Uzdrawiająca Moc Umysłu
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7191-963-3
Autor: Rolf Alexander
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Uzdrawiająca moc umysłu

   Stwierdziłem, że w organizmie człowieka rzeczywiście istnieje kluczowy faktor regulacyjny - ośrodek witalny lub dusza, która jest i źródłem i regulatorem wszystkich mentalnych i fizycznych funkcji ciała. Faktor ten przez całe życie organizmu posiada wiedzę doskonałą; jego praca zostaje zakłócona tylko wtedy, gdy nie pozwala mu się chronić siebie przed bakteriami pochodzącymi z zewnątrz lub naprawiać uszkodzone czy strudzone organy i tkanki.
  Pierwszym z tych dwóch czynników jest odżywianie. Pomimo doskonałości wiedzy tej „duszy”, organizm musi mieć w sobie zapas wszystkich podstawowych materiałów, aby produkować setki niezbędnych mu produktów. W społeczeństwie zachodnim niemal bez przerwy w pożywieniu występuje brak jakichś składników odżywczych czy witamin.
    Drugim i najważniejszym czynnikiem są emocje, czyli psychika. Wszystkie reakcje mentalne, jeśli powtarzać je wystarczająco często, zaczynająbyć automatyczne, a każda reakcja emocjonalna, łagodna czy gwałtowna, natychmiast odbija się na każdej tkance, komórce czy funkcji organizmu. Dlatego nasz stosunek do życia jako całości określa rodzaj reakcji psychicznych, których się uczymy, reakcji na niezliczone doświadczenia w życiu, a reakcje te wywierają natychmiastowy wpływ na każdą tkankę i komórkę w naszym ciele. Brak równowagi emocjonalnej staje się stanem automatycznym i chronicznym, a nasza wewnętrzna doskonała „dusza” trwa w stanie ciągłej gotowości, a więc nie może zajmować się swą codzienną pracą, czyli asymilacją, eliminacją, naprawami i obroną. U szczura laboratoryjnego można wywołać ogromną ilość chorób zabierając z jego diety jedną lub więcej witamin; ogromną ilość chorób można wywołać utrzymując zwierzę w stanie ciągłego napięcia czy strachu; połączmy oba te czynniki, a otrzymamy wynik zabójczy.
   Z tych odkryć wyłoniło się „A”Reactivation Treatment, w którym obecna książka gra rolę niepoślednią. Dzięki systematycznym studiom i stosowaniu zasad przedstawionych w dalszej części książki, owo psychiczne podłoże, czasami nazywane umysłem podświadomym, można z powrotem nauczyć nowego, prawdziwego spojrzenia na życie. To z kolei, wywoła logiczne, harmonijne reakcje tak niezbędne dla emocjonalnej równowagi, uwalniając w ten sposób „duszę” ze stanu ciągłej gotowości i umożliwiając jej zajęcie się swymi sprawami, czyli naprawą ciała.
   Jest to praca, którą jedynie ty sam możesz wykonać, a efektywnych substytutów tego osobistego wysiłku po prostu nie ma. Zadanie ponownego uczenia się nie jest łatwe; nic co warte zachodu nie jest łatwe, lecz jeśli chcesz znów cieszyć się doskonałym zdrowiem i szczęściem, i uważasz, że jest to warte wysiłku, bez trudności poświęcisz temu zadaniu kilka minut dziennie, bo tyle właśnie nam potrzeba.
    Całe życie człowieka jest niczym innym, jak tylko procesem zbierania nowych doświadczeń i przetwarzania ich w racjonalny wzorzec. Proces reedukacji wspomniany wyżej, musi zachodzić w pewnym ściśle określonym porządku, od dołu ku górze. Rozdziały tej książki zostały ułożone właśnie w takim porządku, a ty powinieneś opanować każdy z nich w ich logicznej ciągłości.
   Czynnik odżywczy musimy pozostawić najbliższemu ci specjaliście od żywienia, a jeśli nie masz takiej możliwości, najlepszym wyjściem będzie twój lekarz. Zdiagno-zowanie niedostatków żywieniowych jest sprawą nadzwyczaj trudną; może tego dokonać jedynie ktoś posiadający odpowiednie przeszkolenie i długie doświadczenie. Długi brak w diecie pewnych witamin powoduje czasami utratę zdolności do asymilowania tych witamin, należy więc dostarczać je w skoncentrowanych dawkach domięśniowych, dlatego też pewnych rad po prostu nie można umieścić w formie książki.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Rolf Alexander

 • Tytuł oryginału: 

  The Healing Power of Mind

 • Liczba stron: 

  168

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7191-963-3

 • Tłumacz: 

  Dorota Konieczka

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...