Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7649-204-9
Autor: Saint Germain
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788376492049
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Afirmacje Złotej Księgi

   Umysł człowieka jest potężnym i niesamowitym narzędziem. Właściwie wykorzystany daje możliwość kreowania praktycznie wszystkiego, co tylko chcemy osiągnąć.
   W zasadzie wszystko, co przejawia się w życiu, jest kreacją umysłu. Z tejże to przyczyny ważne jest, aby umysł pozostawał czysty i miał właściwy pogląd na świat.
   Mistrzowie twórczego życia twierdzą, że wszystko, czego pragniemy, możemy sami wykreować. Wystarczy poświęcić trochę czasu — jakie to proste — włożyć nieco wysiłku w opracowanie odpowiedniej afirmacji i stwarzamy nową rzeczywistość, zgodną z pragnieniami i dążeniami.
  Prawidłowo rozumiana kreacja wymaga jednak trzech podstawowych rzeczy:

 • idei;
 • słowa;
 • czynu.

   Najprościej rzecz ujmując idea jest pomysłem, pragnieniem, wyraźnym i jednoznacznym określeniem, czego tak naprawdę chcemy.
  Kiedy już z całą pewnością wiemy, co jest nam tu i teraz najbardziej potrzebne, napełniamy ideę magiczną mocą słowa. Ono bowiem zasili pomysł energią, gdyż zwerbalizowanie określonych dążeń w gruncie rzeczy nie jest niczym innym, jak wypełnieniem dążeń potencjałem, który sprawi, że zmaterializują się one w rzeczywistości.
  Moc słowa jest dostrzegalna na każdym kroku. Podstawą jest oczywiście pozytywne myślenie, bowiem to nasze myśli kreują otaczający nas świat. Jeśli stale powtarzamy, że mamy pecha i nic się nie udaje, to faktycznie na każdym kroku ponosimy fiasko.
   Jednak ci, którzy idą do urzędu załatwić bardzo trudną sprawę i z uśmiechem twierdzą: Załatwię na pewno!, stawiają na swoim. Siłę wypowiadanych myśli widać też bardzo wyraźnie w sytuacjach, które ktoś na przykład wykrakał.
  Nie zawsze wiąże się to z umiejętnością przewidywania. Nierzadko owa przykra sytuacja jest spowodowana właśnie wykreowaniem jej poprzez ciągłe powtarzanie, że to na pewno się wydarzy.
  Skoro zatem możemy wykrakać sobie przykrości, to staje się oczywiste, że można sobie wymruczeć pożądane, dobre sytuacje.
  Planowe tworzenie pomyślnych zdarzeń za pomocą słowa nazywamy afirmowaniem, a specjalnie ułożone krótkie teksty to afirmacje. Tworzenie afirmacji może, z jednej strony, okazać się bardzo przyjemną i twórczą zabawą, z drugiej wszakże wymaga przestrzegania kilku bardzo ważnych reguł.
  Zanim jednak przedstawimy podstawowe zasady tworzenia afirmacji pomówmy o człowieku i jego trzech jaźniach. Jest to istotne, ponieważ bez zrozumienia czym są te jaźnie i jak one funkcjonują nie będziemy w stanie skutecznie afirmować.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Saint Germain

 • Liczba stron: 

  160

 • Wymiary: 

  110x175

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7649-204-9

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...