Zdrowe Oczy Pytania I Odpowiedzi
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7277-451-4
Autor: Barbara Jakimowicz-Klein
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Astrum

Wprowadzenie do książki

Zdrowe oczy Pytania i odpowiedzi

Poetycko mówi się o oczach, że są zwierciadłem duszy i oknem na świat. Za ich pośrednictwem odbieramy blisko 80 procent wszystkich bodźców z otoczenia (resztę przez pozostałe zmysły: smak, węch, słuch i dotyk). Tymczasem coraz więcej młodych ludzi na całym świecie ma kłopoty ze wzrokiem. Często nie wy-starczająjuż okulary czy soczewki kontaktowe i konieczny staje się zabieg chirurgiczny. U ludzi po 40. roku życia pojawia się natomiast zaćma, jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej - trzy najczęstsze przyczyny upośledzenia wzroku.

Dopóki nie sprawiają nam kłopotów, nie poświęcamy oczom zbyt wiele uwagi. Do okulisty idziemy dopiero wtedy, gdy pojawiają się dolegliwości i zaburzenia widzenia. Uświadamiamy sobie wówczas ich nieocenioną wartość.

To, czy będziemy dobrze widzieć aż do późnego wieku, zależy w bardzo dużym stopniu od nas samych. Od tego, w jaki sposób postępujemy z naszym organizmem i czy gotowi jesteśmy uczynić coś dla zachowania pełnej sprawności wzroku. Oczy są o wiele bardziej niż inne organy naszego ciała narażone na bezpośrednie szkodliwe działanie różnych czynników zewnętrznych: kurzu, spalin, promieni ultrafioletowych. Jednocześnie sami często nie obchodzimy się z nimi dobrze. Kondycję oczu pogarsza to, że spędzamy coraz więcej czasu przed monitorem komputera i ekranem telewizora. Nie służy im przebywanie w ogrzewanych i klimatyzowanych pomieszczeniach oraz niewłaściwa dieta. Tymczasem tak niewiele trzeba, by utrzymać oczy w dobrej formie. Jak to zrobić, dowiecie się Państwo z książki Zdrowe oczy. Pytania i odpowiedzi.

W książce, którą oddaję w Państwa ręce, odpowiadam na wiele pytań dotyczących naszych oczu, m.in., w jaki sposób bada się wzrok, jakie są wady wzroku i w jaki sposób się je koryguje, jakie są najczęstsze choroby oczu i jak się je leczy. Podpowiadam również, jak dbać o te „zwierciadła duszy”, by zachowały dobrą formę i jak najdłużej świeciły młodzieńczym blaskiem. Dowiecie się Państwo, jak zapobiegać zmęczeniu i podrażnieniom oczu, co powinno się uwzględniać w diecie, jakie zioła wykorzystać do pielęgnacji oczu. Myślę, że wiele osób zainteresuje też rozdział poświęcony irydologii.

Mam nadzieję, że przedstawione w Zdrowych oczach informacje pomogą Państwu w utrzymaniu oczu w jak najlepszej kondycji i pozwolą zapobiec ich schorzeniom. Życzę dużo zdrowia i dobrego samopoczucia.

Barbara Jakimowicz-Klein

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Barbara Jakimowicz-Klein

 • Liczba stron: 

  180

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7277-451-4

 • Rok wydania: 

  2005

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...