Potęga Świadomej Intencji
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-337-0
Autor: Esther Hicks, Jerry Hicks
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788373773370
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Potęga Świadomej Intencji

   Wiele lat temu, pamiętam jak czytałem jakieś dzieło napisane przez jednego z najbardziej cenionych na świecie geniuszy XX wieku. Wypowiedział on takie słowa: „Większość ludzi wykorzystuje tylko poniżej jednego procenta swojego rzeczywistego potencjału... Dziewięćdziesiąt dziewięć procent ich potencjalnych możliwości na to, by być, robić lub mieć to, czego pragną, pozostają na zawsze niewykorzystane w trakcie całego ich życia". Niniejsza książka Potęga świadomej intencji odkryje przez tobą pełne dynamizmu procesy mające na celu wykorzystanie więcej z twojego nienaruszonego potencjału, jakim dysponujesz w tym życiu. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak wielkie nienaruszone pokłady potencjału radości kryją się jeszcze w tobie? Nawet wtedy, kiedy przeżywałeś najbardziej radosne chwile swojego obecnego życia czy zdawałeś sobie sprawę z tego, że istnieją jeszcze wyższe poziomy radości, których mógłbyś doświadczyć?
    Chociaż twoje ciało potrafi wzbudzić w tobie najwspanialsze uczucia lub znakomicie ci służyć, czyż nie miałeś nigdy przeczucia, że mogłoby ono funkcjonować jeszcze lepiej? A kiedy przeżywasz na nowo owe cudowne doświadczenia związków, które łączyły cię z osobami, na których życie wywarłeś wpływ w procesie stawania się Istotą, która obecnie jest tobą - czyż nie uświadamiasz sobie faktu, że musi istnieć jeszcze więcej cudownych związków z jeszcze większą liczbą inspirujących osób, które żyją na tym świecie, czekając, aż przyciągniesz ich do swojego życia?
   Jeszcze kilka stron i poznasz Abrahama - „nauczycieli nauczycieli", jakim to mianem określają oni samych siebie. (Informacja dla osób, które, być może, po raz pierwszy zapoznają się z tymi naukami: mówiąc o     Abrahamie używamy liczby mnogiej, ponieważ Abraham jest Świadomością Zbiorową). Niektórzy z najwybitniejszych światowych pisarzy i filozofów naszych czasów opisują Abrahama tako: „największych współczesnych nauczycieli dostępnych obecnie na naszej planecie...". A kiedy ja, po raz pierwszy, poznałem Abrahama dwadzieścia lat temu, mnie również pociągała ich umiejętność nauczania, a temat, który mnie wtedy nurtował i który chciałem lepiej zgłębić był następujący: W jaki sposób mogę pomóc innym osiągnąć większy sukces finansowy !
    Przypominam sobie (a było to w czasach, kiedy mieszkałem w przyczepie kempingowej Volkswagena), kiedy czytałem klasykę literatury Napoleona Hilla: Myśl i bogać się, w której autor przekonywał mnie
    O tym, że: „W momencie, kiedy bogactwo zaczyna napływać, napływa tak szybko, i tak obfitym strumieniem, że zastanawiasz się gdzie ono się ukrywało przez wszystkie te poprzednie lata...".
Książka Myśl i bogać się z całą pewnością, zaspokoiła wszystkie moje oczekiwania. Po odkryciu tej książki na stoliku kawiarenki małego motelu w stanie Montana (oraz po wiernym wprowadzeniu w życie zasad tam wyłożonych), moje życie przeszło ewolucję z miejsca, w którym w przemyśle rozrywkowym zarabiałem wystarczająco wiele, aby „nie musieć chodzić do pracy", aż do miejsca, do którego doszedłem w przeciągu kilku zaledwie lat, tj. do zbudowania
    I czerpania radości z firmy dystrybucyjnej o wielomilionowych obrotach. W rozmowie z każdym, kto chciał mnie słuchać, bezustannie przypisywałem moje sukcesy w tej dziedzinie zasadom, których nauczyłem się z książki Napoleona Hilla.
    Zasady wyłożone w tejże książce tak śpiewająco zdały egzamin w moim przypadku, że wkrótce zacząłem wykorzystywać ją w charakterze podręcznika, aby podzielić się z moimi współpracownikami wiedzą, którą sam przyswoiłem. Jednakże, po kilku latach takich działań edukacyjnych, zdałem sobie sprawę, że zaledwie kilku z moich „adeptów" dorobiło się firm o milionowych obrotach. Chociaż było wśród nich wielu takich, którzy osiągnęli ponadprzeciętne sukcesy, była również grupa takich, w przypadku których nie był widoczny prawie żaden przyrost bogactwa finansowego i to niezależnie od liczby seminariów z dziedziny pomnażania obfitości finansowej, w których brali udział.
   Po około dziesięciu latach takich działań oraz po spełnieniu przeze mnie wszystkich moich pierwotnych ambicji finansowych, zacząłem poszukiwać odpowiedzi na pytanie: w jaki sposób mogę skutecznie pomóc innym w realizacji ich własnych pragnień? W efekcie „zadawania tego typu pytań" Esther i mnie wskazana została droga do Nauk Abrahama.
    Z racji swoich skromnych rozmiarów, niniejsza krótka Przedmowa nie pozwala na bardziej szczegółowe przybliżenie postaci Abrahama, objaśniające kim jest ta grupa nauczycieli, ani sposób, w jaki udało nam się nawiązać z nimi kontakt, lecz jeśli cię to interesuje, zachęcam cię do bezpłatnego pobrania 74-minutowego nagrania pt.: Wstęp do Abrahama (ang. An Introduction to Abraham) z naszej witryny internetowej: www.abraham-hicks.com. Możesz też zamówić płytę CD lub kasetę z tym nagraniem w naszym biurze: Abra-ham-Hicks Publications, P.O. Box 690070, San Antonio, TX 78269, telefon: 001-830-755-2299. W tym miejscu podam jedynie skrót naszych doświadczeń z Abrahamem: Esther i ja dowiedzieliśmy się z przekazu od innej Istoty, że poprzez wyciszenie naszych umysłów (medytację) przez 15 minut każdego dnia, możemy uzyskać odpowiedzi na stawiane przez nas pytania i chociaż Esther rzeczywiście doświadczyła pewnych wyjątkowo silnych wrażeń fizycznych podczas naszej pierwszej wspólnej medytacji, dopiero po dziewięciu miesiącach codziennych medytacji, doznaliśmy pierwszej znaczącej formy kontaktu intelektualnego z Abrahamem. Intelektualnego w takim sensie, że w momencie, kiedy głowa Esther zaczęła się z pewnym rytmem poruszać, odkryliśmy, że jej nos pisał literami - zupełnie tak, jakby literował słowa na niewidzialnej tablicy zawieszonej w powietrzu: „JAM JEST ABRAHAM...".

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Esther Hicks, Jerry Hicks

 • Tytuł oryginału: 

  Amazing power of deliberate intent

 • Liczba stron: 

  336

 • Wymiary: 

  148×210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-337-0

 • Tłumacz: 

  Beata Kubik

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...