupunkturowych. Razem nie tylko zgromadziliśmy wiele zastosowań, ale sporządziliśmy też dopasowanedo siebie sekwencje zabiegów dla poszczególnych dolegliwości.

Masaż bańką chińską jest terapią regulacyjną, bazującą na bogatym dorobku nauk doświadczalnych. W końcu wpisuje się on w tradycję prastarej metody leczniczej: stawiania baniek. Ta forma terapii była stosowana przypuszczalnie już ponad 5000 lat temu w Azji Przedniej i Chinach.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Heike Oellerich, Miriam Wessels

 • Tytuł oryginału: 

  Cupping - Die neue Methode zum Lösen der Faszien: Das moderne Schröpfen bei Rückenproblemen, Müdigkeit, Kopfschmerzen und vielem mehr

 • Liczba stron: 

  184

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-8168-503-0

 • Tłumacz: 

  Monika Gadzina

 • Rok wydania: 

  2020

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...