Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60170-36-6
Autor: Steve Meyerowitz
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Purana

Wprowadzenie do książki

Trawy zbóż. Najcenniejszy lek natury

    Charles F. Schnabel zaczął jeść trawę w 1930 roku. Zapoczątkował ideę spożywania jej przez ludzi. Poświęcił całe życie zgłębianiu wiedzy na temat odżywczych i zdrowotnych właściwości tej rośliny. Propagował też stosowanie jej jako głównej paszy dla zwierząt hodowlanych, a także zachęcał amerykańskich rolników do uprawy traw zbóż ze względu na jej opłacalność i walory ekologiczne. Pragnął, by trawa stała się suplementem amerykańskiej diety. Na podstawie badań na zwierzętach i analiz laboratoryjnych ustalił, że ma ona doskonałe właściwości odżywcze, buduje krew, wzmacnia układ odpornościowy. Stworzył wizję bogatej w trawę Ameryki wysyłającej tę zieloną żywność do różnych miejsc na świecie, by nakarmić głodnych. Jest zapomnianym bohaterem. W tej książce wspominamy o nim, by pokazać, jak bliski był uczynienia trawy domowym źródłem pożywienia. Niewielu ludzi zdaje sobie dziś sprawę z tego, że w latach 40. XX wieku konsumenci w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie mogli kupować puszki z trawą w lokalnych aptekach. Historie o spożywaniu trawy przez ludzi opublikowano między innymi w czasopismach Newsweek, Business Week i Time.    Dopiero dziś trawa zdobyła poziom popularności, o jaki walczył Charles Schnabel i jaki udało mu się uzyskać sześćdziesiąt lat temu. Niniejsza książka jest dedykowana niezłomnemu dr. Charlesowi F. Schnablowi, który całe życie starał się uświadamiać ludziom korzyści płynące z włączenia do diety odżywczej trawy. Oby jego marzenia się spełniły.

Czym są trawy zbóż?
   Trawy zbóż stosowane są jako lek ziołowy ze względu na ich terapeutyczne i odżywcze właściwości. Dostępne są w postaci świeżego lub sproszkowanego soku, suchego koncentratu, ekstraktu, proszku z liści lub tabletek. W książce tej jest mowa głównie o trawie pszenicznej, gdyż jest najpopularniejsza, lecz z ziarna jęczmienia, owsa i pszenicy Kamut wyrasta trawa o takich samych walorach leczniczych. Zob. Historia i kultura, Duchowe i religijne korzenie trawy, Pionierzy, Składniki odżywcze, Leczenie trawą, Prawdziwe historie prawdziwych ludzi.

Jakie właściwości ma trawa?
   Trawa ma szerokie zastosowanie. Jej trzy najważniejsze właściwości to: oczyszczanie krwi, oczyszczanie wątroby i oczyszczanie jelita grubego. Jako pokarm jest bardzo pożywna i regenerująca, gdyż zawiera tak wiele składników odżywczych, że wystarczy tylko ją stosować jako pokarm, by utrzymać organizm przy życiu. Ten odżywczy cud jest najwyraźniej widoczny w przypadku zwierząt. Badania naukowe wykazały, że duże i małe zwierzęta pastwiskowe, odżywiając się trawami, nie tylko żyją, ale i są zdrowe. Zob. Duchowe i religijne korzenie trawy, Składniki odżywcze, Badania, Leczenie trawą, Prawdziwe historie prawdziwych ludzi,

W jakiej postaci należy spożywać trawę?
   W celach leczniczych należy wypijać 170-280 mililitrów świeżego soku dziennie lub proporcjonalnie tyle samo napoju z proszku. Możliwe jest też wprowadzanie soków do organizmu za pomocą lewatyw lub implantów. Jako suplement diety oraz w celu zapobiegania chorobom zaleca się napoje z proszku lub tabletki. Zob. Leczenie trawą, Prawdziwe historie prawdziwych ludzi, Wyciskanie soków.

Skąd wziąć takie produkty?
   Można je kupić w sklepach ze zdrową żywnością, w specjalnych barach ze świeżymi sokami, bezpośrednio u producenta (dot. USA i niektórych krajów Europy - przyp. tłum.) lub zamówić przez Internet. Zob. Pionierzy, Firmy, Ośrodki leczenia trawą.

Dlaczego warto sięgnąć po ten naturalny lek?
   Zielona trawa zyskała popularność, gdy wiele nieuleczalnie chorych osób, u których zawiodły już wszelkie konwencjonalne metody leczenia, zdecydowało się na terapię opartą na zielonej trawie. Warto jednak ją stosować w celach profilaktycznych, aby zachować zdrowie. Zob. Składniki odżywcze, Leczenie trawą, Prawdziwe historie prawdziwych ludzi.

Jak zacząć?
   Jak już wspomniano, można uprawiać ją w domu, kupować u rolnika lub w sklepie ze zdrową żywnością, pić sok z trawy w specjalnym barze lub kupić butelkowane tabletki i proszki. Jeśli jednak masz kłopoty ze zdrowiem, należy zapisać się na terapię w ośrodku, gdzie stosuje się leczenie zielonymi trawami zbóż. Alternatywnie można też opracować domowy program zdrowotny zgodnie z zaleceniami zawartymi w tej książce pod nadzorem lekarza specjalisty. Zob. Ośrodki leczenia trawą, Uprawiaj własną trawę, Wyciskanie soków, Firmy,

Dlaczego mam w to wierzyć?
   Wiele badań naukowych potwierdza lecznicze i odżywcze walory traw. Większość danych na temat ich terapeutycznej skuteczności opartych jest na dowodach klinicznych i wywiadach z osobami stosującymi leczenie trawą. Zob. Historia i kultura, Duchowe i religijne korzenie trawy, Składniki odżywcze, Badania, Prawdziwe historie prawdziwych ludzi, Naukowe opinie o trawie.

Co oznaczają terminy zielone zboża (wheatgrass) i trawy zbóż (wheatgrass)?
   Termin „zielone zboża” odnosi się w niniejszej książce do różnych traw zbóż, takich jak jęczmień, owies i żyto, rosnących na polach. Natomiast określenie „trawy zbóż” dotyczy traw uprawianych w domu na tackach oraz produktów z nich pozyskiwanych, takich jak soki, które wykorzystuje się w celach odżywczych, leczniczych i profilaktycznych.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Steve Meyerowitz

 • Tytuł oryginału: 

  Wheatgrass Nature's Finest Medicine: The Complete Guide to Using Grasses to Revitalize Your Health

 • Liczba stron: 

  227

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-60170-36-6

 • Tłumacz: 

  Iwona Szuwalska

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...