Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8132-239-3
Autor: Justyna Mizera
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788381322393
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Zwierciadło

Pokonaj zespół metaboliczny autorstwa Justyny Mizery to książka, w której znajdziesz pełne spektrum informacji na temat tego podstępnego schorzenia, 170 autorskich przepisów na zdrowe i smaczne dania, ułożone w przykładowe zestawy żywieniowe dla różnych typów schorzeń.

   Choroby dietozależne dotyczą już jednej trzeciej polskiego społeczeństwa, a zapadalność na nie ciągle rośnie. Każdego dnia planujemy swoje obowiązki, skupiamy się na samorozwoju, przyjemnościach, spędzamy czas z rodziną czy przyjaciółmi, a rzadko poświęcamy uwagę na planowanie żywienia. Nasz organizm potrafi funkcjonować nawet w ekstremalnych warunkach, jednak nie możemy nadużywać jego możliwości adaptacyjnych bez odpowiedniego wsparcia. Co to znaczy? Otóż nasze ciało jest narażone na ataki wirusów, bakterii, patogenów, ale też efekty stresu czy nadmiernego wysiłku każdego dnia. Oczywiście posiadamy mnóstwo znakomitych narzędzi obronnych, jednak ich skuteczność słabnie, jeśli nie mają właściwego wsparcia. Tym wsparciem jest odpowiednie odżywianie; nie jedzenie, ale odżywianie właśnie poszczególnych komórek organizmu, dzięki czemu będą one sobie radziły z odpieraniem wszelkich ataków. Jeśli skupiamy się tylko na jedzeniu, by zaspokoić głód, to może się okazać, że organizm jest niedożywiony, bo nie otrzymuje niezbędnych składników, przez co staje się słabszy i bardziej podatny na stany chorobowe.

  Zespół metaboliczny to grupa chorób dietozależnych, co oznacza, że fundujemy je sobie na własne życzenie przede wszystkim przez nieodpowiednie odżywianie i brak ruchu. Dobór składników odżywczych, odpowiednie komponowanie nie tylko zdrowych, ale i smacznych posiłków to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia, a także wyglądu i witalności. W przypadku wielu chorób - odpowiednio wcześnie zdiagnozowanych - dobrze zaplanowane żywienie może całkowicie zlikwidować stany zapalne czy objawy bez konieczności stosowania metod farmakologicznych.

   Zachęcam do monitorowania stanu zdrowia i racjonalnego odżywiania, bo nasz organizm to nasz jedyny prawdziwy dom, więc warto zadbać, by panowały w nim porządek, harmonia i pozytywna aura, bo w takich warunkach mieszka się najlepiej, długo i szczęśliwie.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Justyna Mizera

 • Liczba stron: 

  312

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-8132-239-3

 • Rok wydania: 

  2021

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...