Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61897-84-2
Autor: Stephen Harrod Buhner
EAN: 9788361897842
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Naturalny Testosteron

NATURALNE SPOSOBY PRZYWRACANIA MĘSKIEJ ENERGII

  Zamiarem tej książki jest przede wszystkim pomóc mężczyznom dotkniętym niedoborem androgenów w organizmie i odczuwającym fizyczne lub emocjonalne następstwa tego stanu. Zależało mi również na wprowadzeniu do szerszego obiegu pojęcia fitoandrogenów, czyli substancji pochodzenia roślinnego, podobnych w działaniu do męskich hormonów płciowych. Pojęcie to jest praktycznie nieznane, zarówno lekarzom, jak i pacjentom, mimo zaawansowania i zachęcających wyników badań nad analogicznymi związkami dla kobiet fitoestrogenami.
   Z lektury tej książki skorzystają szczególnie mężczyźni powyżej 40 roku życia, gdyż w praktyce to właśnie oni potrzebują hormonalnej terapii zastępczej. Młodsi natomiast, mogą skorzystać z wybranych porad i receptur, aby wznieść się na szczyt swoich osiągów męskości. Dopiero po wkroczeniu w wiek średni, męski organizm staje się bardziej podatny na wahania produkcji hormonów płciowych i odczuwa ich następstwa, ze swej natury trochę podobne do objawów menopauzy u kobiet. O ile jednak nikt nie kwestionuje zjawiska kobiecej menopauzy, o tyle istnienie analogicznego procesu u mężczyzn budzi zwykle powątpiewanie, lub wręcz ironiczny uśmiech. Trudności przeżywane przez mężczyzn są znacznie rzadziej traktowane poważnie, co automatycznie zmniejsza również szanse na skuteczną pomoc. Istnieją dwie przyczyny takiego stanu rzeczy. Pierwsza z nich ma charakter kulturowy i kryje się w utrwalonym od pokoleń przeświadczeniu o braku potrzeby wspierania męskości. Ale nawet jeśli kiedyś przeświadczenie to było prawdziwe, na pewno przestało takim być w dzisiejszych czasach - a to z powodu drugiej przyczyny, za jaką trzeba uznać zalew naszego środowiska setkami związków chemicznych o działaniu zakłócającym działanie męskich hormonów płciowych. Zmasowany atak tych substancji, na skalę absolutnie nieznaną poprzednim pokoleniom, może dodatkowo nasilać i pogłębiać naturalne zaburzenia równowagi hormonalnej u mężczyzn w średnim wieku.
   Zastosowanie odpowiednich roślin w charakterze pokarmów jak i leków, pozwala często złagodzić wiele problemów trapiących mężczyzn w wieku średnim. Niektóre z roślin zawierają najprawdziwszy testosteron, o cząsteczkach identycznych z produkowanymi w naszym organizmie. Istnieje wiele roślin zawierających różne androgeny i ich odpowiedniki o właściwościach pobudzających (w specyficzny sposób) obfite wydzielanie testosteronu.
   Dla ułatwienia, w każdym z rozdziałów wypunktowałem najważniejsze informacje - nazwy roślin, suplementów diety czy pokarmów wraz z przedziałem dawek - w osobnej ramce, jeszcze zanim zaczynam omawiać je dokładnie. Ponieważ chodzi o receptury na zmianę kondycji fizycznej, ich stosowanie wymaga od Ciebie skrupulatnej samoobserwacji, aby ustalić, co działa na ciebie najlepiej. Ostatecznie ty sam znasz siebie lepiej niż ktokolwiek inny. Ja z mojej strony podaję ogólne wytyczne, ale wybór konkretnego preparatu, dawki i czasu kuracji pozostawiam każdemu z czytelników. Mam nadzieję pomóc im w przeżyciu niełatwego okresu przejściowego, a także zachęcić do dzielenia się zdobytą praktyczną wiedzą na ten temat z innymi, zwłaszcza przedstawicielami młodszego pokolenia. Zawarte tu informacje i opis działania ziół wypróbowałem osobiście, doświadczyłem ich dobroczynnych skutków i żywię nadzieję, że ta lektura pomoże również Tobie.

Szczegóły

 • Autor: 

  Stephen Harrod Buhner

 • Tytuł oryginału: 

  The Natural Testosterone Plan: For Sexual Health and Energy

 • Objętość: 

  216

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  150x230

 • ISBN: 

  978-83-61897-84-2

 • Tłumacz: 

  Joanna Józefowicz-Pacuła

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...