Wyzwolenie. Holistyczne Lekarstwo Na Stres, Depresje I Inne Niepożądane Stany Ducha
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7229-170-7
Autor: Barefood Doctor
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Ravi

Wprowadzenie do książki

Wyzwolenie. Holistyczne lekarstwo na stres, depresje i inne niepożądane stany ducha

   Niniejsza książka opisuje masę blokujących cię stanów umysłu lub innych czynników, z których możesz się wyzwolić. Wybrałem je z nieskończonej mnogości możliwych stanów umysłu jako występujące, podług mojej wiedzy, z największą częstotliwością i na największą skalę - również, ma się rozumieć, w odniesieniu do mnie. Obserwacji tych dokonywałem nieformalnie w ciągu dwudziestu lat uzdrawiania i nauczania innych ludzi, trzydziestu lat uzdrawiania i nauczania siebie samego, a ostatnio w związku z otrzymywaniem każdego dnia średnio trzystu maili z prośbą o radę. Choć zawarta tu lista stanów umysłu w żadnym razie nie jest wyczerpująca, mam nadzieję, że znajdziesz coś odpowiadającego twemu położeniu, gdy poczujesz się na bakier ze sobą lub rzeczywistością (zakładając nieskromnie, że będziesz miał wtedy tę książkę pod ręką).
   Na początku każdego rozdziału będzie pojawiał się tytuł, np. Wyzwolenie z poczucia winy, Wyzwolenie z ciągłego pośpiechu lub -jak w tym rozdziale - Wyzwoleniez niewiedzy,jak korzystać z tej książki z maksymalnym pożytkiem (przypominam na wypadek, gdybyś nie zwrócił uwagi). Następnie, choć struktura poszczególnych rozdziałów może się nieco różnić (w końcu nie jestem automatem i zakładam, że ty też nie), dany blokujący cię czynnik będzie omówiony i zdiagnozowany zgodnie z przesłankami całego melanżu filozoficznych zapatrywań.
   Stosownie do teorii taoistycznej ukazany zostanie związek czynnika blokującego z odpowiednim organem lub organami, a ty otrzymasz wskazówki co do właściwego samo-leczenia. Terapia ta będzie wiązać się z pobudzeniem odpowiedniego punktu przy zastosowaniu akupresury, opukiwania, masażu lub uzdrawiającej energii, obejmując także afirmacje, wizualizacje, uzdrawiające dźwięki, metody oddechowe, a także postawy i ruchy ciała (zaczerpnięte z tai chi). A wszystko po to, by z przyjemnością i humorem stawić czoło samemu sobie, zaakceptować się, uzdrowić i, co najważniejsze, wyzwolić. Jeśli będziesz czytał rozdziały po kolei, zauważysz, że pewne metody powtarzają się, niektóre nawet wiele razy. Nie myśl, że podejrzewam u ciebie amnezje - chodzi mi tylko o to, byś nie musiał niczego uczyć się na pamięć ani poszukiwać w tekście. Chce, by lektura była tak lekka i przyjemna, jak to tylko możliwe.
  Wyjaśnię, dlaczego tyle powtórzeń: otóż, choć w ciągu godziny, nie mówiąc już o całym życiu, możesz doświadczyć nieskończenie wielu stanów umysłu, wszystkie one wynikają z równowagi energetycznej zaledwie w pięciu organach (narządy pełne), sześciu wnętrznościach (narządy puste), jednym mózgu i jednym komplecie genitaliów. Metod wpływu na nie jest tyle, ile jest - biorąc pod uwagę te generalnie zalecane, bezpieczne (pod warunkiem prawidłowego wykonania) i nadające się do przedstawienia w poradniku, choćby takim jak to maleństwo.
   Jednak bądź spokojny - kupując książkę, w której nie każda strona zawiera nową technikę, mimo wszystko nie dałeś się zrobić w balona. Za każdym razem liczą się konkretny zestaw technik, dobrany do „leczenia" danego stanu umysłu, kolejność ich zastosowania oraz intencja, z którą to robisz.
   Powinienem także wspomnieć o włączeniu przeze mnie do „terapii" pewnych wybranych esencji kwiatowych dr. Bacha, choć nie wszystkich. Nie znaczy to, że krople, o których nie wspominam, są gorsze. Wymieniam jednak te, które skutkowały wielokrotnie zarówno w przypadku moim, jak i innych ludzi. Nie pisałem tej książki z zamiarem szczegółowego omawiania praktyki i sztuki użycia esencji Edwarda Bacha. Zadanie to pozostawiam osobom, które lepiej się na tym znają, pragnę jednak oddać mu cześć jako jednemu z najwspanialszych lekarzy ubiegłego milenium.
   Być może zechcesz stosować całą procedurę usuwania danego czynnika blokującego krok po kroku, a być może postanowisz spróbować tylko elementów, które szczególnie ci się spodobają. Ale wypróbuj także te elementy, które ci „nie pasują" - często to właśnie dzięki nim uczymy się najwięcej.
   Pamiętaj: traktuj wszelkie porady z przymrużeniem oka, ale równocześnie nie zamykaj się na możliwe dobrodziejstwa i korzyści. Dotyczy to m.in. horyzontów czasowych, sugerowanych przy różnych technikach — są one dawane jedynie w przybliżeniu. A w jeszcze większym stopniu dotyczy to konkretnych sformułowań afirmacji. Afirmacje to twoje osobiste narzędzie oddziaływania ze środka siebie na świat wewnętrzny i zewnętrzny; często przynoszą najlepsze efekty, gdy sam je ułożysz. Te proponowane przeze mnie mają na celu jedynie ukazanie ci odpowiedniego kierunku, właściwego dla omawianego stanu ducha, i w każdej chwili możesz je zmienić.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Barefood Doctor

 • Tytuł oryginału: 

  Liberation : The Perfect Holistic Antidote to Stress, Depression and Other Unhealthy States of Mind

 • Liczba stron: 

  226

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7229-170-7

 • Tłumacz: 

  Małgorzata Mysiorak

 • Rok wydania: 

  2007

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...