Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61987-29-1
Autor: Choa Kok Sui
EAN: 9788361987291
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Medium

Wstęp do książki

Psychoterapia praniczna


    Na świecie występuje wiele niezbadanych zjawisk. Nieskończenie wiele jest ścieżek, na które wkroczyli tylko nieliczni, i wiele dróg jeszcze mniej uczęszczanych. Książka Psychoterapia praniczna to jedna z nich. Pragnie ona odkryć to, co było przed niejednym z nas tak długo ukryte. A więc zaprasza, wzywa, abyśmy wyszli poza granice naszego systemu przekonań, praktyk i metod - w poszukiwaniu jedności i spójności.
    Sceptycy i niedowiarki nie mogą wydawać sądu na temat sensu psychoterapii pranicznej bez uprzedniego jej wypróbowania. Ponieważ jest ona zarazem nauką i sztuką, niezbędne jest w niej eksperymentowanie, sprawdzanie i wykorzystywanie w praktyce. Należy podchodzić z otwartym umysłem do podstawowych pojęć, technik i psychodynamiki owej metody uzdrawiania, ponieważ korzysta ona zarówno z fizycznych, jak i metafizycznych sposobów leczenia, oddziałując na aurę człowieka i jego pole energii. Psychoterapia praniczna to pewien wymiar uzdrawiania, który stwarza nowe możliwości w dziedzinie psychiatrii.
   Pierwszy raz spotkałam się z psychoterapią praniczna w czasie, gdy z niezadowoleniem obserwowałam powolne tempo powrotu do zdrowia moich pacjentów poddanych metodom leczenia stosowanym w ówczesnej psychiatrii. Przeczytałam pierwszą książkę Mistrza Choa Kok Sui, Cuda uzdrawiania pranicznego, i od tamtej pory zaczęłam interesować się tą sztuką. Zapisałam się na kurs podstawowy, a następnie na zaawansowany, gdzie poznałam i nauczyłam się stosować w praktyce techniki opisane w niniejszej książce.
    Między psychodynamiką psychoterapii pranicznej i psychoterapii konwencjonalnej występują zarówno podobieństwa, jak i różnice. Zauważyłam, że elementem, który bardzo zbliża psychoterapię praniczną do psychiatrii, jest podkreślanie roli czynników psychicznych, które silnie wpływają stan zdrowia fizycznego (medycyna psychosomatyczna). Chodzi o to, w jaki sposób umysł, emocje i doświadczenia życiowe kształtują strukturę fizyczną człowieka. Przykładem mogą być: owrzodzenie żołądka lub jelit, zaburzenia układu krążenia, układu oddechowego (astma), choroby skóry i kości, zapalenie stawów, reumatyzm itd. Zarówno psychoterapia praniczną, jak i psychiatria podzielają w mniejszym lub większym stopniu opinię na temat symptomów i przyczyn tego rodzaju psychofizjologicznych dolegliwości. Zgodne są co do tego, że negatywne myśli i uczucia wywierają szkodliwy wpływ na ciało.
   Jednak jeśli chodzi o przypadki nerwic, to chociaż obie metody leczenia podobnie opisują ich objawy, podają różne przyczyny. Praniczne teorie na temat psychoz całkowicie różnią się od klasycznych i współczesnych poglądów spotykanych w psychiatrii. Lecz mimo owych różnic psychoterapię praniczną można stosować niemal we wszystkich przypadkach zaburzeń umysłowych.
   Przekonałam się, że łączne stosowanie psychoterapii pranicznej i psychiatrii konwencjonalnej bardzo pacjentom pomaga. Wielu z nich doświadczyło natychmiastowego złagodzenia objawów choroby już podczas pierwszej wizyty, a inni poczuli się znacznie lepiej lub całkowicie powrócili do zdrowia po jednym lub dwóch dniach zabiegów pranicznych.

dr Sonia l.Dy

   Książka Psychoterapia praniczna jest kontynuacją pracy Cuda uzdrawiania pranicznego, w której przedstawiłem sposób stosowania zabiegów pranicznych głównie w leczeniu niedomagań fizycznych. Tutaj zajmujemy się zaburzeniami umysłowymi. Psychoterapia praniczna jest po prostu metodą uzdrawiania używaną w profilaktyce, usuwaniu objawów i leczeniu chorób psychicznych. Mimo ogromnego postępu w nauce i medycynie leczenie takich zaburzeń jak depresja, alkoholizm, uzależnienie od narkotyków i wiele podobnych jest kosztowne, trudne i trwa bardzo długo.
    Celem psychoterapii pranicznej jest uzupełnienie metod współczesnej medycyny i pomoc milionom pacjentów chorych psychicznie w szybkim uwolnieniu się od cierpień. Wykorzystuje ona do tego zasady ezoteryczne oraz techniki, które przez wieki pozostawały w ukryciu.
Jedną z najczęściej spotykanych dolegliwości psychicznych jest stres spowodowany pracą lub kłopotami w domu. Jest to również jedna z istotniejszych przyczyn rozpadu małżeństwa. Psychoterapia praniczna ma na celu ocalenie i poprawę związków rodzinnych przez skuteczne łagodzenie napięć wynikających z pracy zawodowej i sytuacji w domu.
    Przedstawione tu zasady wydadzą się większości czytelników nowe, a nawet całkiem dziwne. Liczymy na to, że zachowają oni otwarty, lecz zarazem krytyczny umysł. Inteligentny czytelnik nie powinien wszystkiego negować i nie może żywić uprzedzeń, ale winien przestudiować książkę Psychoterapia praniczna, wykazując obiektywizm i jasność myślenia. Przy ocenie jej wartości ostatecznym kryterium niechaj będzie skuteczność opisanych metod uzdrawiania. Powiada się, że smak budyniu można sprawdzić, gdy go zjemy, a nie gdy będziemy teoretyzować i spekulować na jego temat.
    Chcąc efektywnie korzystać z większości opisanych tu technik uzdrawiania, musisz wcześniej opanować tę metodę co najmniej w stopniu średnio zaawansowanym. Osoby, które nie mają jeszcze wykształcenia w tej dziedzinie, muszą opanować podstawowy i średni poziom uzdrawiania pranicznego, co trwa kilka miesięcy. Mogą eksperymentować, lecząc lekkie niedomagania psychiczne, takie jak stres, irytacja, smutek, fobia i niezbyt głęboka depresja. Leczenie poważniejszych dolegliwości powierza się tylko doświadczonym uzdrowicielom o wysokich kwalifikacjach.

Choa Kok Sui

Szczegółowe Informacje

  • Autor: 

    Choa Kok Sui

  • Tytuł oryginału: 

    Pranic Psychotherapy

  • Liczba stron: 

    254

  • Wymiary: 

    155x210

  • Oprawa: 

    Twarda

  • ISBN: 

    978-83-61987-29-1

  • Tłumacz: 

    Wanda Grajkowska

  • Rok wydania: 

    2003

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...