Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7579-672-8
Autor: Nasha Winters, Jess Higgins Kelley
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Wprowadzenie do książki

Zagłodzić raka. Metaboliczne podejście do walki z chorobą nowotworową

   Metaboliczna teoria raka - zaprezentowana w latach 20. ubiegłego stulecia przez Ottona Warburga, który otrzymał za nią Nagrodę Nobla - mówi, że nowotworowe zachowanie komórek jest wywołane uszkodzeniem ich mitochondriów. To wyjaśnienie było dla mnie logiczne, bo z podstaw biologii wiedziałam, iż mitochondria są „fabrykami” komórki, odpowiedzialnymi za wytwarzanie energii (poprzez respirację aerobową) oraz decydującymi o tym, kiedy komórka ma się namnażać, a kiedy obumrzeć. Komórka nowotworowa zachowuje się na odwrót - namnaża się wtedy, gdy nie powinna, a zapomina umrzeć, kiedy trzeba, i pozyskuje energię z glukozy zamiast z tlenu (oddychanie beztlenowe).
    Jeśli uszkodzenia mitochondriów prowadzą do raka, to logicznie byłoby postawić pytanie: „Co sprawia, że mitochondria ulegają uszkodzeniom?”. Odpowiedź brzmi: przyczyn jest mnóstwo.
   Współcześni naukowcy zajmujący się chorobami nowotworowymi często załamują ręce, bo próbując odkryć ich przyczynę, uzyskują sprzeczne rezultaty. Niektórzy badacze udowodnili na przykład, że nowotwór mogą powodować wirusy, tak jak ma to miejsce w przypadku wirusa HPV i raka szyjki macicy. Inni naukowcy dowiedli, iż nowotwory mogą wywoływać bakterie, tak jak dzieje się w przypadku bakterii    Helicobacter pylori i raka żołądka. Kolejni wykazali, że raka powodują toksyny (takie jak nikotyna), promieniowanie (jak choćby w Czarnobylu), a także mutacje genetyczne, urazy i chroniczny stres.
Najważniejszym moim zdaniem aspektem podejścia dietetycznego przedstawionego w Zagłodzić raka jest przekonanie autorek, że każdy człowiek powinien się odżywiać nieco inaczej w zależności od indywidualnych cech fizjologicznych oraz od rodzaju nowotworu. Ich zdaniem nie ma czegoś takiego jak dieta uniwersalna. Widziałam zestaw badań, które dr Nasha zleca każdemu ze swoich pacjentów, i widziałam, jak wyniki tych badań decydują o jej zaleceniach dotyczących tego, co powinna, a czego nie powinna jeść dana osoba, jakie ma przyjmować suplementy i jakie inne zmiany w stylu życia wprowadzić na daną chwilę - z pełną świadomością faktu, że za sześć miesięcy ten człowiek zapewne będzie potrzebował zupełnie innych wytycznych.
    Niektóre terapie żywieniowe, takie jak głodówka, mają charakter przejściowy, inne z kolei mogą sprzyjać organizmowi w dłuższej perspektywie. Autorki książki wychodzą z założenia, z którym się zgadzam, że wszyscy różnimy się od siebie i dlatego najważniejsze jest postrzeganie swoich objawów oraz wyników badań jako posłańców, którzy próbują ci przekazać, gdzie i jak doszło do zaburzeń równowagi.
    Gdy już będziesz wiedział, że do takich zaburzeń doszło, ta publikacja dostarczy ci narzędzi potrzebnych do odzyskania zdrowia. Po lekturze będziesz bogatszy o listę cennych, potencjalnych zmian w stylu życia, od smakowitych przepisów po zalecenia dotyczące konkretnych ćwiczeń fizycznych i sposobów łagodzenia stresu. Moim zdaniem to dobre podejście, bo jedną z największych bolączek konwencjonalnych terapii nowotworowych jest odebranie pacjentowi wszelkiej mocy sprawczej.
    Autorki zachęcają cię do wejścia w należącą ci się rolę głównego opiekuna swojego ogrodu (czyli systemu ciało-umysł-dusza) i do zadawania głębszych pytań. Czy karmisz swój organizm odpowiednią na dany czas leczniczą żywnością? Czy masz pewne objawy emocjonalne lub fizjologiczne, które usiłują ci coś powiedzieć? Jakie zmiany możesz wprowadzić, aby złagodzić odczuwany stres i być szczęśliwszym? Jakich zmian możesz dokonać, aby odzyskać pełną równowagę organizmu?
    Odpowiedzi na te pytania kryją się w wyjątkowym, metabolicznym podejściu do leczenia raka... i w tej wspaniałej książce. Przygotuj się na wyprawę w świat prawdziwie spersonalizowanej medycyny - tak powinna wyglądać przyszłość opieki zdrowotnej.
DR KELLY TURNER

