Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7746-054-2
Autor: Alejandro Junger
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Laurum

Wprowadzenie do książki

Clean

Przełomowy program, dzięki któremu twoje ciało odzyska naturalną zdolność do samouzdrawiania

   Clean to narzędzie, z którego może skorzystać każdy, kto chce odzyskać siły, równowagę lub zdrowie. Program powstał z myślą o zapracowanych ludziach, dlatego obejmuje prosty i praktyczny plan detoksykacji, który nie wymaga rezygnacji z normalnego życia, ponieważ łatwo wpisuje się w codzienny schemat zajęć. Różni się od innych planów detoksykacji, które zyskują popularność wśród ludzi ze szczególną troską myślących o swojej urodzie i w kręgach zwolenników alternatywnych metod leczenia - w szczególności chodzi tu o plany opierające się na spożywaniu dużych ilości soków i głodówkach, a także o łagodniejsze diety na bazie produktów nieprzetworzonych. Na podstawie bogatych doświadczeń klinicznych i osobistych stwierdziłem, że tego typu rozwiązania wymagają zbyt dużych nakładów czasu, energii i uwagi, by mogły znaleźć szerokie zastosowanie. Nadają się one przede wszystkim dla osób, które mają wielomiesięczne lub wręcz wieloletnie doświadczenie w oczyszczaniu organizmu poprzez dietę, a najłatwiej jest je stosować w okresie wolnym od pracy i innych zajęć. Trzeba też pamiętać, że tego typu wymagające programy bywają niekiedy niebezpieczne. Usuwanie nagromadzonych z czasem zbędnych produktów przemiany materii bez jednoczesnego dostarczania organizmowi niezbędnych składników odżywczych może doprowadzić do wzrostu poziomu zanieczyszczenia, organizmu, zamiast do jego spadku. Intensywny program detoksykacyjny może doprowadzić do wyczerpania organizmu, a nawet narazić nas na niebezpieczeństwo.
   Powstawaniu programu Clean przyświecały dwie zasady: bezpieczeństwa i efektywności. Opisywana metoda opiera się na aktualnej wiedzy naukowej na temat funkcjonowania naszych organów, hormonów i enzymów. U jej podstaw leżą jednak bardzo proste i łatwe do zrozumienia założenia:
Toksyny i stres utrudniają normalne funkcjonowanie organizmu i ograniczają jego zdolność do samoistnego powrotu do zdrowia.
   Współczesne nawyki żywieniowe i styl życia skutkują zanieczyszczeniem organizmu. Nie dostarczamy organizmowi składników odżywczych niezbędnych do funkcjonowania na optymalnym poziomie.
    Eliminacja czynników blokujących i uzupełnienie braków umożliwiają organizmowi powrót do zdrowia. Odzyskujemy energię i zaczynamy wyglądać oraz czuć się dobrze.
   Program Clean dzieli się na trzy tygodniowe plany, a jego wstępna faza zakłada stosowanie diety eliminacyjnej w ramach przygotowania do oczyszczania. Ostatecznie z pewnością uda ci się zrealizować cały trzytygodniowy program oczyszczania. Tylko od ciebie zależy, czy zdecydujesz się zastosować całość programu od razu, czy też będziesz dochodzić do trzech tygodni stopniowo, z czasem wydłużając czas trwania zobowiązania (w większości przypadków zalecam stosowanie tej metody raz do roku). Pamiętaj, że każde z działań programu Clean ma pozytywny wpływ na twój organizm i że z czasem efekty twoich wysiłków w zakresie oczyszczania będą się kumulować.

