Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60170-72-4
Autor: Anna Kłosińska, Dariusz Klarecki
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Purana

Wprowadzenie do książki

Gdy bolą stawy

Jak sobie pomóc gdy nic już nie pomaga

Choroby reumatyczne pustoszą nasz organizm. Lekarze przepisują pacjentom sterydy, antybiotyki i środki przeciwzapalne. Jednakże leczenie często nie przynosi pożądanych rezultatów, lecz tylko przysparza nowych chorób, będących skutkami ubocznymi stosowania leków przeciwreumatycznych. Zdesperowani i cierpiący poszukujemy więc nowych sposobów walki z tą chorobą i chorobami jej towarzyszącymi.

Takie właśnie sposoby przedstawiliśmy w tej książce, a są to między innymi leczenie uzdrowiskowe (balneoterapia: kąpiele siarczkowe i okłady borowinowe), detoksykacja (oczyszczanie) organizmu oraz radykalna zmiana sposobu odżywiania. Zamieszczone tu przepisy pomogą więc czytelnikom skomponować codzienne menu i przekonać się, że zdrowe potrawy mogą być również bardzo smaczne.

Opisaliśmy też historie osób, którym udało się wygrać z chorobą albo przynajmniej złagodzić jej skutki. Te pozytywne przykłady napawają optymizmem i dają nadzieję, że nam też ta walka się powiedzie.

Anna Kłosińska autorka i realizatorka programów z zakresu edukacji zdrowotnej i żywieniowej. Dyplomowany fizjolog żywienia, dietetyk, pedagog i terapeuta. Zajmuje się m.in. diagnostyką w zakresie badania alergii i nietolerancji pokarmowych oraz profilaktyką zdrowotną. Autorka książek m.in. Zdrowa kuchnia dla dzieci, Dobra dieta dla małych i dużych dzieci, Przepisy dla Tosi i Franka.

Dariusz Klarecki lekarz specjalizujący się w dziedzinach związanych z leczeniem sanatoryjnym. Obecnie pracuje w sanatoriach „Rafał” i „Zbyszko” oraz Hotelu Słoneczny Zdrój w Busku Zdrój. Jest członkiem Rady Naukowej BMS i Krajowym Konsultantem Biomechanicznej Stymulacji (BMS). Kocha ludzi i to co robi.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Anna Kłosińska, Dariusz Klarecki

 • Liczba stron: 

  180

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-60170-72-4

 • Rok wydania: 

  2017

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...