Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-483-4
Autor: Josef Pies
EAN: 9788373774834
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Srebro koloidalne

   W XIX oraz na początku XX wieku srebro koloidalne miało duże znaczenie, jeśli chodzi o jego zastosowanie w medycynie. Jednakże w miarę upływu czasu zaczęto o nim zapominać. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że mimo wszystko nadał stanowi ono wyposażenie domowych apteczek. Określa się je mianem „drugiego układu immunologicznego” czy też „naturalnego antybiotyku”. Dzięki zastosowaniu srebra koloidalnego można wspaniale, w razie takiej konieczności, wzmocnić system obronny naszego organizmu.
   Książka Srebro koloidalne dostarcza informacji, zarówno jeśli chodzi o możliwości zastosowania, jak i zawiera opinie na temat srebra koloidalnego oraz jego działania. Ma ona także pomóc w uświadomieniu sobie jego wartości w nowoczesnej medycynie oraz poinformować czytelników o aktualnym stanie wiedzy na ten temat. Dużo miejsca poświęcono także na wyjaśnienie związanych z tym chemicznych i fizycznych tajników.
   W Stanach Zjednoczonych srebro koloidalne przeżyło swój renesans już przed paroma laty. Także w Niemczech wspomina się coraz częściej o tej jakże ubogiej w działania niepożądane i efektywnej metodzie leczenia chorób infekcyjnych.    Opisane zostały możliwości jego zastosowania w przypadku chorób wywołanych przez bakterie, wirusy i grzyby, podczas gdy antybiotyk (lek do walki z infekcją bakteryjną) czy antymykotyk (lek zwalczający grzyby) działa zwykle tylko na małą liczbę różnych bakcyli. Musi być jednak jasne, że nasza wiedza dotycząca srebra koloidalnego bazuje głównie na wieloletnich doświadczeniach, a jedynie po części na wynikach przeprowadzonych dotychczas badań. Osobie zajmującej się terapeutycznym zastosowaniem srebra koloidalnego nieobce są także pozycje traktujące ten temat w sposób dość kontrowersyjny.
   Kontrowersje te przyczyniły się w ostatnich latach do gorących dyskusji na temat zastosowania srebra koloidalnego. Jest to niewątpliwie wynikiem dużego zaangażowania ze strony różnych środowisk. Cieszy fakt, że w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej rozpraw naukowych na temat skuteczności działania srebra (w różnych jego formach) i że potwierdzają one to, co znane jest już od dłuższego czasu, a co jest wynikiem doświadczeń i spostrzeżeń. Tak więc nikt nie zakwestionuje dziś wspomagającego leczenie działania srebra, jeśli chodzi o rany. Nawet jeśli duża liczba prac naukowych nie jest bezpośrednio związana z tematem srebra, to jednak jego działanie zostaje za każdym razem potwierdzone.
   Coraz większe staje się także spektrum jego zastosowania, które obejmuje wiele obszarów; od pralek przez lodówki, pokryte warstwą srebra muszle klozetowe, ubrania, opatrunki aż po plastry.
   Ów szybki rozwój przyczynił się do dokonania zasadniczych zmian i uzupełnienia informacji zawartych we wcześniejszych wydaniach tej publikacji. Starano się przy tym uwzględnić niewątpliwie wszystkie aspekty. Niektóre z nich z powodu zbyt dużej ilości informacji zostały jednak pobieżnie omówione (w wyszukiwarce internetowej Google, wpisując treść „colloidal silver” bądź „srebro koloidalne”, znajdziemy prawie 150 000 wyników).
   Podczas dokonywania zmian w książce Srebro koloidalne zamieszczono także spostrzeżenia czytelników. Tak więc nie wahajcie się Państwo, jeśli chcecie podzielić się z nami* swymi przemyśleniami. Napiszcie po prostu do wydawnictwa o swoich doświadczeniach i pomysłach. Zamieście swoje pytania, wyraźcie krytykę.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Josef Pies

 • Tytuł oryginału: 

  Immun mit kolloidalem Silber. Wirkung, Anwendung, Erfahrungen

 • Liczba stron: 

  132

 • Wymiary: 

  148x210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-483-4

 • Tłumacz: 

  Monika Krotoszyńska

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...