Etapy programu

  Jednotygodniowe oczyszczanie. Przez pierwsze trzy do pięciu dni trwania programu będziesz obserwować, jak twój organizm broni się przed zmianą głęboko zakorzenionych nawyków żywieniowych - nawet tych, o których wiesz, że są szkodliwe, i których chcesz się pozbyć. Gorąco zachęcam do ukończenia przynajmniej pierwszego tygodnia programu. Po tym okresie doświadczysz przypływu pozytywnej energii i niezwykłej jasności umysłu. Wszystko dlatego, że toksyny zostaną uwolnione z tkanek, w których się dotychczas gromadziły, a w najbliższym czasie zostaną poddane neutralizacji i wydalone.
   Tydzień to dość czasu, żeby twój organizm mógł skorzystać z nowych warunków, które dla niego stworzysz. Program Clean zapewnia organizmowi optymalną możliwość pełnego wykorzystania niesamowitych zdolności regeneracyjnych, naprawczych i uzdrowicielskich. Zyskasz również okazję do refleksji nad jednym z zaburzeń, które przyczyniają się do występowania otyłości u Amerykanów, a mianowicie nad głodem. Bardzo często mówimy: „Jestem głodny", tymczasem mało kto tak naprawdę wie, co to jest głód. Uczucie, które zwykliśmy nazywać głodem, może w istocie sygnalizować zupełnie coś innego. W trakcie programu Clean nauczysz się wreszcie poprawnie odczytywać i definiować to uczucie. W skład programu Clean wchodzi metoda, która doskonale sprawdza się w tym obszarze.
  Co jednak najważniejsze, jest wysoce prawdopodobne, że po zakończeniu pierwszego tygodnia poczujesz znaczący przypływ motywacji i zechcesz kontynuować wysiłek w zakresie oczyszczania. Często największe sukcesy odnoszę właśnie w pracy z pacjentami, którzy początkowo podchodzą do mojej metody sceptycznie i dają mi zaledwie parę dni na dowiedzenie jej skuteczności w praktyce.
   Dwutygodniowe oczyszczanie. Jeżeli nie straciłeś zapału, nie przerywaj programu. Postaw sobie za cel kontynuowanie go i ukończenie drugiego tygodnia. Kolejny etap przyniesie ci jeszcze większe korzyści, ponieważ poszczególne systemy twojego ciała, dotąd przyblokowane i spowalniane, ponownie wrócą do stanu optymalnego. Jednocześnie systemy funkcjonujące w trybie alarmowym, zapewniające ci przetrwanie w obliczu zalewu toksyn z otoczenia, mogą nieco zwolnić i uspokoić się. Zaczynają też ustępować długofalowe „powierzchniowe" objawy zaburzenia równowagi, takie jak kłopoty z cerą czy utrzymaniem wagi ciała, alergie czy problemy ze strony układu pokarmowego.
   Trzytygodniowe oczyszczanie. Z chwilą zakończenia trzeciego tygodnia programu będziesz wiedzieć, że można spowolnić proces starzenia się, a nawet odwrócić niektóre jego efekty. Wiesz już teraz, jaki poziom witalności, radości i optymizmu należy uznać za właściwy dla twojego wieku fizycznego (nie mylić z wiekiem chronologicznym). Ludzie realizujący program Clean aż do samego końca przechodzą często wprost niesamowitą przemianę. W końcu udaje im się zrzucić zbędne kilogramy, których od dawna nie mogli się pozbyć. Ich cera staje się jędrniejsza i pełna blasku. Blask pojawia się również w białkach oczu, które nagle zdają się jeszcze bielsze. Z ich deklaracji wynika, że lepiej im się śpi i mają więcej energii w ciągu dnia. Pacjenci w końcu pozbywają się licznych dolegliwości, z którymi zmagali się od lat — od zapaść począwszy, poprzez infekcje zatok, a na bólach stawów skończywszy. Stany chorobowe uznawane za przewlekłe i leczone farmakologicznie ulegają złagodzeniu lub wręcz całkowicie ustępują. Wykorzystując zdolność własnego organizmu do samodzielnego powrotu do stanu równowagi, możesz pozbyć się problemów, które kiedyś uważałeś za wyrok na całe życie - począwszy od nadciśnienia, a na podwyższonym poziomie cholesterolu skończywszy.
   Poprawa kondycji fizycznej może mieć pozytywny wpływ również na stan twojej psyche i poziom twoich emocji. Wraz z poprawą stanu organizmu poprawia się nastrój, powraca również wrażenie jasności umysłu. Po zakończeniu programu znaczna, część ludzi stwierdza, że nie odczuwają już wielu spośród dawnych pokus, nie czują potrzeby sięgania po kiepskiej jakości jedzenie i napoje o wysokiej zawartości kofeiny. Udaje im się odzyskać zdrowe nastawienie do kwestii jedzenia. Większość wspomina również o zdecydowanej poprawie jakości wykonywanej pracy i podtrzymywanych relacji, co kojarzy im się z podwyższonym stanem samoświadomości. Poza sferą czysto fizyczną zakończenie trzyetapowego programu Clean przypomina nieco czyszczenie zabrudzonych okularów - dzięki temu działaniu świat znowu staje się wyrazisty.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Alejandro Junger

 • Tytuł oryginału: 

  Clean The Revolutionary Program to Restore the Body's Natural Ability to Heal Itself

 • Liczba stron: 

  296

 • Wymiary: 

  140x215

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7746-054-2

 • Tłumacz: 

  Magda Witkowska

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...