Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8168-284-8
Autor: Chris Kresser
Dostępność: 48 godzin
EAN: 9788381682848
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Vital

   Wielu ludzi rozczarowanych tradycyjną praktyką lekarską z ciekawością zerka w stronę Medycyny Funkcjonalnej. Jest to jedno z podejść, które Chris omawia szczegółowo w niniejszej książce.
    Ten obiecujący model stanowi nową teoretyczną podstawę medycyny. Obejmuje ona nowoczesne spojrzenie na funkcjonowanie ciała ciała ludzkiego rozumianego jako złożony ekosystem biologiczny posiadający zdolności adaptacyjne. To podejście dostarcza nam nowych narzędzi służących do interpretacji skomplikowanych objawów chorobowych. Dzięki nim wiemy dlaczego chorujemy i jak możemy wyleczyć nasze dolegliwości. Medycyna funkcjonalna pozwala lekarzowi całościowo spojrzeć na organizm ludzki. Nie powinien on koncentrować się wyłącznie na poszczególnych organach i symptomach towarzyszących chorobie – obiektem jego zainteresowań musi być cały system.
   Medycyna funkcjonalna pozwala również wyjaśnić zagadkę połączeń zachodzącymi pomiędzy poszczególnymi układami ciała. Co więcej zajmuje się ona wpływem jaki wywiera na nasze ciało zarówno środowisko (dieta, styl życia, mikroorganizmy, alergeny, toksyny środowiskowe i stres), jak i genetyka (Loscalzo et al. 2007). Metody wykorzystywane przez ten model potrafią skutecznie i tanio zapobiegać, leczyć, a nawet cofać objawy przewlekłych schorzeń. Dzięki nowatorskiemu spojrzeniu na proces powstawania chorób możliwe jest opracowywanie modeli leczenia, które przywracają naturalną równowagę układów i sieci biologicznych.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Chris Kresser

 • Tytuł oryginału: 

  Unconventional Medicine. Join the Revolution to Reinvent Healthcare, Reverse Chronic Disease, and Create a Practice You Love

 • Liczba stron: 

  360

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-8168-284-8

 • Tłumacz: 

  Krzysztof Sołowiej

 • Rok wydania: 

  2019

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...