Wczytuję dane...
KOD: 83-88872-18-4
Autor: Mantak Chia, Juan Li
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: ABA

Wprowadzenie do książki

Wewnętrzna struktura tai chi

  Forma opisana w tej książce jest nazywana Tai Chi Chi Kung. Studiuję i ćwiczę Tai Chi od ponad trzydziestu lat. Zacząłem od nauki trzech różnych form stylu Yang od pięciu różnych mistrzów. Później uczyłem się stylu Wu od Mistrza Edwarda Yee i stylu Chen Tai Chi. Ostatecznie spotkałem Mistrza P.Y. Tama, który nauczył mnie Tai Chi Chi Kung, bardzo wczesnej formy stylu Yang, wykorzystującej umysł i serce do poruszenia Chi. Chi z kolei polepsza krążenie, ożywia strukturę kostną i odnawia całe ciało ludzkie.
  Tai Chi Chi Kung kładzie nacisk na wewnętrzną strukturę Tai Chi, sposób w jaki Chi płynie w ciele i sposób, w jaki energia ta przekazywana jest przez strukturę kostną do ziemi. Forma ta jest prosta do opanowania, choć zawiera w sobie wszystkie podstawowe esencjo-nalne ruchy Tai Chi.
   W przeszłości większość mistrzów nauczało 108-ruchowych form Tai Chi, czyniąc proces nauki niezwykle skomplikowanym i czasochłonnym. W wielu przypadkach nauka formy zajmowała wiele lat, po których uczeń mógł dopiero zacząć poznawać wewnętrzną strukturę Tai Chi. Wykonując tę krótką formę Tai Chi Chi Kung można niemal natychmiast zacząć wcielać w ruch główne zasady Tai Chi: pozyskiwanie, transformację i ukierunkowanie trzech mocy. Trzy moce to moc Uniwersalna, płynąca z gwiazd, słońca i księżyca; moc Kosmiczna, zawarta w kosmicznym pyle zawartym w atmosferze i dookoła niej; oraz moc Ziemska, płynąca z samej ziemi.
   Zasady Tai Chi i metody treningu wewnętrznej mocy mogą zostać zastosowane we wszystkich stylach Tai Chi. Niemniej, Tai Chi Chi Kung musi być rozumiany, poznawany i praktykowany w kontekście Taoizmu; jest on niczym innym, jak jedną z gałęzi (jakkolwiek istotną) rozległego systemu praktyk taoistycznych. Każda z gałęzi polega na wsparciu pozostałych gałęzi. W książce tej znajduje się zatem wiele odwołań do medytacji taoistycznych i praktyk Chi Kung, których nauczam moich uczniów Tai Chi w kontekście systemu Uzdrawiającego Tao. Czytelników głębiej zainteresowanych tym tematem odsyłam do wielu innych moich książek opisujących szczegółowo te praktyki. Zarówno w głównej części książki jak i w dodatkach zawarłem także pobieżne opisy praktyk z wstępnego poziomu systemu Uzdrawiającego Tao, aby nowi czytelnicy i początkujący adepci mogli się z nimi zapoznać.
   Życzymy Ci sukcesu w nauce i praktyce Tai Chi Chi Kung. Niech Chi będzie z Tobą!

Mantak Chia

Szczegóły

 • Autor: 

  Mantak Chia, Juan Li

 • Tytuł oryginału: 

  The Inner Structure of Tai Chi: Mastering the Classic Forms of Tai Chi Chi Kung

 • Objętość: 

  232

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  155x230

 • ISBN: 

  83-88872-18-4

 • Tłumacz: 

  Bartosz Samitowski

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...