Wczytuję dane...
KOD: 978-83-65170-10-1
Autor: Kate Rheaume Bleue
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Illuminatio

Wprowadzenie do książki

Witamina K2 i paradoks wapnia

  Witamina K2 jest kluczem do przywrócenia wapnia na jego miejsce jako remedium na tę wapniową zagadkę. Książka ta powie ci szczegółowo, jak to zrobić.

  W obliczu dowodów na to, że wapń niebezpiecznie kumuluje się w naczyniach krwionośnych, zaś naszym kościom bardzo tego minerału brakuje, porada, by „odstawić suplementy wapnia” nie bierze pod uwagę szerszej perspektywy.
   Witamina K2 kieruje wapń do kości, by wzmocnił ich gęstość mineralną i walczył ze złamaniami, a zarazem zapobiega powstawaniu niebezpiecznych zwapnień w naczyniach krwionośnych, a nawet je usuwa.   Jednocześnie korzystnie oddziałuje na prawie wszystkie główne problemy zdrowotne naszych czasów, w tym cukrzycę, raka, chorobę Alzheimera, niepłodność, próchnicę; korzystnie wpływa także na rozwój dzieci.    Usunięcie paradoksu wapnia to dopiero pierwszy pożytek, jakiwitamina K2 może ci przynieść.
   Istnieje coś więcej niż tylko przypadkowy związek między kruchymi kośćmi a stwardniałymi tętnicami. Na obie choroby wpływa wiele czynników, jednak łączy je jeden wspólny mechanizm: nieprawidłowy metabolizm wapnia spowodowany niedoborem witaminy K2. Problem, który próbujesz rozwiązać, przyjmując suplementy wapnia, wywołuje u ciebie predyspozycję do odkładania się tego pierwiastka w tętnicach. Aby w pełni rozumieć, co jest nie tak w ramach paradoksu wapnia – i jak przywrócić wapń na właściwe mu miejsce – przyjrzyjmy się bliżej zarówno osteoporozie, jak i chorobie wieńcowej. Zrozumienie powiązania istniejącego między tymi dwiema chorobami pomoże nam pojąć ich związek z wieloma innymi powszechnie występującymi dolegliwościami.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Kate Rhéaume-Bleue

 • Tytuł oryginału: 

  Vitamin K2 and the Calcium Paradox: How a Little-Known Vitamin Could Save Your Life

 • Liczba stron: 

  320

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-65170-10-1

 • Tłumacz: 

  Juliusz Poznański

 • Rok wydania: 

  2017

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...