Rozwód początkiem życia
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-474-2
Autor: Debbie Ford
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Rozwód początkiem życia

   Złość, strach, ból serca, wina, bezradność, smutek, strata, ulga i bezsilność to tylko niektóre emocje, które mogą się pojawić w tym momencie. Myślisz sobie: jak ja przez to przejdę? Czy to się kiedykolwiek skończy? Dlaczego to przytrafiło się akurat mnie? Nie umiem sobie z tym poradzić Powinienem był odejść wcześniej. Już nigdy więcej nie będę szczęśliwy. Są to jedne z wielu natrętnych myśli, które przychodzą ci do głowy, nie pozwalają spać, zabierają ci radość, sprawiają, że jesteś nieobecny dla rodziny i w pracy, oraz pochłaniają niezliczone godziny twojego życia.
   Czy brzmi to dla ciebie znajomo? Tak wygląda proces rozwodu, separacji od kogoś, kogo kochasz albo kochałeś. To jest straszliwie samotny czas, wypełniony pustką, poczuciem utraty wyboru i zdolności jasnego myślenia. To jest czas, w którym więcej razy zadajesz sobie pytania, kim jesteś, gdzie jesteś, kogo kochałeś, oraz o wybory, które podjąłeś lub nie. To jest czas, w którym sprawdzasz, ile jesteś wart, oceniasz swoje walory i przy odrobinie szczęścia dochodzisz do wniosku, że zasługujesz na uzdrowienie serca i zrobienie czegoś ze swoim życiem. Wahałam się, czy użyć słów „uzdrowienie serca”, gdyż prawda jest taka, że nasze serca są już uzdrowione. Nie mogą być złamane. Pod głębokim bólem i negatywnymi uczuciami, ukrywającymi miłość, która jest w nas żywa, są nasze nietknięte serca. Z całą pewnością są wypełnione miłością, spokojem i szczęściem, nawet wtedy, gdy je maskujemy przez dezorientujący smutek.
   A więc dlaczego tak jest, że nie możemy poczuć tego dobrego, tylko jesteśmy pozostawieni z tym złym? Dlaczego doświadczamy bólu serca, beznadziejności i desperacji? To działa tak: pomyśl przez moment o słońcu i jego jasnych, świecących promieniach, które ogrzewają ziemię i wysyłają energię na pola w taki sposób, że nasze zboża rosną. Ten proces jest zawsze doskonały Zawsze wie, kiedy ma się rozpocząć i jak. Bardzo często zdarza się tak, że nie możemy ujrzeć słońca, ponieważ jest schowane za chmurami. Może od czasu do czasu przebijają się jakieś promienie słońca, ale zwykle wygląda to tak, jakby słońce w ogóle nie istniało. Mimo to wiemy, że to nieprawda; udowodniono, że słońce jest nawet w trakcie destmkcyjnego huraganu albo oślepiającej śnieżycy. Tak samo jest z naszym sercem. Zawsze ma siłę do rozświetlania naszego życia i czuwania nad nową przyszłością. Zawsze ma siłę na dostarczenie zdrowej miłości, emocjonalnego uzdrowienia, nadziei, możliwości i co najważniejsze - spokoju umysłu. Nasze serca i dobre uczucia, które istnieją wokół nich, są przykryte emocjonalną chmurą, która czeka na przejście burzy.
   Ból serca i ból emocjonalny są jedynie chmurami - akumulacją negatywnych emocji. Tak, mogą być ciemnymi chmurami - chmurami, jakich wcześniej nie doświadczyłeś w swoim życiu, ale to są tylko chmury. Rozwód początkiem życia i zaoferowany tutaj proces zostały stworzone po to, aby cię wesprzeć w rozganianiu tych chmur i nadaniu życiu głębszego znaczenia - życiu, które kochasz.
   Zasługujesz na całkowite wyleczenie się z tego, przez co przechodzisz. Nieważne, co zrobiłeś, jakie błędy popełniłeś albo w jakim momencie się obecnie znajdujesz, to możliwość życia, o jakim śnisz, czeka na ciebie już teraz. Procedura nie będzie zawsze łatwa, ale jeżeli będziesz za nią podążać, twoje życie ulegnie zmianie. Będzie to czas, w którym się rozwiniesz i staniesz się otwarty na cząstkę siebie, jakiej nigdy nie poznałeś. Będzie to czas, w którym wkroczysz w nową ewolucję siebie, dostrzeżesz, kim jesteś i jak inaczej przeżyć życie.
   Minęło sześć i pół roku, zanim sama napisałam nowy wstęp do Rozwodu początkiem życia, ponieważ zwykle wypowiadali się ludzie, którzy pragnęli mi podziękować za książkę. Z ich ust wydobywała się ta sama wiadomość ujmowana w innych słowach: „Rozwód początkiem życia ocalił mi życie. Kiedy myślałam, że tonę, nauczyłam się pływać Dziękuję”.
   Składam głębokie podziękowania temu, którego nazywam Bogiem, ponieważ pisanie tej książki było naprawdę boskim doświadczeniem. Nie było momentu, w którym nie czułam się prowadzona i zmuszana do dzielenia się moim bólem i cierpieniem, tak samo jak radością i tryumfem. Po napisaniu tej książki miałam możliwość przeczytania jej ponownie i wykorzystania w czasie, gdy przechodziłam przez kolejny nieudany związek. Jeszcze raz zobaczyłam zasady, o których pisałam, jako konieczne do dobrego, umysłowego zdrowia. Są one niezbędne, jeżeli chcemy nauczyć się czegoś z przeszłości, rozwinąć się i zostawić przeszłość za sobą. Wówczas będziemy wolni i poznamy głębię rzeczywistości i miłości.
  Zapraszam cię do całkowitego przeżycia duchowego doświadczenia, doświadczenia spadającej pokrywy z chmur, pod którą ukrywa się kochające serce.

- Debbie Ford

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Debbie Ford

 • Tytuł oryginału: 

  Divorce as a Catalyst for an Extraordinary Life.

 • Liczba stron: 

  292

 • Wymiary: 

  148x210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-474-2

 • Tłumacz: 

  Magdalena Rydzewska

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...