Zagłodzić raka wyjaśnia, dlaczego medycyna nie znalazła uniwersalnego lekarstwa na nowotwory. Dzięki lekturze tej ważnej książki przekonasz się, że rak jest chorobą środowiskową, metaboliczną, będącą skutkiem kumulacji wielu drobnych przyczyn. Dowiesz się też, co możesz zrobić, aby jej zapobiec, a nawet cofnąć jej postępy. Przejęcie kontroli nad otoczeniem i jedzeniem da ci jednocześnie kontrolę nad rakiem! Twoje nastawienie do cukru zmieni się raz na zawsze. - DAVE ASPREY, autor bestsellerów „New York Timesa” i pomysłodawca „kuloodpornej kawy”

Zagłodzić raka to skarbnica szczegółowych informacji o zapobieganiu nowotworom, kontrolowaniu ich i leczeniu. Jakże miło dla odmiany zapoznać się ze zbiorem wnikliwych, uporządkowanych i gruntownych rozważań traktujących zdrowie człowieka jako całość, a nie skupiających się na zabijaniu komórek rakowych. Książka została napisana w osobistym, kon-wersacyjnym stylu, czerpiącym z dziesięcioleci głębokich, własnych przeżyć, badań i szczerej pasji autorek. Pora powitać nową perełkę w świecie książek na temat nowotworów. - TRAVIS CHRISTOFFERSON, autor książki W poszukiwaniu prawdy o raku

W książce Zagłodzić raka dr Nasha Winters i Jess Higgins Kelley nadają nowe znaczenie powiedzeniu, że wiedza to potęga. Książka jest pełna naukowo udokumentowanych, praktycznych i bardzo cennych informacji, których wielość mogłaby bez trudu przytłoczyć. Obie autorki w bardzo wyważony sposób zadbały jednak o to, by czytelnik nauczył się określania tego, co najistotniejsze, najpierw zajął się najbardziej niepokojącymi sprawami, a potem krok po kroku wprowadzał korzystne zmiany do swojego życia. Ta książka naprawdę może przywrócić ci zdrowie! - PATRICIA DAŁY, autorka książki The Ketogenic Kitchen

Lektura Zagłodzić raka pozwoli ci:

 • ocenić zagrożenie nowotworem,
 • zadać właściwe pytania onkologowi,
 • rozpoznać źródła chorób nowotworowych,
 • poznać 10 charakterystycznych cech raka,
 • zrozumieć, w jaki sposób zaburzenia metabolizmu wywołują nowotwory i jak przebiega metabolizm raka,
 • prowadzić detoksykację organizmu, redukować stany zapalne i stres, aby eliminować fundamentalne przyczyny raka, zamiast próbować zabić wszystkie komórki nowotworowe,
 • nauczyć się tak wspierać organizm, aby uniknąć choroby nowotworowej.

   Zagłodzić raka to rewolucyjna i odważna książka, która rzuca nowe światło na sposoby leczenia nowotworów. Daje także nadzieję wszystkim chorym i ich rodzinom. Chcąc skutecznie walczyć z rakiem, który odżywia się poprzez fermentację, musimy wprowadzić leczniczą dietę wysokotłuszczową oraz gruntownie zmienić styl życia.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Nasha Winters, Jess Higgins Kelley

 • Tytuł oryginału: 

  The Metabolic Approach to Cancer: Integrating Deep Nutrition, the Ketogenic Diet, and Nontoxic Bio-Individualized Therapies

 • Liczba stron: 

  464

 • Wymiary: 

  155x230

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7579-672-8

 • Rok wydania: 

  2018

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...