Wczytuję dane...
KOD: 83-7377-187-5
Autor: Jarosław Ziółkowski
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Szczęście jest w nas

   Wyobraźcie sobie, iż wszystko, dosłownie wszystko jest falą powstającą w gruncie rzeczy z wszelkich przeciwieństw, które są napędem każdego przejawu rzeczywistości, życia we wszechświe-cie, że z drugiej strony jesteśmy jednostkami przemierzającymi olbrzymie oceany fal elektromagnetycznych. Im większe przeciwności losu, niespodziewane obroty zdarzeń, tym więcej drgań w przestrzeni, większe ich natężenie. I to właśnie wśród tak ogromnych fal jesteśmy w stanie jeszcze dalej „popłynąć”. Wszelkie przeciwieństwa, jak dobro i zło, radość i ból, sukces i porażka są napędem naszego życia, są istotą tej rzeczywistości. Tak naprawdę jedno bez drugiego nie może istnieć, tak jak kobieta bez mężczyzny i odwrotnie. Właściwie nie ma nic absolutnie ani dobrego, ani złego. To kwestia podejścia do życia, swojego nastawienia, własnych przekonań. Wszelkie zdarzenia nad i pod falą możemy przeżywać z wielką radością, zrozumieniem.    Gdy wpadniemy w ogromny wir przestworza i będzie nam się wydawało, że to już koniec, wówczas możemy nagle sobie uświadomić, iż tak naprawdę może to być początek szczęścia, radości. W gruncie rzeczy każde niepowodzenie, to brama prowadząca tunelem czasoprzestrzennym ku znacznie większym możliwościom.

   Czym jest otaczająca nas rzeczywistość? Te wszelkie zdarzenia, które przetaczają się przez nasze życie? Osoby, które spotykamy, miejsca, w których przebywamy? Czymże to wszystko jest? Czy to ma jakiś sens? Czy istnieje sprawiedliwość i sens życia? Tak, czy nie? Może nam się wydawać, że nie decydujemy o tym, co się zdarza i że otoczenie, w którym wciąż próbujemy coś robić, ma decydujący wpływ na to, co było i będzie. Ale czy tak jest? Przypatrzmy się temu uważnie, bo może się okazać, że to my jesteśmy kreatorami rzeczywistości, wszelkich zdarzeń, radości, smutku, sukcesu, ale również porażki.
   Wszelkie psychiczne cierpienie, ból - wynikają z naszego nastawienia, z naszego sposobu myślenia. Czy to jest przypadek, że jednej osobie coś się wciąż udaje, a innej nie? Czy to przypadek?
...Nie!...
   To my decydujemy o tym, czy się cieszymy z życia, czy nie. To my mamy wpływ na poczucie satysfakcji, zadowolenia z tego, co nam się zdarza i z tego, co robimy. To my decydujemy, czy jest nam dobrze, czy źle, przyjemnie, czy nie.
   O tym właśnie jest ta książka. Chcę pokazać, dlaczego tak jest i z czego to wynika. Postaram się przedstawić swoje spostrzeżenia dotyczące natury otaczającej nas rzeczywistości, praw w niej występujących. Myślę, że warto wgłębić się w istotę rzeczywistości, gdyż wtedy możemy doznać wewnętrznego przeobrażenia.
   Możemy wtedy nagłe zauważyć, że wszystko jest dziełem każdego naszego działania zarówno w myślach, jak i w czynach, że tak naprawdę my decydujemy o szczęściu w swoim życiu. Dlatego bardzo zachęcam wszystkich czytelników do zgłębienia treści niniejszej publikacji.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Jarosław Ziółkowski

 • Liczba stron: 

  144

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-7377-187-5

 • Rok wydania: 

  2005

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...