Wczytuję dane...
KOD: 978-83-62185-11-5
Autor: Safi Nidiaye
EAN: 9788362185115
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Hartigrama

Wprowadzenie do książki

Otwórz serce, zamiast łamać sobie głowę

Sekret szczęścia kryje się w Tobie!

   Gdy czyjeś serce się otwiera... wszystko staje się proste i zrozumiałe. Problem, który wydawał się dotąd nie do rozwiązania, przestaje nim być. Niezależnie od tego, czy dotyczy to związków, czy trudności z podjęciem decyzji, przewlekłych rozterek egzystencjalnych czy też uporczywych dolegliwości fizycznych, depresji lub kryzysów życiowych - klucz do wszystkich problemów osobistych i międzyludzkich leży w sercu.    Kto chce go odnaleźć, musi przestać łamać sobie głowę i zacząć otwierać swoje serce. Czasem dzieje się to spontanicznie. Inspirujące spotkanie, wstrząsające zdarzenie, poruszające spojrzenie nieoczekiwanie wznoszą nas do stanu pełnego miłości, piękna i zrozumienia - na krótki moment lub na tak długo, aż nie wrócimy, dla porównania, do świadomości dnia powszedniego. Do stanu bez blasku i radości, do świadomości, którą większość z nas zaakceptowała jako normalny stan, od kiedy jako małe dzieci nauczyliśmy się zamykać swoje serce.
   Ale chyba nie musimy czekać, aż zostanie nam zafundowane takie doświadczenie? Istnieje klucz, który w sposób pewny otwiera drzwi do serca z taką łatwością, jak działo się to za sprawą zaklęcia „sezamie, otwórz się”, otwierającego wejście do skarbu w baśni. Jeśli interesuje Was rozwiązanie Waszych problemów, jeżeli chcielibyście uleczyć rany Waszej duszy, poprawić swoje relacje, jeśli macie już dość tego, że kręcicie się w kółko i wariuecie z powodu Waszych myśli lub dajecie się owładnąć Waszym lękom, odnajdziecie tu drogę prowadzącą do wyzwolenia, wyjaśnienia i uzdrowienia.
   Oczywiście nie znaczy to, że już nigdy nie będziecie mieć problemów, lecz nie będą one już więcej przeszkodami, które musicie pokonywać. Przeciwnie - odkryjecie, że chodzi tutaj o cenne okazje, aby uleczyć rany duszy i odnaleźć klarowne zrozumienie sytuacji i miłość. Rozwiązywanie się problemów jest miłym efektem towarzyszącym temu procesowi. Jest to, można powiedzieć, „produkt uboczny".
    Zamiast rozmyślać nad Waszymi problemami lub próbować je wyprzeć z Waszej świadomości, zamiast rozprawiać nad dokuczającymi chorobami i doznanymi rozczarowaniami, zamiast ulegać rezygnacji lub gorzknieć, zamiast walczyć z samym sobą i innymi, z losem lub dolegliwościami fizycznymi, zapraszam Was, byście całkiem zwyczajnie z uwagą wczuli się we wszystko to, co Was dręczy, co przysparza Wam zmartwień lub powoduje złość.
   Być może powiecie teraz: „Przecież, tak czy inaczej, ja to robię przez cały czas". Ale to kolosalna różnica być owładniętym przez uczucie, a świadomie i uważnie je postrzegać. Jeśli poczynicie kroki opisane przeze mnie w tej książce, stwierdzicie ze zdumieniem, dokładnie tak jak ja i wszyscy, z którymi pracowałam - a było ich wielu - że wcześniej w ogóle nie wiedzieliście, co oznacza czucie. Ale przede wszystkim doświadczycie tego, że zwykły akt odczuwania jest w stanie całkowicie odmienić daną sytuację.

Szczegóły

 • Autor: 

  Safi Nidiaye

 • Tytuł oryginału: 

  Herz öffnen statt Kopf zerbrechen: Der Weg zu Freiheit, Freude und Frieden

 • Objętość: 

  256

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  145x205

 • ISBN: 

  978-83-62185-11-5

 • Tłumacz: 

  Daniel Cankowski

 • Rok wydania: 

  2014

Napisz opinię
2014-11-14 18:33:03 - Hanna

Metoda jest super! Nareszcie coś do mnie trafiło! W książce autorka bardzo dobrze tłumaczy, także na przykładach, na czym polega odczuwanie i jak pracować w sobie, aby osiągnąć trwałą wewnętrzną zmianę. Informacja o książce dotarła do mnie przypadkowo, obejrzałam filmiki na you tube z Safi Nidiaye i postanowiłam kupić 1 egz. Już w trakcie czytania okazało się, że książkę trzeba czytać nie tylko umysłem, ale i sercem. Czytając ćwiczyłam. Obserwacja siebie i odczuwanie są mi znane, jednak nigdy nie potrafiłam zrobić z tego pożytku, który by trwale zmienił coś w mojej strukturze energetycznej. Np. nieprzyjemne lęki trapiły mnie prawie każdego dnia i nie miałam pojęcia co jeszcze mogę zrobić, żeby sobie pomóc? A tabletek na uspokojenie nie chciałam brać, melisa już mi się "przyjadła", na drogie terapie nie chciałam wydawać pieniędzy. Zdawałam sobie sprawę, że jestem coraz słabsza psychicznie. Po prostu lęki hulały sobie w moim ciele jak chciały i kiedy chciały, kto je ma wie o czym mówię. W trakcie czytania książki już zaczęłam pracować z tymi odczuciami, które były na wierzchu. Zauważyłam zmianę w samopoczuciu po pierwszych otwarciach serca i dotknięciu "niedotykalnego bólu". Zachęciło mnie to bardziej. W ciągu dwóch tygodni pracowałam intensywnie, wyłapując nawet mało znaczące odczucia np. niechęci, które potem prowadziły do całej góry lodowej. Nie minął jeszcze miesiąc od czasu jak kupiłam książkę, a ja nie mam problemów z lękami... nie ma ich, moje relacje z otoczeniem i rodziną zmieniają się na lepsze, jestem spokojna, zrównoważona, mam więcej żywotnej energii, ponieważ lęki już nie drenują mnie z siły witalnej... jest dobrze, mam jeszcze lepszy kontakt ze swoim ciałem i emocjami. Polecam książkę wszystkim, uważam, że każdy z nas w jakimkolwiek byłby miejscu, jeśli czuje, że nie żyje pełnią życia, potrzebuje nauczyć się otwierać serce i dotykać nim wszystkiego, co zechce przez nie przepłynąć.

Zalety

Cena
Jakość wydania
Wartość merytoryczna
Treść
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...