Wczytuję dane...
KOD: 582310
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788382726596
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Vital

Jak zwiększyć poczucie własnej wartości i zacząć akceptować siebie?

Nie zawsze jesteśmy świadomi tego, że nasze myśli wpływają na samoocenę i samoakceptację. Mają one również wpływ na nasze zachowanie i odbieranie świata. Pozytywne myśli wzmacniają i motywują do działania. Negatywne obniżają poczucie własnej wartości, wpędzają w depresję, poczucie winy i wstydu. Odbierają spokój i pewność siebie. Jednak nie musi tak być! Czy wiesz, że jest na to prosty sposób? Jest nim terapia poznawczo-behawioralna (CBT). Brzmi poważnie, ale spokojnie to naprawdę proste ćwiczenia, które dosłownie wzmocnią cię i pokażą jak radzić sobie z lękiem i stresem.

Terapia poznawczo-behawioralna CBT czym jest i dlaczego jest tak popularna?

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT), na której opiera się ten poradnik, jest formą terapii stosowaną z dużym powodzeniem od lat 60. XX wieku. Pomaga ludziom poczuć się lepiej i prowadzić bardziej satysfakcjonujące życie. Terapia CBT opiera się na praktycznych narzędziach, które pomagają zmienić myśli i działania w celu przepracowania złożonych emocji. Terapia ta pomaga uzyskać wgląd we wzorce myślenia i zachowania, których być może wcześniej nie byliśmy świadomi. Jednocześnie pomaga skupić się na dokonywaniu zmian, na przykład poprzez naukę oddzielenia umysłu racjonalnego od emocjonalnego (a następnie ich integrację), a także naukę tworzenia nowych wzorców zachowań. Efekty? Odbudowa poczucia własnej wartości, samoakceptacja, stworzenie zdrowych granic, poprawa relacji, odkrycie co jest dla ciebie ważne i motywacja do osiągania swoich celów.

Lekki, mądry i praktyczny poradnik dotyczący terapii poznawczo-behawioralnej

Ale jak tego dokonać? Jak zacząć? Pomogą ci w tym światowej sławy psycholog kliniczny Simon Rego oraz ekspertka zdrowia psychicznego, Sarah Fader. Połączyli swoje siły, aby stworzyć ten pełen pozytywnej energii, ciepły, praktyczny i wyjątkowo przystępny przewodnik po terapii poznawczo-behawioralnej (CBT). Ta pozbawiona medycznego żargonu, lekka, pełna mądrych i wartościowych ćwiczeń książka to doskonałe źródło informacji dla osób, które nie tylko pragną poradzić sobie z lękiem, depresją czy niepokojem, ale również stawiają na rozwój osobisty.

70 prostych i praktycznych ćwiczeń CBT

Ćwiczenia zawarte w tej książce pomogą ci zidentyfikować negatywne myśli i problematyczne zachowania oraz przekształcić je w bardziej dopasowane i produktywne. Znajdziesz tu aż 70 prostych technik i ćwiczeń, które pomogą ci znaleźć równowagę w konkretnych aspektach życia. Każdy rozdział omawia inny powszechny problem. Odkryjesz tu ćwiczenia, które zwiększają poczucie własnej wartości i samoakceptację. Umacniają relacje, są sposobem na stres, lęk i złość. Pomagają radzić sobie z poczuciem winy i wstydu, a także ciągłymi zachciankami (również dotyczącymi jedzenia).

Azymut

 • Autor: 

  Sarah Fader, Simon A. Rego

 • Format: 

 • Ilość stron: 

  232

 • ISBN: 

  9788382726596

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2023

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...